Kas eelmisel hooajal alustatud perestroika toob Kaljule oodatud tulu või jällegi ainult tühjad pihud? (2)

Näljaste noortega mehitatud Kalju plaanib medalimängu tagasi tulla. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Varalahkunud muusik Gunnar Graps laulis eelmise sajandi lõpus, kuidas tal jällegi on ainult tühjad pihud. Sarnane lugu kummitab kahekordset Eesti meisterklubi Nõmme Kaljut, kes on neli järjestikust hooaega lõpetanud ilma medalita. Kas noorenenud koosseisuga nõmmekad tõusevad nüüd pjedestaalile või läheb kõik vanaviisi edasi?

Kalju 100. juubeliaasta algas mullu Kaido Koppeli käe all, kellega oldi seitse järjestikust kohtumist kaotuseta. Aprilli teises pooles sõideti praamiga Saaremaale, kus neid ootas ees Kuressaare. Mark Anders Lepiku ja Sander Lahe väravad põhjustasid Kaljule esimese alistumise, mille Nõmme klubi sotsiaalmeedia võttis matši lõppedes kokku sellega, et Koppel sai kolaka.

Päev enne üliolulist kohtumist Levadiaga teatas Kalju, et Koppel lahkub ametist ning tema kohale asub kuu aega varem abitreeneriks saanud Nikita Andrejev. Endise tippründaja Andrejevi jaoks polnud tegu uue olukorraga, sest aasta varem sai ta pärast ebaõnnestunuid treenerivangerdusi Levadia üle finišijoone viia.

Läks natukene aega, kuniks meeskond hakkas Andrejevi plaanidest aru saama ning neid väljakul ellu viima. Siiski puudus tulemustes stabiilsus, sest kaotada või viigistada osati kõigiga. Hooaja ekvaatoril oli Kalju 24 punktiga viiendal positsioonil, ent kullahinnaga pronksikoht oli vaid paari silma kaugusel.

Kuigi teises pooles näpistasid Andrejevi hoolealused Florat, Levadiat ja Paidet, saadi väiksematelt alatihti vastu näppe. Sügisringis kogutud 25 punkti tegid lõppsummaks 49, millega lõpetati pärast 2009. aastat esmakordselt viiendal kohal.

Kalju peatreener Nikita Andrejev, president Kuno Tehva ja ründaja Alex Matthias Tamm nõustuvad, et eelmine aasta läks meeskonnal aia taha. Mehed leidsid, et viienda koha suurimaks põhjuseks oli ebastabiilsus.

"Hooaja keskpaigas alustasime väikese perestroikaga, misjärel kadus meie mängust stabiilsus. Tuleb mõista, et antud protsess võtab aega, kuid usun, et praegune ettevalmistus on meie mängu parandanud," rääkis Andrejev Soccernet.ee-le.

"Kohati tundus, et saime asjad paika ja kõik hakkas ülesmäge minema, aga siis tabasid meid mitmed tagasilöögid, millest toibumine võttis aega ja sinna ilmselt need vajalikud punktid kadusid," möönis Tamm. "Lisaks tekitas ebastabiilsust see, et hooaja vältel vahetusid meil mitmed mängijad ning peatreener, kellega polnud võimalik pikka ettevalmistust teha."

"Kalju on iga kuue aasta tagant meistriks tulnud ja praegu on kuues aasta käimas ... Äkki see on meie jaoks edukas hooaeg," mõtiskles Tehva lootusrikkalt. "Ei saa kogu aeg eeldada, et ollakse võidulainel. Kui vaadata hokikeppi, siis kolme-nelja aasta lõikes on nool alla, kui venitame selle 20 aasta peale, on vaid väike võnge alla. Suhtume konkurentidesse suure austusega, sest nende hea töö motiveerib meid pingutama."

