Hambutuks jäänud Eesti sai Belfastis murettekitavalt selgelt lüüa (17)

Eesti koondis alustas uut EM-valiktsüklit Belfastis Põhja-Iirimaa vastu, tunnistades väljakuperemeeste 2:0 paremust.

Avapoolajal väravaid ei löödud ning ehkki Põhja-Iirimaa oli ründavam pool, jäi nende parimaks võimaluseks Paddy McNairi ülelöök mõnelt meetrilt. Teise poolaja alguses hakkas Eesti kaitse aga aina rohkem kärisema ning 56. minutil saatis Niall McGinn väravasse palli, mida Eesti kaitsjad ei suutnud puhtaks lüüa.

Eesti parim võimalus avanes Henri Anieril, kes pääses Gert Kamsilt söödu saanuna vastaste väravavahiga silmitsi, kuid lõi palli puurilukule jalgadesse. Vaid mõni minut hiljem tuli karistus, kui Karol Mets mängis karistusala servas ohtlikult ja tabas vastast. Kohtunik Ivan Bebek määras penalti, mille Steven Davis ka kindlalt realiseeris. Ehkki Eesti tõi lõpuminutitel väljakule veel ründavaid mängijai, ei suudetud Põhja-Iirimaa väravale enam suurt ohtu kujutada ja lepiti 0:2 kaotusega.