Kalju teade: on selge, et Flora käitumises on muster - nad ei pea ilmtingimata Kalju KTM-e endale meelitama (+ Ott Järvela vastus!) (29)

Kalju president Kuno Tehva. Foto: Nõmme Kalju

Nõmme Kalju avaldas oma Facebookis endapoolse vastuse Postimehe artiklile, kust selgus, et Vlasi Sinjavski ja Henrik Pürg on FC Floraga lepingu sõlminud.

Avaldame Kalju teate täismahus

"Peame suure nördimusega ja imestusega tunnistama, et Nõmme Kalju siseasjadesse on sekkutud jõupositsioonilt ning seda ajal, mil kaks Tallinna klubi, Kalju ja Flora (Kalju tabeli esimesel, Flora kolmandal positsioonil), konkureerivad ausas konkurentsis ei vähema ega rohkema kui Eesti meistritiitli peale.

Mõlemad kõne all olevad jalgpallurid on Kalju jaoks väga tähtsad, kuuluvad meeskonna põhikoosseisu, omavad lepinguid kuni käimasoleva hooaja lõpuni ja kannavad klubis KTM-staatust, mis EJL-i reegleid arvestades omab konkurentsi vaatenurgast äärmiselt suurt tähtsust.

REKLAAM

Olgu öeldud, et kõne all olev delikaatne info ei jõudnud meediasse Nõmme Kalju initsiatiivil ja artikli ilmumine sellisel kujul, reede õhtul, ei olnud meie hinnangul juhuslik.

Nii Eestis kui rahvusvahelises jalgpallis on reeglid ja kirjutamata reeglid, millest peetakse kinni ning sellega austatakse oma konkurenti, fänne ja jalgpalli tervikuna.

On selge, et Flora käitumises on välja joonistumas teatud muster, sest klubi, kellel on Eesti suurim valik andekaid noori, ei pea ilmtingimata juba neljandat ja viiendat Nõmme Kalju KTM-staatuses olevat jalgpallurit oma ridadesse meelitama.

Jalgpallis on tavapärane, et mängijad vahetavad aeg-ajalt klubi, kuid on suur vahe, kuidas seda teha nii, et see oma olemuselt jalgpallikultuurile ning ausa mängu põhimõtetele vastab.

Vaatamata kahetsusväärsele olukorrale ootame endiselt FC Flora poolt mitte lakoonilist kirja stiilis "võta või jäta", vaid kutset istumaks laua taha, kujunenud keerulist olukorda väärikalt arutama.

Seniks, kuni asjaolud pole Nõmme Kalju jaoks selgunud, palume kommentaaride ja küsimustega klubi, klubi treenerite ning mängijate poole mitte pöörduda, sest käimas on Premium liiga hooaeg ja meie esimene kohustus on keskenduda jalgpalli mängimisele.

NB! Homme kell 19.00 kohtub Nõmme Kalju Hiiu staadionil Paide Linnameeskonnaga. Kuna Ott Järvela artikkel oli pealiskaudne, siis kaalume järgmise nädala esmaspäeval antud teemal põhjalikuma ja ülevaatliku pressikonverentsi andmist.

Seniks ilusat nädalavahetust ja ikka NÕMME NIMEL, KALJU EEST!"

Kell 23.25 lisatud Ott Järvela vastus:

"Leian, et pean vastama, kuna avaldusest võib välja lugeda, justkui oleks minu tänase artikli ajastus pahatahtlik. Kaljul on õigus kahes asjas – info ei jõudnud minuni nende kaudu ja artikli ilmumise aeg ei olnud juhuslik. Info sain neljapäeva õhtul sõltumatust allikast. Tegemist oli pigem keerulise teemaga, millega tegelemine vajas aega. Artikli avaldasin mitte juhuslikul ajal, vaid kohe, kui see valmis sai.

Muuseas, kui teadnuks pikemalt ette, siis seadnuksin asjad nii, et laupäevases Postimehe paberlehes selle jaoks ruumi oleks. Teema on ju intrigeeriv. Kahjuks oli tegemist niivõrd ootamatu teemaga, mistõttu seda artiklit homses paberlehes pole.

