Kümnemeheline karikaspetsialist Trans virutas Tammekale hoobi ja jõudis poolfinaali (galerii!) (0)

Trans mängis kogu teise poolaja vähemuses. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Evald Tipneri karikavõistluste esimene poolfinalist on Narva Trans, kes alistas kümnekesi mängides 2:0 Tartu Tammeka.

Narva ultratalviste olude tõttu Tallinnas lumesajusel Sportland Arenal peetud kohtumise avapoolaeg kulges võrdlemisi võimalustevaeselt, ent võitluslikult. Tammeka parim moment sündis Sander Puri kauglöögist, Transi poolelt jäi Sergei Kondrattsevil veidi puudu ristnurga tabamisest.

Esimese poolaja lõpus läks mäng aga üha jõulisemaks ning sadama hakkas kaarte. Esmalt välkus kollaseid, kuniks 45. minutil Irie Tammeka pingi ees Martin Jõgile sääre peale astus. Peakohtunik Martti Pukk andis kõigepealt küll neljanda arbiitri Maksim Ramazanoviga suheldes kollase kaardi, ent kui ilmnes Jõgi veritsev jalg, pidasid vilemehed veel aru ja muutsid Irie kaardi punaseks.

Trans jäi vähemusse ning kaotas pingi pealt ka president Nikolai Burdakovi, kes liigselt sõna võttis.

Teist poolaeg alustasid mõlemad klubid vahetustega ning Tammeka väga särtsakalt. Patrick Genro Veelma andis lühikese aja jooksul paaril korral Transi väravale tuld, ent seejärel läks kohtumisest õhk välja. Tammeka valdas küll palli, aga oli rünnaku lõpplahenduste vormistamisel impotentne. Trans seisis kaitses tugevalt.

Veerand tundi enne kohtumise normaalaja lõppu sai Tammeka tõsisema tagasilöögi, kui keskkaitsja Kevin Anderson oli vigastuse tõttu kohtumist pooleli jätmas. Põhjaliku tohterdamise järel naasis ta küll väljakule, ent lonkas seal nähtavalt. Esimese hooga lülitus ta ründava poolkaitsja kohale, et mitte tagaliini liialt ohtu tuua, kuid nii ei jäänud kauaks.

83. minutil kombineerisid hästi Transi vahetusmehed. Gleb Pevtsov leidis suurepärase sööduga kasti avanenud Arseni Kovaltsuki, kelle olid Karl Läänelaid ja Aleksandr Kuhharev totaalselt maha maganud, ning väle äärepoolkaitsja mängis Tammeka väravavahist Karl Johan Pechterist mööda, sutsades palli tühjade raamide vahele - 1:0 Transile!

Tammeka lülitas seejärel Andersoni tagasi kaitsesse, et ette jõudu juurde viia, aga vastasele ohtlikuks ei suudetud muutuda. Paar korda jõuti küll kasti, ent lõppseisu vormistas hoopis Trans. 88. minutil söötis Läänelaid keskväljal palli Pevtsovi jalale. Narva ründaja spurtis uhkes üksinduses Tammeka värava suunas, jooksis Pechterist mööda ja lükkas palli kaitseta väravasse. 2:0 tabloole ja Trans karika poolfinaali!

Seega kui eelmisel hooajal kaldusid omavahelised mängud üldkokkuvõttes Tammekale ning tänavu Taliturniiril lepiti viiki, siis nüüd pani Trans oma paremuse maksma. Ühtlasi on Transist kujunenud tõeline karikaspetsialist, sest viiendat hooaega järjest on jõutud vähemalt poolfinaali.

2018 kaotati poolfinaalis Levadiale 0:5, 2019 alistati finaalis lisaajal Kalju 2:1, 2020 kaotati finaalis Florale 1:2, 2021 kaotati poolfinaalis Florale 1:2. Tammeka tänavune karikahooaeg lõppes tänavu veerandfinaalis, täpselt nagu mullunegi, kus jäädi 1:2 alla Florale.

Trans ja Tammeka lähevad omavahel taas vastamisi juba laupäeval, kui kohtutakse Premium liiga kolmandas voorus. Karika veerandfinaalid jätkuvad lahingutega kolmapäeval, kui Soccernet TV otseülekannete raames lähevad kell 17 vastamisi TJK Legion ja Paide ning kell 20 FC Flora ja FCI Levadia.