Henn tunnustas Kaljut: nad pressisid, olid agressiivsed ega andnud meile ruumi (0)

FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 2021. aasta esimeses Raudteederbis alistas FC Flora 2:1 Nõmme Kalju, kuigi lubas 73. minutil vähemusse jäänud vastasel kolm minutit hiljem viigistada. Flora võiduvärav sündis 85. minutil vahetusmeeste Sten Reinkorti ja Rauno Alliku koostööst.

"Kalju on alati keeruline. Kalju mängis hästi, tunnustan vastast," lausus Flora peatreener Jürgen Henn pärast hooaja neljandat võitu, mis oli ühtlasi Kalju viies kaotus ja tõstis nad kolm mängu rohkem pidanud vastasest tabelis mööda.

"Nad mängisid päris hea tempoga, pressisid, olid agressiivsed ja ei andnud meile ruumi. Esimesed 15 minutit me ei saanud mängu sisse. Kalju tuli platsile parema hoo ja energiaga, nad olid meeskondlikult teravamad, võites teisi palle ja pannes meid surve alla. Eksisime ka ise natuke.

Pärast esimest veerandtundi saime paremini mängu sisse ja seejärel neil ju väga häid momente ei tekkinud. Loomulikult kauglööke ja tsenderdusi, kust midagi võib tekkida, neil ikka oli, aga väga ohtlikke mitte," kõlas Flora juhendaja hinnang kohtumisele.

Teisel poolajal tekkisid Kalju parimad momendi standardolukordadest. Ka penalti, millest nõmmekad viigivärava lõid, tuli pärast seda, kui Kaspar Paur võitis endale Kalju karistuslöögi järel Flora kastist väljapõrganud palli ning lõi kaugelt peale. Markkus Seppiku käsi jäi pallile ette ja nii penalti vilistatigi.

"Standardolukordade kaitsmise teeb keeruliseks asjaolu, et Kaljul on pikkust ja võimsust. Meil pole tihtipeale sama võimsaid kujusid vastu panna. Selle pealt, kui nad füüsilise jõuga domineerivad, võivad nad kindlasti väravaid lüüa. Kui neid standardolukordi tuleb palju, siis seal midagi ikka võib tekkida, sest pall viiakse 15-20 korda karistusalasse, kus suured kollid selle nimel võitlevad. Aga liiga vabalt me Kaljut standardolukordadest löögile ei lasknud. Teisi palle neil, tõsi küll, tekkis.

Vahetustega läks seekord täppi. Pingil on väga palju noori, aga nii mõnigi mees on näidanud, et on võimeline [meile vajalikul tasemel] mängima. Suurteks mängudeks vajavad nad natuke rohkem kogemust. Loodetavasti on Henrik Pürg, Markus Soomets ja Ken Kallaste maikuu jooksul meeskonnaga liitumas ja siis läheb natuke lahedamaks," rääkis Flora peatreener.

Kui palju kavatseb Henn maikuus, kus Florat ootab koos eilsega seitse või kaheksa kohtumist, koosseisu roteerida? "Täpselt nii palju kui vaja. Aeg näitab, kuidas me mängudest taastume ja mis on seis vigastustega. Aga elu kindlasti sunnib."

Miks piirdus Eesti 2020. aasta parima jalgpalluri Rauno Sappineni mänguag 74 minutiga? "Sappinen ei teinud täna oma kõige teravamat esitust. Aga ta on ka palju mänginud ja mängib ju alati kogu hingega, andes endast platsil väga palju, et väravat lüüa. Seda arvestades on selge, et kõiki kohtumisi ta 90 minutit mängida ei jõua. Sellepärast ongi pingil mehel, kes aitavad."

Flora graafik maikuus on väga tihe. Kui nad võidavad järgmise nädala keskel mängitava Evald Tipneri karikasarja poolfinaali Narva Transiga, ootab neid vahemikus 5.-29. maini ehk 25 päeva jooksul kaheksa võistlusmängu. "Kõige parem oleks segu, kus vahepeal oleksid kahe mänguga nädalad ja siis jälle pikemad pausid. Rütmi saavutamiseks on mängud küll kõige parem viis, ent puhata me praegu ei saa. Aga tuleb hakkama saada," märkis Henn.