Mullu esinelikust väljajäämine tähendab Kaljule tänavu vaid üht: eurosarja pääsemiseks, kus viimati figureeriti 2020. aastal, tuleb võita Evald Tipneri karikavõistlused. Enam ei saa loota kellegi teise õnnestumise peale nagu eelmisel hooajal, kui Kalju vajas pileti lunastamiseks Flora karikavõitu ... Nagu me teame, tõstis juuni algul trofee pea kohale Narva Trans.

"Mina ega klubi ei näe kolme viimase mängu (Kalju on veerandfinaalis - H. H.) võitmises probleemi. Karikavõit on üks eesmärkidest, mis oleme hooaja eel omale seadnud. Usun, et eurosari on meie jaoks jõukohane," ütles Andrejev, kelle sõnadega samastusid Tamm ja Tehva.

Mullu lahutas Kaljut kolmandast kohast neli punkti. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Probleemideta läinud ettevalmistus tekitab rahulolu

Kalju alustas treeningutega 4. jaanuaril. Terve ettevalmistuse vältel on nad saanud kasutada Sõle jalgpallihalli, kus neil on kolm korda nädalas kaks trenni päevas – üks hommikul, teine pärastlõunal. Esimest korda Premium liiga klubi ettevalmistust läbiviiv Andrejev kinnitas, et nädal enne hooaega lähevad mängijate koormused madalamaks.

"Kuna mul on teadmised ja varasemad kogemused Esiliigast olemas, on tänavune ettevalmistus kulgenud sujuvalt," rõõmustas Andrejev, kelle sõnul pole ükski mängija pidanud vigastuse tõttu puuduma. "Kuigi meil on veel viimane kontrollmäng pidada, leian, et klubi ja treeneritetiim on teinud ära suure töö, et mehed oleksid algavaks hooajaks nii füüsiliselt kui taktikaliselt hästi valmis."

Kalju on nüüdseks pidanud kuus treeningmängu, millest kaks olid Liivimaa Taliliiga A-tasandil. Klubi peatreeneri sõnul on uue liiga idee hea, ent on asju, mis vajaksid parandamist. "Näiteks organisatoorse poole pealt häiris mind, kuidas Riias ei jagunud meil aega, et teha korralik soojendus. Kui rääkida plusspoolest, siis nii treenerite kui mängijate jaoks oli põnev näha, kuidas mängivad lõunanaabrid.

Hooaja eel on iga matš oluline, ilma nendeta ei saa ettevalmistust läbi viia. Need mängud annavad meile informatsiooni, mille kallal peaksime veel vaeva nägema," lausus Andrejev, kes ei soovinud arusaadavatel põhjustel avaldada, millised on need asjad, mida parandatakse.

Detsembris liitus Kalju treeneritetiimiga endine Ida-Virumaa Alliance'i juhendaja Erik Šteinberg, kellest sai Andrejevi abiline ja duubelmeeskonna pealik. "Šteinbergi vastutusalaks on standardolukorrad. Tegu on väga kogenud treeneriga, kes on noorematele mängijatele palju abiks," selgitas Andrejev. "Mul on hea meel, et meie staff on muutunud nii suureks, et igal liikmel on oma kindel asi, mille kallal ta töötab."

Kalju lõi hooajaeelses treeningmängus soomlaste Tampere Ilves-Kissat võistkonnale seitse vastuseta väravat. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Komplekteerimine ilma spordidirektorita

2021. aasta lõpus nimetas Kalju spordidirektori ametikohale kogenud treeneri Argo Arbeiteri. Uue kalendriaastaga lõppes Arbeiteri tööleping, misjärel lahkus ta klubist. Tema ülesanded võtsid suuresti üle Andrejev ja Tehva, kellest viimane oli kasulik oma kontaktidega.

"See töö pole õnneks nii raske, mistõttu saime koos president Kuno Tehvaga kahekesi hakkama. Meil on tuttavaid agente, kes aitavad meil uusi mängijaid leida, misjärel teeme tiimiga üheskoos otsuse," sõnas Andrejev.

