Eksklusiiv | Sarajärvi avalik pöördumine: ma pole saanud kelleltki juhiseid, millised mängijad peaksid koosseisu kuuluma (11)

Jani Sarajärvi ametiaeg Nõmme Unitedis jäi lühikeseks. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga uustulnuk Nõmme United üllatas eelmisel nädalal jalgpalliüldsust sellega, et loobus juba hooaja neljanda vooru järel talvel peatreeneriks saabunud Jani Sarajärvi teenetest. Kuna eelmise nädala jooksul oli klubipoolne kommunikatsioon soomlase lahkumise osas napp, läksid selle täpsemate asjaolude osas liikvele kuulujutud, millele Sarajärvi reageeris nüüd omapoolse pöördumisega.

Kui Sarajärvi käe all teenis meeskond neljast mängust ühe punkti, siis viiendas voorus saadi ajutiste juhendajatena ametisse nimetatud seniste abitreenerite Randin Rande ja Juan Martinezi käe all klubi ajaloo esimene võit kõrgliigas. Tartu Tammeka suudeti alistada 2:1 ja viie vooru järel ollakse liigatabelis nelja punktiga seitsmendal real.

Soccernet.ee avaldab Sarajärvi palvel avaliku kirja, milles ta selgitab koostöö lõppemise tagamaid. Ta rõhutab kirjas, et klubiga mindi lahku sõbralikult.

"Avalik kiri Soccernet.ee-le

Tahaksin vastata hiljutistele spekulatsioonidele, mis puudutavad minu lahkumist Nõmme Unitedi peatreeneri ametikohalt ning mida on mitmes meediaväljaandes arutatud. Pean äärmiselt vajalikuks selgitada olukorda seepärast, et valeinfo ei leviks, eriti kuna see puudutab tahtmatult inimesi, kes ei peaks olema neisse spekulatsioonidesse segatud.

Alustuseks ja ennekõike tahan rõhutada, et minu lahkumine, olgugi see ootamatu ja kiire, sai teoks klubi ja minu vahelise vastastikuse kokkuleppe tulemusena. Jõudsime sellise lahenduseni professionaalsel ja sõbralikul viisil, austades mõlema osapoole huvisid.

Mõistan huvi kiire informatsiooni vastu ja meedia rolli selliste sündmuste tausta avamisel. Ent kuna tegemist oli tundliku loomuga aruteludega ning nii mina kui ka klubi soovisime säilitada vastastikust austust, oli minu meelest kohane, et hoidusime otsuse avalikust kommenteerimisest seni, kuni olime jõudnud selge ja lugupidava lahenduseni.

Valisime sellise käigu mitte soovist tähelepanu vältida, vaid sooviga tagada, et mis tahes suhtlus oleks täpne ja kaalutletud. Sündmuste ajal viibis mitu klubi esindajat väljaspool Tallinna/Eestit ning nad olid hõivatud isiklike asjatoimetustega, mis muutis suhtluse veel keerukamaks.

Mis puudutab kuulujutte, nagu oleksid juhatuse liikmed mõjutanud koosseisuvalikuid, soovin selgeks teha, et minu ametiaja jooksul ei saanud ma mitte üheltki juhatuse liikmelt juhiseid selle kohta, kes peaks koosseisu kuuluma. Minu ja esindusmeeskonna treeneritetiimi lähenemine koosseisuvalikutele põhines alati professionaalsusel. Hindasime iga mängijat tulenevalt tema võimekusest, treeningutel näidatust ja kasulikkusest meeskonnale. See põhimõte püsis eranditeta au sees.

Jalgpalli ja treeneritöö olemus on selline, et otsused mängijatevaliku ja taktikalise strateegia osas võivad muutuda ühes iga treeneri tööperioodiga. Kui senised abitreenerid tegid minu lahkumise järel koosseisus muudatusi, põhinesid need muudatused nende hinnangutel selle osas, mida meeskond vajab ning millised on olnud mängijate individuaalsed sooritused.

