Kus on piir? Itaalia tippe riburadapidi maha koksavat üllatajat lahutab karikafinaalist vaid üks vastane (3)

Paulo Dybala ja teised Roma mehed ei suutnud Cremoneset üle mängida. Foto: Scanpix / Riccardo Antimiani / EPA

Itaalia karikavõistlustel jätkas Serie A põhjasats Cremonese oma ulmelist võidukäiku: eelmises ringis Napoli alistanud meeskond võttis sel korral tükkideks Roma. Veerandfinaali pääses ka Fiorentina.

Roma ja Cremonese vastasseis algas noolivalt. Esimese korralikuma võimaluse mängisid endale välja kodused, kui Benjamin Tahirovic trikitas end kastis löögile, kuid päris puuri keskele läinud palli lükkas Mouhamadou Sarr kindlalt minema.

Juhtuma alles hakkas. Avapoolaja keskpaigas jäi Marash Kumbulla palliga tukkuma, Cyriel Dessers näppas selle omale ning pistis Roma karistusala poole ajama. Teda ainsana tervitama jõudnud kindamees Rui Patricio läks aga liiale, kukutades ründaja karistusalas - penalti. Dessers pani palli ristnurka - 0:1.

Jose Mourinho tegi pausi ajal neli vahetust, võttes välja ka avatabamuse olukorras käkerdanud Kumbulla. Teiste seas pääsesid väljakule Nemanja Matic ja Paulo Dybala. Avapoolajal raamide vahele kolm pealelööki saatnud Roma jõudis seepeale sihile, küll negatiivses võtmes: Zeki Celiki puutest jõudis pall teist korda võrku.

Roma ei jäänud siiski tühjade kätega, kuigi lõppkokkuvõttes polnud Andrea Belotti neljanda üleminuti tabamusest ikkagi tolku. Kohtumine lõppes seega Cremonese 2:1 võiduga. Käimasoleval karikahooajal nii Napolist kui Romast jagu saanud meeskonda ootab ees ajaloo teine poolfinaal.

Nelja parema sekka mängis end ka Fiorentina, kes sai Torinost jagu tulemusega 2:1. Väravaid hakkas tulema alles teise poolaja keskpaigas, kui esmalt pääses peaga löögile Luka Jovic. Kohtumise lõpuminutitel lisas Jonathan Ikone Fiorentina teisegi, Yann Karamohi tabamus jättis võidu siiski minimaalseks.

Edasipääsu on kindlustanud ka Inter. Viimane veerandifnaal peetakse 2. veebruaril, kui rammu katsuvad Juventus ja Lazio. Poolfinaali on kokku loositud Cremonese ja Fiorentina ning Inter ja Juventus-Lazio duelli võitja.

Fiorentina - Torino 2:1 (0:0)