Kirglik tabelinaabrite duell lõppes punaste kaartide ja Šapovalovi iluväravaga (0)

Aleksandr Šapovalov kindlustas Flora U21 võidu imelise karistuslöögiga. Foto: Brit Maria Tael

Esiliiga 15. mänguvoorus said kaheväravalised võidud kirja JK Tabasalu ja Tallinna FC Flora U21. Kirglikum madin peeti Lillekülas, kus nähti nelja väravat, neist üks oivaline karistuslöök, ning koguni kahte punast kaarti.

Tabasalu asus juhtima juba 8. minutil, kui Legioni kaitsjatel ei õnnestunud läbisöödule jalga vahele saada ning väravavahiga silmitsi pääsenud Joosep Põder avas skoori. Teise poolaja algul kulus kodumeeskonnal skoori tegemiseks veel vähem aega, sest juba neli minutit pärast pausilt naasmist mängis Joel Kokla end ilusa söödikombinatsiooni järel löögile ja tegi lõppseisuks 2:0.

Flora U21 pääses Viimsi vastu ette 25. minutil, kui Daniil Kuraksin kruttis paremalt äärelt kasti säärase palli, mis võttis väravavahi jaoks ebamugava põrke ning kukkus seejärel võrku. Teise kolmveerandtunni alguses viis Oskar Mägi seisu tagasi viiki. Kodumeeskond sai uuesti minema 74. minutil, kui Even Hurt keerutas kasti täpse palli, mille värskete jalgadega Mait Eenmaa võrku toksas.

Matši viimastel minutitel läks seis veelgi põnevamaks. Esmalt võttis 75. minutil platsile saadetud Roland Lukas kaks kiiret kollast, mis jättis Flora 86. minutil vähemusse. Viimsi ei saanud edu pikalt nautida, sest 88. minutil patustas Kenert Anniste viimase kaitsjana, kukutades väravale tormanud Eenmaa. Järgenud karistuslöögist keerutas Aleksandr Šapovalov lõppseisuks 3:1.

Esiliigas hoiab esikohta FC Nõmme United, kellest Flora U21 jääb maha kolme punktiga. Tabasalu on hetkel neljas meeskond.