Keskkaitsjate äraspidine pidupäev pani kadunud poja naasmisele punkti, West Ham kasvatas lootust (0)

Burnley ja Sheffield United ei ole sel hooajal Inglismaa kõrgliiga tabeli esimesse poolde trüginud kauni ründemängu, vaid eelkõige kõva kaitse toel. Pole seega imestada, et omavahelises mängus tehti 1:1 viik ning sümboolselt said mõlemas meeskonnas tabamuse kirja just keskkaitsjad.

Avapoolaeg näis juba väravateta lõppevat, kui Burnley vastupidiselt mängu käigule juhtima läks. Karistuslöögist karistusalasse jõudnud pall sattus James Tarkowski jalale ja oli hetk hiljem ka võrgus. Burnley raudvarale oli tegu hooaja teise tabamusega.

Teise poolaja alguses tegi United mitu vahetust ning lõpuks toodi väravajahil sisse isegi Inglismaa kunagine tulevikulootus Jack Rodwell. 2012. aastal suurte unistustega Evertonist Manchester Citysse kolinud, ent vaid kaks aastat hiljem Sunderlandiga liitunud ja eelmise hooaja esiliigas Blackburnis veetnud Rodwell oli vahepeal pool aastat suisa töötu, enne kui talvel Unitediga käed lõi. Tänane mäng oli talle Premier League'is esimene pärast 2017. aastat.

Viigiväravas Rodwell küll otseselt osaline polnud, ometigi sündis see peagi pärast tema sissevahetamist. Sheffield United mängis nurgalöögi lühidalt lahti ja söödukombinatsiooni lõpetuseks lajatas John Egan tagumsie posti juurest palli võrku. Premier League'is elu esimese värava löönud keskkaitsja jalast sündis viik, mis sobis mõlemale meeskonnale - veel jõulude ajal väljalangemisohus olnud Burnleyl säilib lootus lõpetada hooaeg esikümnes, Sheffield United võib endiselt unistada eurosarja pääsemisest.

Tabeli lõpus teenis olulise lisapunkti West Ham United, kes tegi võõrsil 2:2 viigi Newcastle Unitediga. Michail Antonio viis Newcastle'i kaitsjate ränga eksimuse järel juba neljandal minutil külalised ette, kuid 17. minutil Miguel Almiron viigistas. Mullu jaanuaris klubi toonase rekordostuna Newcastle'iga liitunud Almiron sai värava kirja teist mängu järjest, olles oma eelmise kahe liigaväravani jõudmiseks kulutanud tervelt 40 kohtumist.

Teise poolaja keskel löödi kaks väravat 92 sekundi sees - Tomaš Souceki tabamusele vastas otsekohe teises väljaku otsas efektse söödumängu täpse löögiga lõpetanud Jonjo Shelvey. Selleski mängus sobis punkt mõlemale meeskonnale, sestkoroonapausi järel kaks võitu ja kaks viiki saldosse lisanud Newcastle kindlustas kohta tabeli keskel, West Ham suutis aga pärast septembrikuud esmakordselt (!) koguda punkte kahes järjestikuses liigakohtumises.

Burnley - Sheffield United 1:1 (1:0)