On tähtis rõhutada, et niisugused otsused on osa võistkondliku strateegia loomupärasest arengust ega viita mingil määral varasematele puudujääkidele treeneritöös. Näiteks: kui mängija tegutseb Narva Transi vastu hästi, on loomulik, et ta peaks alustama kohtumist Tartu Tammeka vastu. Lubage meelde tuletada, et minu lahkumise järel tegid uued ajutised treenerid Tammeka vastu mitu muudatust nii koosseisu osas kui ka taktikalises plaanis.

Viimaks soovin rõhutada, et minu ja klubi suhtlus on jätkuvalt positiivne ning kellegi vastu ma vimma ei pea. On kahetsusväärne, et spekulatsioonide küüsi on sattunud isikud, kes ei puutu antud olukorras asjasse. Kutsun kõiki asjaosalisi üles lähenema antud teemale väärilise lugupidamise ja professionaalsusega, vältides kohatuid spekulatsioone, mis võivad kahjustada tahtmatult asjasse segatud isikuid.

Hindan kõrgelt kogukonna toetust ja mõistvust, kui püüame toimunu järel edasi liikuda. Keskendugem mängule ja selle positiivsetele mõjudele.

Lugupidamisega

Jani Sarajärvi"

***

Sarajärvi lahkumist käsitleti ka Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskeimas episoodis (alates 1:21:33):

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

käbi   •  
(87.119.186.***)
Ajakirjanikud ja soccernet võiks normilt peeglisse vaadata. Tuima kohapealt kõlakaid panna, eriti arvestades kui vait ollakse flora pohlak jms juttude juures alati. Liiga leebelt mindi ikka lappama praegu.
humorist   •  
(46.131.28.***)
Kui vaadata kui palju sai keegi enne mängida ja kui palju viimases mängus, siis kas on ikka kõlakas.
Calma7   •  
(46.131.75.***)
@käbi Miks soccernet peaks peeglisse vaatama? Ei leia ühtegi artiklit kus oleks mingeid konkreetseid kõlakaid levitatud soccerneti ajakirjanike poolt.
käbi   •  
(81.90.124.***)
Ajuvaba on viiemängulise statistika pealt sellist asja toota, eriti kui loendamatu arv flora koondis suurema samplega asju pole keegi isegi piiksund mitte. Kosmos on noore inimesega niimoodi teha.
käbi   •  
(81.90.124.***)
@calma7, pikk ette tuli see jutuks
purgeenius   •  
(80.235.101.***)
Oli, mis oli. Õppige, kuidas asju ajada kuigi endal meel võib kibe olla.
Markus Lutsokert   •  
(95.153.47.***)
@humorist rääkides Tristan Vendelinist siis kõik spekulatsioonid muudab puhtaks rämpsuks lihtne fakt, et ta mängis esiliigas Vladimir Vassiljevi all 33 mängu, 2300+ minutit. Seega oli üks tugitaladest hooajal, kui esiliigas absoluutselt keegi ei olnud tegelikult NU jaoks reaalne vastane. Tegelikult ei peaks isegi sellist suvalist kõlakat kommenteerima aga minu arvates on vastik, kuidas noore tüübi kohta, kes on ennast esiliigas selgelt tõestanud hakatakse mingit iba ajama.
Härra Porloon   •  
(217.159.139.***)
Ekslusiiv küll, aga ikkagi pole kirjeldust ega seletust, miks siis otsustati koostöö lõpetada ;)

Avaliku suhete juht Toomas Vara võiks kommenteerida. Ma päris seda juttu ka ei taha uskuda, et Ivar maksab treeneritele lisaboonust, kui poeg alustab. Mille jaoks? Kaugele sellega purjetaks? Välismaale jõuab, seal teebad Tielemansid ja asjad amps ja väike poiss on alla neelatud. Väljakul pole nagu alla jäänud siiani mängudes, lisaks Tammeka vastu ju alustas ja mängis 90 minti ning võitjate üle kohut ei mõisteta!