"Mitte alahinnates Argo panust, aga kui me oleme saanud 23 aastat hakkama ilma spordidirektorita, siis peaksime ka nüüd toime tulema. Eestis, kus finantsmudelid on erinevatel põhjustel pea olematud, ongi vaja leida nutikaid lahendusi ning ise rohkem tööd teha," täiendas Tehva.

Kalju on ilma spordidirektorita kokku pannud pealtnäha viisaka koosseisu, kuhu võivad enne üleminekuakna sulgemist veel paar nime lisanduda. Klubiga on käed löönud mullu Harjus mänginud Danõl Maštšenko, Narva Transis pallinud Daniil Tarassenkov, Aleksandr Nikolajev ja Reginald, kes esindas Kaljut aastatel 2014 kuni 2020, lisaks tulid Šteinbergiga Alliance'ist kaasa Mihhail Orlov ja Alex Boronilštšikov.

"Uute mängijate otsimine on töö, mis ei lõppe kunagi. Kui turule ilmuvad teenekad jalgpallurid, kes suudavad meid tugevdada, siis kindlasti soovime neid omale tuua. Tahaksin öelda, et praegusel hetkel on komplekteerimine 80% lõpule viidud. Oleks hea, kui saaksime veel polsterdada igat liini," avaldas Andrejev oma soovi.

Märkimist väärivad Tarassenkovi ja Nikolajevi lepingud, mis sõlmiti klubiga Eesti jalgpalli mõistes ebatavaliselt pikad – neljaks aastaks. "Investeerime andekatesse noortesse, kelles näeme potentsiaali," avas Tehva strateegia tausta. "Meie eesmärk pole neid neli aastat Eestis hoida, vaid ühel hetkel välismaale aidata. Sellised kontrahtid näitavad teistele Euroopa klubidele, et on mängijad, kellesse usutakse ja see tõstab nende väärtust."

Tehva lisas, et noorenduskuurile andis tõuke kärbitud eelarve: "Eurosarjast väljajäämine on meid rahaliselt päris palju mõjutanud. Arvan, et inimesed ei hinda või ei näe veel meie julgeid otsuseid [koosseisu noorendamisel], misläbi kogemust on koosseisus vähem, ent tahet ja perspektiivi on oluliselt rohkem kui möödunud aastatel. Võib-olla mugavustsoonis olles poleks me selliseid lükkeid teinud, aga loodame, et see viib meid millegini."

Kesktormaja Tamm kiidab klubi otsust võistkonda noorendada. "Meil on palju uusi poisse, kes on tahtmist täis ja kelle silmad säravad. Usun, et tänavu oleme füüsiliselt palju paremas vormis kui eelnevatel aastatel. Kui noorus ja füüsiline võimekus kokku liita, on sellega võimalik palju asju korda saata."

Eelmise hooaja üks parimaid söödujagajaid Daniil Tarassenkov sõlmis Kaljuga nelja-aastase lepingu. Foto: Brit Maria Tael

Hüvasti jäeti mitmete kogenud meestega

Et tuua uusi mängijaid, tuli osadel neile ruumi teha. Niisiis jätsid vahepealsel ajal Kaljuga hüvasti Vladimir Avilov, Artjom Dmitrijev, Andre Fortune, Maksim Gussev, Zyen Jones, Olivier Rommens ja Giannis Tsivelekidis. Koosseisu ei kuulu ka profikarjäärile joone alla tõmmanud Igor Subbotin, kes alustas Kalju U21 juures treeneritööd. Tehva lubas jaanuaris, et Subbotin saab algaval hooajal kirja vähemalt ühe liigamängu, et täituks ümmargune 400.

"Olen uute meestega väga rahul. Keskmine vanus on küll langenud, kuid meil jagub kogenud mehi, kes balansseerivad seda kõike. Noored on näljased ning loodan, et nende töötahe annab tänavu vastava tasu. Meeskonnas valitseb väga mõnus õhkkond," oli Andrejevil hea meel.