Mis puudutab Kalju ütlust, et artikkel on pealiskaudne, siis võib see muidugi olla tõsi, sest kindlasti on Kalju vähemalt osadest asjaoludest minust oluliselt informeeritum. Ajakirjandus-tehnilisest aspektist olid artikli eesmärkideks 1) tutvustada konflikti asjaolusid, 2) anda sõna asjaosalistele, 3) kontrollida nende väiteid selles ulatuses, mis avalike andmete põhjal võimalik, 4) selgitada lugejale sündmuste toimumise aegruumi konteksti.

Samuti olen nõus, et ärgem unustagem väljakul toimuvat. Laupäeva õhtul Kalju – Paide otseülekanne Postimehes. Juhtub üleajal seis pingeline olema, siis ma hoiaksin Paide asemel Trevor Elhit väga terava tähelepanu all."

Kommentaarid

Kurb   •  
(2001:1530:1000:23c4:f8.***)
Pole ime, et meie jalgpall on seal kus ta on.... Kultuuritus!
Aadu   •  
(85.29.241.***)
"On selge, et Flora käitumises on välja joonistumas teatud muster, sest klubi, kellel on Eesti suurim valik andekaid noori, ei pea ilmtingimata juba neljandat ja viiendat Nõmme Kalju KTM-staatuses olevat jalgpallurit oma ridadesse meelitama"

Jalgpallurid ei lambukesed, kes lihtsalt porgandi liputamise peale teise klubisse liduvad. Kalju, krt, suhtle oma mängijatega, paranda kui midagi on tegemata jäänud ja ära hala!
Eesti Porgand   •  
(2001:1530:1000:23c4:f8.***)
Mängijad kes mängivad põhis, keda treener usaldab, kellele on palgad makstud, kes on KTM staatuses, kelle nimed on trükitud kapi peale ja keda austatakse ei käitu nii. Kõik porgandid on neile antud ole mees ja mängi! Kaljule siin küll midagi ette heita pole. Neid kasutati lihtsalt osavalt ära ja kui sellest aru saavad on juba hilja...
Rabelev Boriss   •  
(80.235.35.***)
Kuidas neid ära kasutati?
Borissile   •  
(2001:1530:1000:23c4:f8.***)
Seda näitab aeg kuidas. Hetkel on vaja 3d vaadet, et asjast paremini aru saada.
Km   •  
(79.133.4.***)
Kalju on varem ka nii káitunud oma noortega, see ei ole mingi uudis. Loodan, et Flora oskab poisse rohkem hinnata!
Klf   •  
(85.253.101.***)
Kas kaljule tuli üllatusena, et leping lõppeb? Kas neil ei olnud võimalik paremat lepingut pakkuda kui Flora pakkus?
Wenger   •  
(146.255.183.***)
See on normaalne kui jäetakse lepingute pikendamine viimasele minutile
IKS   •  
(82.131.37.***)
Need kutid ei pruugi isegi Floras mängida. Klubi saadab nad skandinaaviasse õnne proovima pigem. Arvatavast selle pärast liiguvadki, et Kalju hoiab neid selle sama KTM reegli pärast ja ei lase välismaale minna. Floras aga noori endalgi keda mängitada. Väike roteerimis võimalus muidugi jääb, sest Alliku, Poom jt tahaks välismaale, siis oleks Vlasi asemele panna näiteks... Aga tundub pigem, et ostetakse edasi müümise eesmärgil (poiste endi initsiatiivil).
Asd   •  
(85.253.223.***)
Ilmselt jah pigem välismaale pääsemise võimalused floras vähe paremad
kaiiz   •  
(185.78.45.***)
nu tausta teavad nad vaid ise,kes kelle ära võttis,või mis asjaolud on,pole meil vaja teada.aga,kui kutid ise tahavad minna ja lepingud seda võimaldavad,siis mis saab takistada,kuidas meelitatakse ? ole sa ktm või kes iganes.mees toob ise ka välja,et jalgpallis on tavaline see,et mehed vahetavad klubisid.jokk ju,või kuidas.eesti mõistes on ka kalju nn tipp mansa,aga kui tahetakse sealt lahkuda,siis....ehk kala mädaneb kuskilt peast pigem
Või   •  
(80.254.154.***)
Kuidas mängija ütles? Pani kaks lepingut kõrvuti. Võrdles ja valis. Kas poleks tohtinud paremaid tingimusi valida? Kui sina tahad kuhugile tööle minna, siis valid ka ikka paremad tingimused. Pealegi! Kas kalju ei saanud trahvi mängijatele stipendiumide maksmise eest?
Variant   •  
(146.255.182.***)
Eesti on väike, tõde tuleb välja! Kaljuga tingimuste arutamiseni asi üldse ei jõudnud, ja Flora seljataga susserdamine näitab, et nad ei teinud seda lüket mängijate huvist lähtuvalt, sest aasta ilma mängupraktikata ei tule kuidagi neile kasuks.
Muster   •  
(85.253.211.***)
Flora pole ise kunagi ühtki euromängu võitnud, aga kui on oht et koduses liigas enam ei pääse euromängudele, siis kiirelt leitakse võimalusi konkurendid maha võtta.