Ise vb ei saa aru, miks vaja seda velijevit toppida äärekaitsesse ja neid plokhotniukke ja asju tema kohale äärele. Pange Läänelaid sinna ja Velijev ette, las Ukraina poisid istuvad pingil isegi kui saavad rohkem palka ja tahaks zelenskoile head meelt teha..
käbi   •  
(87.119.178.***)
Esimese mänguga oli ju kohe näha, miks eelmine kinga sai. Tagantjärgi juba 1 mänguga saab väita, et tehti õigesti. Poom kommenteeris ka, väike klubi saavad teha kiirelt asju, väga õige suhtumine, plaan A ei toimi, teeme kiirelt plaan B jne, ei lähe oma veendumustega surmani noh nagu üks klubi praegu ennast nulli keerutab, see roheline klubi, see kelle ebanormaalset seotust liiduga ja koondisega ja suure juhiga keegi soccernetis ei kommenteeri
INCE   •  
(91.129.102.***)
Soccerneti ajakirjanikud ju rääkisid, et tegelikult sai soomlane kinga selle eest, et sõlmis ühe Globaalse Lõuna rahvuskoondise abitreenerina tööle asumise lepingu enne sellest NUFC-i teavitamata. Nii ei tehta ja selle eest saabki kinga. Inglismaal ühe klubi spordidirektor sõlmis ka teise klubiga lepingu endise klubi selja taga. Nüüd kasvatab koduaias lilli, kuni leping nulli tiksub. Ja ei mingit intriigi.
trk   •  
(46.131.82.***)
Koondise leping oli enne sõlmitud ja klubile teada. Kui see oleks põhjus olnud, siis selle kommunikeerimine oleks olnud lihtsamast lihtsam: "Seoses koondisega seotud kohustuste suurenemisega otsustati poolt kokkuleppel leping lõpetada. Algselt lootsime, et Sarajärvi teised kohustused ei mõjuta märkimisväärselt tema tööd klubi juures, kuid meie klubi vajab enda meistriliigas kehtestamiseks kõigi klubi liikmete 100%-st panust."
Sellist teadet polnud ega pole tänaseni.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
FINAAL!
SN Dublinis | Autoriteet-treenerite kindel arvamus: taktikalise asetusega finaali ei võideta!
JUTUD OTSE IIRIMAALT
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Punnis taskutega keskkaitsja ja teraskätega väravavaht hoidsid Kuressaaret pikalt. Ja siis kerkis Zenjov  (galerii!)
MAESTRO VIIMANE TANTS
PREMIUM LIIGAST
EESTLANE IIRIMAAL
JUTTU JAGUB!
UUDISEID KOONDISTEST
SKANDAAL III LIIGAS
VIDEOKOHTUNIK
Videokohtunik | Penalti mõlemas väljaku otsas? Ei, sukeldumine ja loomulik käsi
LANG 200
Tanel Langi teekond 200. mänguni: 180-kraadised pöörded testisid ihu ja vaimu, kuid verstapost oli mõeldud püstitamiseks!
RISTNURK
Arsenali fännid, šoppama!
ÄPARDUSED
Arsenali fännid, šoppama! (0)
 
 
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
13
10
2
1
32:4
32
2.
Paide Linnameeskond
13
8
1
4
21:12
25
3.
Tallinna FC Flora
14
7
4
3
25:17
25
4.
Nõmme Kalju FC
11
7
3
1
25:11
24
5.
JK Tallinna Kalev
13
4
3
6
14:20
15
6.
FC Kuressaare
12
3
3
6
16:26
12
7.
Tartu JK Tammeka
11
3
3
5
13:14
12
8.
Pärnu JK Vaprus
11
3
2
6
10:18
11
9.
JK Narva Trans
11
1
3
7
9:30
6
10.
FC Nõmme United
11
1
2
8
5:18
5
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
32
Paide Linnameeskond
25
Tallinna FC Flora
25
Nõmme Kalju FC
24
JK Tallinna Kalev
15
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
12
Pärnu JK Vaprus
11
JK Narva Trans
6
FC Nõmme United
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Flora - Kuressaare (Premium liiga)
  • K 19.00 Levadia - Kalev (Premium liiga)
  • N 18.00 United - Trans (Premium liiga)
  • N 20.00 Vaprus - Tammeka (Premium liiga)
  • R 19.00 Kalev - Trans (U19 Eliitliiga Meistriliiga)
  • L 13.00 Flora - Tabasalu (naiste karikafinaal)
  • L 19.00 Levadia - Paide (meeste karikafinaal)
  • P 12.30 Harju - Tabasalu (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!