Legion jätkas kindlat seeriat, Elva tümitas varakult kümnekesi jäänud Levadiat (7)

Legion pole kaheksa esimese mänguga loovutanud ainsatki punkti. Foto: Andrei Smetana

Esiliiga 8. voor viis kokku kaks liidrigruppi kuuluvat Tallinna klubi, kui esikohal olev Legion võõrustas kolmandal kohal paiknevat Flora U21-e. Külalistel olid küll omad variandid, ent lõpuks võttis kodumeeskond üsna veenva 3:0 võidu.

Väljakuperemehed haarasid kerge initsiatiivi endale, ent esimene märkimisväärsem moment tekkis enne veerandtundi, mil Rejal Alijev leidis karistusalas lühikese passiga Marek Šatovi, kelle ürituse Kristen Lapa tõrjus. 25. minutil andis kapten Denis Vnukov paremalt äärelt kõrge palli ette, kus Šatov jõudis pallini selgelt varem kui samuti selle suunas liikunud Lapa, mille järel ründava poolikuna tegutsenud mängumees nahkkera kaarega üle puuriluku tühja väravasse tõstis.

Legionil oli peagi hea võimalus eduseisu duubeldamiseks, kui Alijev andis otsajoone juurest palli Šatovile, ent too lajatas selle mõnelt meetrilt latti. Florakatel samas sööt liikus, ent ees jäi käikudest puudu. Üks kiirrünnak võeti neil küll hoiatuskaardi vääriliselt maha, kuid avapoolajal pääseti löögile vaid kahel korral. 36. minutil möödus Joonas Soomre liigagi kergelt äärekaitsjast Šahrijar Abdullajevist, mille järel pääses poolkaitsja ohtlikult löögile, ent keskkaitsja Andrei Sidorenkov suutis löögi blokeerida.

Vaid paar minutit hiljem jäi omakorda florakate kaitsja aeglaseks, kui Stefan Tšendeil lasti maha keerata. Tekkis piisavalt ruumi ja tugev löök pandi teele, Lapa tõrjus enda ette ning esimesena oli sel jaol Alijev, kes palli raamide vahele äsas. Peagi hiilgas külaliste puurivaht hea tõrjega, kui Alijev leidis fantastilise sööduga Tšendei, ent nagu juba öeldud - suurepärasest võimalusest hoolimata tegi Lapa veelgi võimsama tõrje. 43. minutil oli ärevam moment Legionil ning Flora väravavaht tuli kastist välja segama, ent kodumeeskond oli ise kiirelt jaol ning Tšendei pani kaugelt kaarega palli tühja värava poole teele. Ralf-Sander Suvinõmm jõudis õigeks ajaks siiski kohale ning lõi peaga palli minema, enne kui see väravajoone oleks ületanud.

Pausilt naastes kõlas väljakuperemeestele kiire äratuskell, kui Aleksandr Šapovalov kiirrünnakul löögile sai, ent üritus ebaõnnestus ja läks raamidest selgelt mööda. Vähem kui minut hiljem kukutati teiselpool väljakut karistusala äärel selja tagant Maksim Lipin, mis tähendas kodumeeskonnale penaltit. Lipin läks ise lööma ning saatis pehme tõstega palli paremale, samas kui Lapa teisele poole hüppas - 3:0.

Lühikese perioodi jooksul tekkis florakatel paar head šanssi läbi Soomre ja kapten Nikita Komissarovi, ent esimesel juhul Eduard Orehov tõrjus ning teisel juhul saadeti pall vabast kohast lihtsalt väravast mööda. Mängu lõpupoole olid mõlemad väravavahid sunnitud korra sekkuma ja tõrjega omad halvimast päästma. Teisel poolajal oli vaid üks veidi pikem mänguseisak, ent seoses suure hulga vahetustega lisati kohtumisele suisa viis lisaminutit. Pisut enne lõpuvilet oli florakate passiivsuse karistamisele lähedal vahetusest sekkunud Kirill Vinogradov, kes külaliste karistusala juures noolis langevat palli, võttis selle kaitsjaid edestades omaks ja sai ka löögile, ent florakad said siiski jaole.

Järgmises voorus sõidab Legion külla Kohtla-Järvele, kes on nende lähim jälitaja. Florakad võtavad aga kodus vastu Pärnu Vapruse, kes on hetkel nende järel neljandal kohal.

Teises samaaegses kohtumises oli FC Elva parem Tallinna Levadia U21-st 4:0. Keskkaitsja Martin Thomson, kes lõi teisipäeval karika veerandfinaalis kaks väravat, skooris täna jälle kaks korda.