Infoneti vastu alagatati florakate poolt "impotendi" kampaania, kuni firmajuht loobus, ja Kalju kukutamiseks mõeldi välja KTM reegel. Sillamäe kukutati finantsreeglite karmistamisega.

Kui ilmselt paari aasta pärast Kaljust edukalt lahti saadakse, siis meistriliiga ainuke vaatamisvääriv matš jääbki Levadia-Flora... ja kõik täpselt nii nagu 25 aastat tagasi... vot selline tore areng meil Eesti Florapalli liidu juhtimisel.
Fuuu   •  
(2001:7d0:83a6:ec80:585.***)
Poisid võivad otsustada muidugi ise, samas on selline otsus ääretult kurb.

Sügavam probleem peitubki KTM-reeglis. Kaljut sageli kritiseeritakse, et neil ei ole noortetööd. Nüüd, kui juba tekkisid noored, keda ei pidanud panema väljakule KTM-reegli pärast, vaid kuna nad mängisid koha välja, võetakse nood lihtsalt jõuga ära. Miks peakski Kalju noortega tegelema, kui on teada, et treenitakse noori mitte Kaljule, vaid Florale?

Nagu juba mainitud, ääretult kurb otsus. Kui poisid arvavad, et nad saavad Lillekülas rohkem püünele, siis vaevalt. Pürg oli põhikoosseisu mees, Sinjavski vähemalt põhikoosseisu äärel. Ilmselt siis Floral oli lihtsalt rohkem raha, millega ära võluda, ja selles seisnebki nii Eesti jalgpalli kui Flora peamine probleem.
kõik   •  
(85.253.134.***)
kes kaljust lahkuvad, saavad mänguaega rohkem.
Fuuu   •  
(2001:7d0:83a6:ec80:585.***)
Jah, kui lähed Florasse, saad kahtlemata mänguaega rohkem, palka rohkem, 4-6 kuuga koondisesse, euromängudes jõutakse ka kaugele, muru on rohelisem ning taevas sinisem.
Asi pole mänguajas   •  
(2001:7d0:842d:f280:b49.***)
Saage aru, et asi pole mänguajas vaid ōhkkonnas Kaljus. Kui sind tööl pidevalt sōimatakse ja alandatakse, siis sa ju vahetaksid ka töökohta, isegi kuo töö olemus meeldik. Kaljus on sama. Juba mängijate duublisse suunamine näitab, kuidas seal kohtlemine käib.
si   •  
(82.131.8.***)
Tehva ei maininud otseselt 6 kuu reegli rikkumist, sellest võib järeldada, et seda ka ei olnud ja Floral on õigus.
Veelkord   •  
(62.65.225.***)
Õhkkond on Kaljus suurepärane ja seda kajastab ka tabeliseis, Kalju on esimesel kohal kui keegi veel pole märganud.

Kiitused ja laitused on loomulik osa iga meeskondliku tegevuse juures.
Ainult kiitustega ei purjeta kaugele, see pole noortejalgpall vaid Eesti tipp, profesionaalne jalgpall!

Pürg ja Vlasiy pole enam noored vaid lepingulised proffimängijad kes on elukutselised jalgpallurid. PROFFID! Mängijad kes unistavad välislepingut teenida ja küllap Norras kuuleksid nad ka Norra keelset sõimu kui selle ära teenivad ja ka samas keeles kiituseid kui olukord nõuab. Kindlasti on Kallaste Poolas saanud Poole keelset sõimu kuulda ja no olgem ausad, iga jalgpallur on ka Eesti keeles riielda saanud. See on lapsik väide.

