Kalju ja Paide pöördeid täis vastasseisu läbiv muster: oota ootamatut! (0)

Paide ja Kalju teavad väga hästi, kui ümmargune pall tegelikult on. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond on läbi hooaja jaganud maid Premium liigas ja karikavõistlustel, vahetades liigatabelis positsioone ja madistades eurosarjapääsme nimel. Tihti on nende duellid pakkunud üllatavaid tulemusi, aga viimase vaatuse eel ollakse teineteisega viigis.

Esmalt astuti vastamisi aprillis Sportland Arenal. Paide oli hooaega paremini alustanud ning domineeris pallivaldamist ja läks juhtima ka Kalju vastu. 2:1 võiduga väljusid lõpuks aga nõmmekad, kes tõusid ühtlasi tabelis Paidest mööda.

Kolm nädalat hiljem peeti Paide kunstmurul maha ülihinnaline matš karikavõistluste poolfinaalis. Kalju läks tugeva avapoolajaga juhtima, kuid Paide pööras teisel poolajal mängu ümber ning kindlustas 3:1 võiduga nii finaalikoha kui ka eurosarjapääsme.

Mai lõpus kohtuti uuesti Paide linnastaadionil. Kalju oli vahepeal Premium liigas jälle tagaajaja rolli sattunud, aga võttis teise poolaja väravatest 2:0 revanši ning möödus taas järvamaalastest ka liigatabelis.

Septembri alguses ootas ees järjekordne vaatus Hiiu staadionil. Paide oli selleks hetkeks Kaljust viie punktiga maha jäänud, kuid läks juba poolajaks 3:0 ette ja võitis lõpuks 4:2. See on ühtlasi Kalju ainus kaotus kodus pärast Hiiule tagasi kolimist.

Sellest mängude loetelust joonistub välja omapärane muster: oota ootamatut, sest võidab alati see, kes paikneb liigatabelis hetkel tagapool! Selle järgi peaks eelis olema Paidel, kes jääb kuus vooru enne hooaja lõppu Kaljust juba kaheksa punkti kaugusele.

Teisalt on võidud käinud sel hooajal käest-kätte ja selle seeria järgi peaks olema Kalju kord võidutseda. Võitis Kalju ju esimese mängu, Paide teise, Kalju kolmanda ja Paide jälle neljanda.

Igal juhul ootab meid Paide linnastaadionil ettearvamatu ja pingeline viimane vaatus, sest kaalul on palju. Kalju kaitseb FC Flora ja Paide ees kättevõideldud edumaad, et tagada klubile üle nelja aasta uuesti eurosarjakoht. Paide sihikul on samuti europääse, milleks kindlustamiseks tuleb neil tabelis mööduda kas Kaljust või Florast.

Kalju peatreener Nikita Andrejev: "Sõidame Paidesse, et mängida tugeva Paidega."

Ründaja Guilherme: "Hooaja lõpp  vaikselt paistab ja väga head ja tugevad mängud on ees. Kindlasti tahame igat mängu võita."

Piletiinfo: Täispilet Piletitasku eelmüügis maksab 7 eurot, sooduspilet (õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele) 4 eurot.

64 (19 võ, 7 vi, 4 ka), vv 70:32
25 (8 võ, 1 vi, 5 ka), vv 29:19 Punktid kodus/võõrsil 29 (8 võ, 5 vi, 2 ka), vv 31:15

02.11. vs Kuressaare (v)

* - karikamäng; (k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidudvi - viigidka - kaotused; vv - väravate vahe.