Lahkumisele oli lähedal ka Tamm, kes viibis kolm nädalat Tšehhi tippklubi Plženi Viktoria juures testimisel. Eestlane osales kolmes kontrollmängus, lõi ühe värava ning andis ühe hokisöödu. Temaga jäädi seal rahule, kuid tehinguks siiski ei läinud.

"See oli väga oluline testimine nii klubile, Tammele kui ka Eesti jalgpallile. Alex nägi seal, millisel tasemel on ta valmis mängima," arvas Tehva. "Vaatame, mida toob suvine üleminekuaken, loodetavasti on sealsed uksed tema jaoks lahti. Kõik sõltub muidugi Alexist, kuid meie soovime, et ta teeks võimalikult kiiresti järgmise sammu Eestist välja ning töö selle nimel käib. Tšehhi on üks võimalik turg tema jaoks."

"Üldpildis jäin testiperioodiga väga rahule, aga tagasi tulin pigem kurva emotsiooniga. Seal veedetud aja jooksul hakkasin osade mängijatega hästi läbi saama ning sulandusin meeskonda. Kõigi suhtumine oli väga professionaalne, mistõttu oli sellises keskkonnas treenimine väga nauditav. Lahtise ukse osas oskan öelda vaid seda, et läbi selle testimise olid mõningad Tšehhi klubid minu vastu huvi üles näidanud, aga mis edasi saab, on praegu väga raske öelda," tõdes Tamm.

Alex Matthias Tamm näitas end Tšehhi tippklubile, ent uut hooaega alustab ta Eestis. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Lõpuks ometi tagasi koju

2021. aasta 13. jaanuaril teatas Kalju, et neid ootab ajutine kolimine, mille käigus kasutatakse Sportland Arenat ja Kadrioru staadionit. Ajale jalgu jäänud päriskodu Hiiu vajas renoveerimist. Kui esialgu paistis, et Nõmme klubi pääseb kiiresti koju tagasi, erines reaalsus drastiliselt.

Ehitusluba saadi alles mullu augustis, mis tähendas, et Kalju mängis kolm täishooaega otsast lõpuni võõrsil, sest Sportland Arena, Kadrioru ega TNTK staadionid ei tekitanud neile kodutunnet.

Pidu tänaval asuv Hiiu staadion on Premium liiga jaoks erilise tähendusega väljak, kus on nii praeguste kui endiste mängijate ning funktsionäride sõnul olnud alati vägev atmosfäär. Andrejev ja Tehva on naasmise üle õnnelikud, sest mitme platsi vahel sõitmine on olnud kulukas nii rahaliselt kui ajaliselt.

"See on klubi, mängijate ja poolehoidjate jaoks ülioluline, et me koju tagasi jõuame. Hiiu mändide vahel on ajaloo jooksul olnud vägevaid mänge, palju publikut ning mõnus õhkkond – loodan, et naasmise järel saame seda kõike jälle kogeda," kostis Andrejev, kelle arvates võib kojujõudmine mängijatele mentaalselt kasuks tulla.

"Kahjuks on juttu olnud rohkem kui tegusid, aga viimaks ometi jõuame tagasi koju. Ootame lume sulamist, et saaks peaväljaku lõpuni teha, kuigi lahtiseid küsimusi on veel päris palju. Arvestame sellega, et Hiiul mängime esimese kohtumise 18. mail [Kuressaare vastu]," loodab Tehva. "Peame pingutama, et sellest tuleks üks korralik sündmus, sest meie, fännid ja kohalik kogukond on seda hetke kaua oodanud."