Kuue kuu reeglit on konkreetselt rikutud ja see ongi kogu probleemi aluseks!
To veelkord   •  
(2001:7d0:842d:f280:b49.***)
Aga kutsume kōik Kalju endised ja pragused noored kokku ja laseme neil rääkida. Pürg, Vlasiy, Kuusk, Ainsalu, Kirss, Mägi, Sören. Keegi ju Kaljus olla ei taha, las siis räägivad miks. Ja see, mis sealt päevavalgele tuleb on ōige jutt. Lisaks. Kui sa Kuno ütled, et sōim on profijalgpalli igapäevane osa, siis see ka kinnitab fakti, et Kaljus on asjad korrast ära. Kui president kinnitab, et peabki sōimama. Vaata intelligentsed inimesed soovivad kriitikat ja tagasisidet. Rahulikku arutelu, ōpetamist. Muidugi ainult kiitusega kaugele ei jōua, aga treener peab ka tunnetama mängijaid. Seega kui treeneriks on vene lōugaja ja alandaja treener ja presidendiks samasugune emotsionaalselt ebaintelligentne Kuno, siis pole ka ime, et noored trügivad sinna, kus nendega suudetakse väärikalt suhelda. Kalju suurim viga noortetöös on aastatepikkune noorte mitte julgustamine vaid alandamine. Kui nad ka lōpuks mängu saavad nagu Pürg ja Vlasiy, siis ega see nende haavu ei paranda.
Tublid olete!   •  
(62.65.225.***)
Suurepärane postitus mis näitab ilmekalt millist kuvandit üritatakse luua Kaljust, see on pahatahtlik ja ebaaus tegevus mis ei oma mingit pistmist jalgpalliarendamisega.

Kui nii palju tähelepanu ühele väiksele iseseisvale klubile (neid enam palju pole järgi) pööratakse ja mastaabset kaevikusõda peetakse, siis tuleb seda ikka suure komplimendina võtta!

Klubi kus ainult sõimatakse, ollakse emotsionaalselt ebastabiilsed, räägitakse ainult venekeeles, ei arendata noori ja kus on kõik pahasti, no sellisest klubist mis on nii saatanast ei saaks ju ometi Flora ühtegi tasemel jalgpallurit endale võtta.

See oleks ju võimatu kui asjad nii halvad on!!!!

Muide kui Kaljus oli Brasiilia treener, siis oli samasugune süüdistamine, sadamatöölised, ja kõik maailmapatud, Prinsi ajal oli sama seis, levitati täpselt samamoodi valeinfot, et noortele ei anta mänguaega, kõik on paha.

Vastuseks sellele tuli Kalju 2012 Eesti meistriks, 2015 võitis Eesti karika, viimased viis aastat on oldud Eesti edukaim jalgpalliklubi UEFA sarjades ja hetkel ollakse tabelis esimesel kohal!!!

Aga edu jalgpalliarendamisel, teid tuleb kiita, tublid olete!

NB! Argumendid saavad teil otsa, inimesed pole enam nii pimedad ja rumalad.... Maailm muutub, elu läheb edasi, valet tõe pähe serveerida enam ei saa.

