Evald Tipneri karikasarjas unustati lisaaeg ära, penaltiseeria tulemus tühistatakse (0)

Evald Tipneri karikas. Foto: Soccernet.ee

Evald Tipneri karikasarja 1/32-finaalis kohtusid kolmapäeva õhtul Vaimastvere Arenal Eesti meistrivõistluste II liiga ida-põhja piirkonda kuuluv Jõgeva SK Noorus-96 ja III liiga põhjapiirkonnas mängiv Tallinna FC Hell Hunt. Võitja justkui selgus, aga tegelikult ikkagi mitte.

Noorus-96 läks kohtumist 25. minutil Kevin Libliku väravast 1:0 juhtima, aga jäi 63. minutil arvulisse vähemusse, kui viimase lootuse vea eest eemaldati väljakult meeskonna kapten Jürgen Hiljurand. Tulenevalt kõrgemalt liigatasemel mängimisest kohtumist soosikuna alustanud Noorus-96 ei suutnud lõpuni vastu pidada, sest 90. minutil lõi Ott Arumeel Hella Hundi viigivärava.

Juhendi järgi pidanuks järgnema lisaaeg, aga kohtunik Siim Suurmets teatas võistkondadele, et asutakse kohe penaltiseeria kallale. Põhjuseks kahe juhendi segamini ajamine. Nimelt väikestel karikavõistlustel (seal võivad osaleda II liigas ja allpool mängivad klubid) tõesti lisaaega ette nähtud ei ole, vaid viigilise normaalaja puhul asutakse kohe penaltite kallale. Evald Tipneri karikasarjas tuleb ega esmalt mängida lisaaeg.

Noorus-96 võitis penaltiseeria tulemusega 5:3, aga kohta karikasarja 32 parema seas Jõgeva meeskond sellega ei taganud, sest mäng kuulub kohtuniku eksimuse tõttu edasimängimisele. See tähendab, et lepitakse kokku uus aeg, sõidetakse Vaimastverre ja jätkatakse samades koosseisudes lisaajaga, seisuks 1:1 ja Hella Hundi päralt arvuline ülekaal.

"Kahetsusväärne lugu. Kohtunik eksis ja tunnistas seda jalgpalliliidule. Ta ajas juhendi segamini väikeste karikavõistluste omaga. Rikkumine on tõsine ja tõenäoliselt jätkatakse mängu sealt, kus see pooleli jäi ehk lisaaja algusest. Nagu säärastel puhkudel tavaks, katab jalgpalliliit kõik mängu lõpuni mängimisega seotud kulud. Alaliit vabandab asjaosaliste ees," ütles jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht Soccernet.ee-le.

"Kohtunik tegi muidu väga hea partii!"

Hella Hundi kapten Leo Kristopher Piel rääkis, et kuigi sisetunne ütles, et viigilise normaalaja puhul peab järgnema lisaaeg, ei osanud nad kohtunikus piisavalt kahelda.

"Läksime Vaimastverre autsaideritena, aga mängu käik oli võrdne. Noorus läks juhtima, aga jäi vähemusse ja siis saime ise suruma hakata. Kui 90. minutil viigivärava ära lõime, otsustasin kaptenina, et normaalaja viimased minutid mängime kaitsvamalt, sest meil on ju seejärel võiduvärava püüdmiseks terve lisaaeg.

Läksime pingile plaani pidama ja olime valmis lisaajaks, aga kohtunik tuli ja ütles, et nüüd järgneb penaltiseeria. Me ei osanud kohtunikus kahelda, sest väikestel karikavõistlustel ju enam lisaaega ei mängita. Läksime seega penalteid lööma. Pärast küsisin veel korra kohtunikult, kas lisaaeg ei pidanuks olema, aga ta vastas, et ei. Riietusruumis võtsime juhendi lahti ja seal on kirjas, et lisaaeg ikkagi pidanuks olema," rääkis Piel.

Hellale Hundile soovitati alaliidust esitada protest, mis on praeguseks tehtud. "Tegelikult sellises olukorras protesti vaja pole, edasimängimise otsuse saame teha ka ilma selleta," märkis Uiboleht. Seega ootab Hella Hunti eeldatavasti ees uus reis Vaimastverre, et mängida esmalt 30 minutit lisaaega ja kui selle järel seis viigis, lüüa uus penaltiseeria.

"Kokkuvõttes pakkus juhtunu meile terve tagasitee jooksul päris palju nalja. Tegime suisa tanklas eraldi peatuse, et muljetada! Muuhulgas jõudsime järeldusele, et ju oli kohtunikul ka päris hea tagasitee… Aga staadion oli mõnus, õhkkond ja vastased toredad. Ka kohtunik tegi muidu väga hea partii!" rääkis Piel.

Millal 1/32-finaali edasi mängitakse, pole praegu teada.