Lisaks suurele kolmikule võib Hiiul publikumagnetiks osutuda uustulnuk Nõmme United, kes tahab saada Nõmme linnaosa parimaks kõrgliigaklubiks. "Mul on väga hea meel Unitedi üle, palju õnne neile tehtud töö eest. Võib-olla meie oleme rohkem Nõmme klubi ja nemad on seal üle raudtee Männikul ehk nüüd tekib see õige raudteederbi," muigas Tehva. "Soovin Unitedile palju edu, loodetavasti jäävad nad püsima ning usun, et meievahelised madinad annavad Premium liigale värvi juurde."

Alati mõnusa atmosfääriga Hiiu staadion saab uue kuue ning on viimaks ometi valmis jälle Premium liigat võõrustama. Foto: Oliver Tsupsman (arhiiv)

Kalju sihib esikolmikut, aga kes jääb kõrvale?

Kalju kuulus kolme parema sekka viimati 2019. aastal, kui Flora ja Levadia järel saadi kaela pronksmedalid. Nõmmekate koha võttis aasta hiljem üle Paide, kes asendati mullu Kaleviga. Kui möödunud hooaegade eel on Kalju leeris räägitud meistritiitlist, siis sel korral ollakse natukene tagasihoidlikumad.

"Mõistagi lähme igat mängu võitma ning pärast vaatame, milline on tabeliseis. Viiendast, kuuendast või seitsmendast kohast pole mõtet rääkida. Miinimum on esikolmik, sest minu temperament ja iseloom ei luba sellest vähemat.

Sel aastal tõotab esiotsas tulla põnev andmine, sest kõik võistkonnad on end korralikult mehitanud. Loodetavasti suudame tiitlirallil tee peal püsida, mitte kraavi vajuda. Arenemiseks peavad olema kõrged sihid. Meil pole vahet, kelle medalikohalt välja tõukame, keskendume vaid oma tegudele," kõneles Andrejev enesekindlalt.

"Olenemata hetkeseisust on tegemist ikkagi Nõmme Kaljuga," kuulutas Tehva uhkelt. "See klubi mängib alati millegi eest või nimel, arvan, et tänavune aasta pole mingi erand. Meil on endasse palju usku."

"Loomulikult ei vastanud eelmise aasta viies koht meie ootustele," manitses Tamm. "Seetõttu sihime tänavu kõrgemat positsiooni. Ei tohi ka seda unustada, et oleme endiselt veel karikamängus sees ehk meie eesmärk on ka see trofee omale saada."

Andrejevi hinnangul on Kalju tugevuseks hea mängijatevalik. "Meil on palju noori, kes on väga motiveeritud, et midagi vägevat korda saata. Oleme ühine löögirusikas. Laseme vastastel nuputada, mis võivad meie nõrgad küljed olla. Kui kõik teevad ühe või kaks sammu hooaja jooksul edasi, siis sellest lõikab kasu kogu meeskond. Ootan esiletõusu kõigilt."

Meeskonna staar - Alex Matthias TammFoto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Kui mõned aastad tagasi sai Tamme kohta öelda tõusev täht, siis tänasel päeval on ta Kalju suurim staar ja väljakul selge liider, kes sai mullu Eesti A-koondises kirja kaks mängu. Tegu on Kalju noortesüsteemi ühe säravaima kasvandikuga, kelle puhul on vaid aja küsimus, millal teeb ta sammu kusagile kõrgemale edasi.

Kuigi Tamme tuntakse rohkem tipuründajana, sobis talle eelmisel hooajal hästi ka ründava poolkaitsja positsioon. Lisaks heale väravaninale avanes temas resultatiivsete söötude jagaja pool, kui tabamusi kogunes arvele seitse, aga sööte üheksa.

"Kuna eelmine hooaeg ei vastanud minu ootustele ning ma ei täitnud pea ühtegi isiklikku eesmärki, kui jätta kõrvale Eesti koondise esindamine. Tänavu annan endast igas võimalikus kohas maksimumi ja loodan, et sellega kaasnevad ka mingid positiivsed asjad," tutvustas Tamm plaani.

Kellel silma peal hoida? Promise DavidFoto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kanadalane David sõlmis mullu Kaljuga kolmeaastase lepingu. Esialgu esines ta duubelmeeskonna eest Esiliiga B-s, paugutades 19 mänguga 22 kolli.

Väravatäpsuse ülekandmine Premium liigasse oli aeganõudev, sest ta kippus rohkem raiskama kui skoorima. Suurem avanemine tekkis suvel, kui ta hakkas vastaste võrke rohkem üles leidma. Kokkuvõtteks sai ta kõrgliigas kirja seitse tabamust, millest kuus tulid viimases 11 mängus.

Tammega terava ründeduo tekitanud David on kiire, jõuline ning korralik õhuvõitleja – kõik head omadused, et olla algaval hooajal veelgi kliinilisem. Nüüd, kui tal on meeskonnakaaslaseks mullu 11 väravasöötu jaganud Tarassenkov, ei tohiks Davidil enam ühtegi vabandust olla.

Suurim küsimärk – seemned on mullas, aga millal on lõikusaeg?

Kalju on alati olnud klubi, kes on üritanud välismaalaste abil eduni jõuda. Vahetevahel on see neil ka õnnestunud, kui näiteks viimase tiitli peaarhitektideks olid brasiillane Liliu ja itaallane Maximiliano Ugge.

Aga tõele au andes pole viimastel aastatel toodud leegionärid millegi erakordsega silma paistnud. Niisiis on tehtud teadlik valik panustada kohalikesse noortesse.

Nikolajev ja Tarassenkov on tõestanud, et nad on Premium liigas heal tasemel mängumehed. Kehvad ei tohiks olla ka Alliance'ist tulnud Orlov ja Boronilštšikov, kellel on nende endise juhendaja Šteinbergi näol tugi olemas. Uue hooaja eel on palju võimalusi saanud ka Kalju oma noor Rommi Siht.

Kuna seemned on nüüdseks ilusasti mulda istutatud, ei jää midagi muud üle, kui tagada neile kasvamiseks head tingimused, misjärel võib hea õnne korral lõikusaega oodata juba tänavu ning siis nautida tehtud töö vilju.

Nõmme Kalju FC
Peatreener: Nikita Andrejev
Abitreenerid: Artjom Artjunin, Erik Šteinberg
Väravavahtide treener: Ville Hulkonen
Füüsilise ettevalmistuse treener: Marcus Suurväli
Füsioterapeut: Reigo Jörsi
Kapten: Henri Perk
EJL-i stipendiaadid: Aleksandr Nikolajev, Daniil Tarassenkov, Mihhail Orlov, Maksim Pavlov, Rommi Siht, Stanislav Agaptšev
Eelarve: kogu klubi 1 500 000 eurot, sellest esindusmeeskond 900 000
Duubelvõistkond: Nõmme Kalju FC U21 (Esiliiga B)
Koduväljakud: Sportland Arena / Hiiu staadion
Meeskonna värvid: must ja valge
Kodulehtjkkalju.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 2. märtsil kell 12.30 vs. FC Kuressaare (Kuressaare kunstmurustaadionil)

Koosseis praegusel hetkel:

Väravavahid: Henri Perk, Maksim Pavlov.
Kaitsjad: Aleksandr Nikolajev, Maksim Podholjuzin, Yohan Mannone, Danõl Maštšenko, Artur Šarnin, Alex Boronilštšikov.
Poolkaitsjad: Pavel Marin, Kaspar Paur, Nikita Komissarov, Reginald, Daniil Tarassenkov, Rommi Siht, Stanislav Agaptšev, Marlon Liivaru, Nikita Ivanov.
Ründajad: Alex Matthias Tamm, Promise David, Mihhail Orlov.

Eeldatav algkoosseis:

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Alex Boronilštšikov (kaitsja, Alliance'ist) liitus klubiga.
Danõl Maštšenko (Ukraina kaitsja, Harjust) liitus klubiga.
Aleksandr Nikolajev
 (äärekaitsja, Transist) sõlmis nelja-aastase lepingu.
Daniil Tarassenkov (äärepoolkaitsja, Transist) sõlmis nelja-aastase lepingu.
Mihhail Orlov (ääreründaja, Alliance'ist) liitus klubiga.
Reginald (Prantsusmaa poolkaitsja, Transist) liitus klubiga.

Lahtine:

German Šlein (poolkaitsja) jätkamine on küsimärgi all.

Välja:

Vladimir Avilov (keskkaitsja) lahkus klubist ja osales Taliturniiril Maardu eest.
Artjom Dmitrijev 
(poolkaitsja) lahkus klubist.
Andre Fortune 
(Trinidadi ja Tobago poolkaitsja) lahkus klubist.
Maksim Gussev (ääreründaja) lahkus klubist ja treenib Levadia U21-ga.
Zyen Jones (USA ääreründaja) liitus Slovakkia kõrgliigaklubi FC Košicega.
Casper Nicolas Lugtmeijer (äärekaitsja) laen Levadiast lõppes ja osales Taliturniiril Harju eest.
Olivier Rommens (Belgia poolkaitsja) leping lõpetati poolte kokkuleppel ja siirdus Maltasse Balzani.
Giannis Tsivelekidis (Kreeka keskkaitsja) lahkus klubist.

Hooajaeelsed mängud:

13.01. Nõmme Kalju FC - JK Narva Trans 1:0 (Siht)
19.01. Nõmme Kalju FC - JK Tallinna Kalev 1:2 (David)
26.01. FS Jelgava - Nõmme Kalju FC 0:2 (Tamm, David)
31.01. FC RFS (LAT) - Nõmme Kalju FC 2:1 (Tamm)
04.02. Nõmme Kalju FC - Harju JK Laagri (EL) 3:0 (Tamm, Tarassenkov, Liivaru)
16.02. Nõmme Kalju FC - Tampere Ilves-Kissat (Soome II liiga) 7:0 (Orlov, Tamm, David 4, Ivanov)
24.02. Nõmme Kalju FC - FK Liepaja

Võitviikkaotus.

PL - Premium liiga; FIN - Soome kõrgliiga; LAT - Läti kõrgliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

rester’   •  
(91.129.97.***)
Miks on vaja Nikolajevile ja Tarrasenkovile anda EJL poolt stipendiumit, kui neil on lepingud olemas? Saavad justkui 2 palka siis. Minu arvamus on, et anda stipendiumid teistele mängijatele, kasvõi duubli potentsiaalikatele mängijatele
fcfloraforever   •  
(146.255.182.***)
Kalju ju investeerib Nikolajevisse ja Tarrasenkovi. Ainult, et mitte eriti omakuluga😀

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
INTER ON ITAALIA MEISTER
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
JALKAJUTUD
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
Intervjuu | Multikultuursest perest pärit Flora poolkaitsja: Eesti noored mängivad lõbu, Rootsi omad võidu nimel
VÄLISMAA MÄNGUDEL TOIMUB
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
LEVERKUSENI MUINASJUTT
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
22
Paide Linnameeskond
15
Nõmme Kalju FC
14
Tallinna FC Flora
12
Tartu JK Tammeka
11
FC Kuressaare
9
JK Tallinna Kalev
9
Pärnu JK Vaprus
4
FC Nõmme United
4
JK Narva Trans
4
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Tabasalu - Tammeka (naiste karika veerandfinaal)
  • K 19.00 Viimsi - Saku (naiste karika veerandfinaal)
  • R 19.00 Vaprus - United (Premium liiga)
  • L 12.30 Harju - Elva (Esiliiga)
  • L 14.30 Kalev - Kalju (Premium liiga)
  • L 17.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • P 17.00 Trans - Paide (Premium liiga)
  • P 19.00 Flora - Kalev (naiste Meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!