Leicesterlik 1:0 ja Tammeka vapustav muinasjutt jätkub (5)

Tartu Tammeka imeline hooaeg Premium liigas sai jätku, kui võõrsil alistati 1:0 Pärnu Linnameeskond.

Tartu võttis Pärnu kunstmurustaadionil tempo dikteerimise omale juba avavilest, aga ohtlikes olukordades see ei kajastunud. Pärnu oli viimasel kolmandikul ehk isegi veidi otsustavam ja Taavi Laurits valmistas mitmel puhul Tammeka kaitsjatele peavalu.

Tammeka avapoolaja kõige ohtlikemateks olukordadeks jäid Kristjan Tiiriku fenomenaalsest kannasöödust tulnud Kevin Rääbise löök, mille ta otse Hendrik Vainule sülle lõi, ning Tristan Koskori viimase minuti üks-ühele olukord, mille samuti kuue päeva eest 20. sünnipäeva tähistanud puurilukk ära lõi.

Avapoolaja eksimuse heastas Rääbis aga 56. minutil kuhjaga. Tammeka võttis just siis üles suurepärase rünnaku: Martin Miller tõmbas paremal äärel kaks pärnakat korraga õnge ja leidis tagumisest postist täiesti vabana seisnud Tristan Koskori, kes jätkas peaga Rääbisele. Edasine on juba ajalugu.

Veerand tundi hiljem sai Rääbise mäng läbi ja vahetusest toodi sisse pärnakas Tauno Tekko. Mõne minuto pärast teenis Rasmus Tauts Tammekale penalti, mida kodupubliku suureks rõõmuks just Tekko andma läkski. Veel rohkem pakkus fännidele aga naudingut fakt, et Vainu altnurgast ta löögi ära võttis.

"Aitäh, Tekko!" kõlas tribüünilt, aga punkte see siiski Pärnule ei päästnud ja leicestercitylikku hooaega tegev Tammeka tõusis liidrikohta jagama.

Mängu parim - Rasmus Tauts

Teist mängu järjest valib Soccernet.ee Tautsi mängu parimaks. Taas meeletult tööd rabanud Tautsi mäng lõppes enneaegselt krampide tõttu, aga pole hullu. Kavalad lahendused ja võidetud penalti olid siiski suurepärased.