Olge tublid ja ärge häid mängumehi ära rikkuge, nad pole enam noored, nad on valmis, välja arendatud mängumehed!
Tasemekontroller   •  
(146.255.182.***)
Kaljul on aastate jooksul olnud treenerite seas Eestlaseid, Brasiillaseid ja nüüd Vene päritolu treener. Kõik need aastad on Euroopas edasi pääsetud, Flora samal ajal oma parima valiku, suure raha, kiidulaulu ja teab millega veel seda teha suutnud ei ole. Siit ka vastused, propaganda aparaat tööle, selle asemel, et ise areneda, hävitatakse konkurenti... Selle foonil võib ju korra parem välja paista, aga taset see neil ei tõsta. Seega pole vahet kas Kaljul on Vene, Eesti või Hiina treener, Flora laulab ikka sama joru edasi. No ja kui koondisekohta saavad ka lubada, siis ongi tulemus käes... Mujal maailmas sellist asja läbi sõrmede ei vaadata, Eestis võib...
Eiei   •  
(93.185.255.***)
Sinu jutt peaaegu kõik õige ja nii ongi, aga Flora kaudu ikka kordades rohkem eesti noori välismaale saanud, kui seda kalju kaudu. See juba ütleb nii mõndagi. Õhelgi noorel ei ole hetkel plaan jääda lõplikult eestisse, seega peavadki tegema otsuse, et minna florasse, kuna suurem võimalus saada heasse liigasse välismaal kui seda kalju kaudu.
Jajaa   •  
(146.255.183.***)
Flora kaudu jõuavadki kõik välismaale, sest enne, kui nad teistes klubides kusagile jõuavad, võtab Flora nad endale.
footboller   •  
(82.131.22.***)
Kalju klaköörid võivad kribada mida tahavad aga peale väidet, et kaljul on euromängudes rohkem tulemusi näidata muu ei paista küll paika pea. Brassilia ja eesti lootside ajal noortega jamaasid ei olnud, vähemalt jäid nad avalikusele teadmata. Jamaks hakkas asi kiskuma kui Kaljusse tuli tatari-mongoli mentaalsus. Kui kremli troll ei saa rahulikult tudule minna ameerikat ja Trumpi süüdistamata, siis Kalju klaköör ei saa enne raju, kui Florat või vesti pole sõimanud. Mul tegelikult peale Kalju t***tamist kama kaks, mis kliima seal valitseb, aga häirib see, et lonti hakatakse põristma teiste kallal siis kui noored lahkuma hakkavad. Seejuures pole tegemist esmakordse skandaaliga. Ajage klubisisene noortetöö jonksu.
Pohh   •  
(37.157.104.***)
Kôik on ju karvase mahitused, kutid kuulavad suud ammuli mida ta neile kokku luuletab... ja nii on ta aastaid seda imevutti siin arendanud... tyyp peaks ammu tagasi astuma, ise peab ta end muidugi asendamatuks arendajaks... meetodid on teada, arengut ikka mitte
Kaks kollast   •  
(2001:1530:1000:84e1:9c.***)
Oioi, ikka Iksi (Prins) ajal oli "suur jama" noortega, siis "päästis" Flora ju Ainsalu hukkumise äärelt ja kuigi Iks teda mängitas koos Pürgiga, oli asi ikka paha... Nii, et see jama Flora leerist on tulnud algusest peale, sest muud moodi ju ei saa.

Kui seal see roheline leer selle energia mis nad Kalju peale kulutavad enda arengusse suunaksid oleksid nad juba Euroopa meistrid!
Onu Aivar   •  
(194.150.65.***)

Sisene
MEISTRITE LIIGA
Juventus murdis Atletico müüri, aga mitte hinge
Juventus tegi midagi, mida on Diego Simeone ajastul suutnud veel vaid Lissaboni Benfica (2015) ja Chelsea (2017) - lõi Meistrite liigas Atletico Madridile nende enda kodus kaks väravat.
MEISTRITE LIIGA
PREMIUM LIIGA KÕVAD LAHINGUD
Luup peale | Šampanja külma! Vassiljevi hiline värav viis Flora meistritiitli veerele  (galerii!)
SOCCERNET TV
Soccernet.ee avas oma TV-keskkonna
PÕNEVAT
PREMIUM LIIGA TEISIPÄEV
Linnaruumist Hamburgi näitel
MUSTA MÕTISKLUSED
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
28
22
3
3
76:18
69
2.
Tallinna FCI Levadia
29
20
4
5
87:25
64
3.
Paide Linnameeskond
29
19
5
5
66:23
62
4.
Nõmme Kalju FC
27
15
10
2
53:26
55
5.
Tartu JK Tammeka
29
10
6
13
42:47
36
6.
JK Narva Trans
29
9
9
11
47:44
36
7.
Viljandi JK Tulevik
28
5
7
16
29:54
22
8.
JK Tallinna Kalev
28
5
5
18
20:71
20
9.
FC Kuressaare
29
4
5
20
18:69
17
10.
Maardu Linnameeskond
28
4
4
20
23:84
16
REKLAAM
 
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • N, 19.00 Tammeka U21 - JK Järve (Esiliiga)
  • R, 19.00 Portugal U17 - Eesti U17 (sõprusturniir)
  • L, 13.00 Paide - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Maardu (Premium liiga)
  • P, 17.00 Eesti U17 - Sloveenia U17 (sõprusturniir)
  • KÕIK näidatud mängud on siin!
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
69
Tallinna FCI Levadia
64
Paide Linnameeskond
62
Nõmme Kalju FC
55
Tartu JK Tammeka
36
JK Narva Trans
36
Viljandi JK Tulevik
22
JK Tallinna Kalev
20
FC Kuressaare
17
Maardu Linnameeskond
16
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK