Kalju alistas kaartiderohkes mängus Kalevi (6)

Kuigi mängu algus kulges rahulikus tempos, ei jäänud 10. minutiks rahumeelsusest mitte midagi järele. Esimese pealelöögi sooritas võõrustaja rollis olnud Kalev. Sellest pealelöögist sai Kaljule hea äratuskell. Vastuseks leidis Sergei Terehhovi äärelt antud tsenderdus trahvikastis Vladimir Voskoboinikovi jala ning viimane lõi oma hooaja esimese värava meistriliigas - 1:0.

Kalev ei tahtnud kiire väravaga leppida ja samas Kalju soovis kohe oma edu kindlustada, seega pall kesktsoonis üldse ei viibinud. 2-3 söötu omal poolel ja siis pikk pall vastase karistusala suunas - selline oli esimese poolaja stiil. Rohkem väravavõimalusi tekkis Kaljul - kui Tarmo Neemelo, Voskoboinikov ja Hidetoshi Wakui oleksid suutnud kõik võimalused ära realiseerida, siis olnuks juba 30. minutiks skoor 5:0 Kalju kasuks. Kuid ka Kalev soovis võimalikult kiiresti mänguseisu viigiseks muuta. Kalevi ridades olid neil minutitel Aladin Šišic ja Sillaste need inimesed, kelle pealelöögid olid veidi ebatäpsed. Kuid ka need üritused tekitasid Kalju väravavahis Vitali Telešis pahameelt. Oma väravavahi sooja sõna võttis esimesena kuulda Neemelo, kelle löök pärast Terehhovi tsenderdust tabas posti. Ning juba järgmisel minutil lõppes Terehhovi läbimurre sama tulemusega - pealelöök ja pall, mis tundus otse Kalevi värava nurka suunduvat, tabas jälle posti!

28. minutil oli Neemelo lähedal omaväravale. Ründaja klaaris vasakult antud nurgalöögi napilt posti kõrvalt mööda uueks korneriks. Kahe minuti pärast oleks Voskoboinikov oma arvele veel ühe värava juurde pannud, kuid tema ülivõimas ja ilus löök tabas latti ning oli tunne, et Kalevil on suurt õnne olnud - skoor jäi samaks (0:1) ja 10 minutiga päästsid tiimi väravatest mõlemad postid ja latt.

Esimese poolaja lõpus olid mõlemal vastasel võimalused värava löömiseks - kui Šišici üritus penaltipunkti tsoonist võis olla ohtlikum, kuid jäi üsna ebatäpseks, siis Kalju tsenderusest pidi värav sündima, kuid viimasel hetkel päästis Kalevi tiimi mitte post ega latt, vaid väravajoone peal seisnud kaitsja Daniel Vazquez Evuy.

Kalju realiseerib penalti, Kalev mitte

Teise poolaja algus oli rahulik ja vaikne. Nagu näitasid järgnevad sündmused, oli see siiski vaikus enne tormi. Esimeseks tormi-iiliks sai viigivärav - see sündis siis, kui paremalt äärelt trahvikasti tulnud palli virutas ühe puutega Kalju võrku Risto Kägo.

Siiski juba paari minuti pärast lendas mängu parim mängija Voskoboinikov läbi Kalevi kaitsjate müüri ning vaid penalti hinnaga suutis Evuy ta peatada. Penalti sooritas Wakui, kes saatis palli vasakusse nurka, Daniil Savitski hüppas paremale.

Kalev ei soovinud nii lihtsalt alla anda - kohe asuti rünnakule ning vasakul äärel tekkis hea võimalus värava löömiseks ehk karistuslöök. Enne löögi sooritamist rüselesid trahvikastis Alo Bärengrub ja Fatih Altundag, õnneks sekkus kohtunike brigaad õigeaegselt ning massilist kaklust ei toimunud. Toimus see-eest teine penalti, seekord Kalevile. Enne rüselust määratud karistuslöögist saabus pall Kalju karistusalasse, kus määrusi rikkusid juba Kalju mängijad.

Kuid Kalevil ei õnnestunud teist korda viigistada - kuigi pall ja Vitali Teleš suundusid erinevatesse nurkadesse, lendas Altundagi löök siiski väravast mööda.

Kalev saab punase, Kalju samuti

Kui sina ei löö, siis lüüakse sulle - 76. minutil murdis Allan Kimbaloula paremalt äärelt läbi ja sooritas pealelöögi, mille Savitski tõrjus, kuid esimesena oli jaol Vosko, kes lükkas palli paarilt meetrilt praktiliselt tühja väravasse.

Peab ka treeneritele au andma: kõik tehtud vahetused - nii Kalju kui ka Kalevi omad - suutsid mängutempot kõrgel hoida. Näiteks kolmas värav oli 90% Kimbaloula töö ja vaid Savitski ei lasknud prantslasel jalga valgeks saada. Rasmus Tomson oli päris aktiivne ja sooritas pealelöögi, kuid Teleš noppis selle probleemideta.

85. minutil jäi Kalev kümnekesi - Risto Kägo sai teise kollase ja pidi platsilt lahkuma. Selleks ajaks olid mõlemad meeskonnad kostitatud kokku üheksa kollase kaardiga.

Viimastel lisaminutitel võinuks Kalju ka neljanda värava lüüa, kui Wakui mängis end hea triblinguga löögile, kuid Savitski tõrjus ilusa hüppega palli üle otsajoone.

Ja mängu viimane akord toimus paar sekundit enne lõpuvilet: Kalevi viimane rünnak, võistlus kesktsoonis ja Wakui sai eriti jõhkra vea sooritamise eest otse punase kaardi.