Liverpooli pöördepunktile keelumärgi ette tõstnud Manchester United tegi vigade paranduse (0)

Bruno Fernandes kerkis taas Manchester Unitedi kangelaseks. Foto: Scanpix / Reuters / Martin Rickett

Mis jäi Manchester Unitedil Liverpooli vastu tegemata seitse päeva tagasi Anfieldil peetud liigamängus, see tehti ära nüüd Old Traffordil toimunud karikakohtumises. United alistas külalised FA Cupi neljanda ringi vastasseisus 3:2 ja läks edasi kaheksandikfinaali.

Kõrgliigas neljas viimases mängus kuivale jäänud Liverpool tuletas endale harjumuspärast ilusat söödumängu ja väravalöömise kunsti korraks meelde juba 18. minutil, kui Roberto Firmino mängis Mohamed Salahi silmitsi Dean Hendersoniga ja egiptlane realiseeris kindlalt üks-üks olukorra. Edu ei suudetud aga hoida kümmet minutitki - Marcus Rashford leidis keskjoonelt suurepärase kaarpalliga Mason Greenwoodi ja viimati detsembri alguspäevil skoori teinud ründaja saatis terava löögi Alisson Beckeri selja taha.

Teise poolaja alguses eksis palli puhtaks löömisel külaliste 19-aastane keskkaitsja Rhys Williams ja Rashford lahendas taas olukorra külmavereliselt. Ent nüüd oli United see, keslubas edu kümne minutiga viigiks mängida, kui duo Firmino-Salah teist korda kaitsjate aegluse ära kasutas.

Nagu viimase aasta jooksul kümneid kordi varemgi, otsustas mängu lõpuks Unitedi kasuks üks mees. Pingilt sekkunud Bruno Fernandesel kulus tosin minutit, et Edinson Cavani teenitud karistuslöök trahvikasti joonelt Alissonile püüdmatult posti kõrvale saata ning sellele enam Liverpoolil vastust võtta polnud. Nii jäi täitumata ka Jürgen Kloppi mängueelne soov, et äsjane liigakaotus Burnleyle võinuks Liverpooli jaoks olla hooaja pöördepunkt.

United läheb järgmises ringis ehk 16 parema seas vastamisi West Ham Unitediga, keda juhendab Manchesteri klubi kunagine peatreener David Moyes. Liverpooli jaoks märkis tänane lüüasaamine aga seda, et kõigi sarjade peale kokku on viimasest seitsmest mängust suudetud võita vaid üks. Viimasest viiest kohtumisest on kaotatud tervelt kolm ehk (kahte viigi järgset penaltiseeriat kõrvale jättes) sama palju kui eelmise 28 mängu peale kokku.

Manchesteri punane meeskond on seevastu pärast detsembri alguses Meistrite liigast välja kukkumist pidanud 13 kohtumist, võitnud neist üheksa ja kaotanud ainult ühe. FA Cupist lükati Liverpool auti juba kümnendat korda ning nii palju kordi pole tänased külalised pidanud selles sarjas ühelegi teisele klubile alla vanduma.

Manchester United - Liverpool 3:2 (1:1)
26. Mason Greenwood, 48. Marcus Rashford, 78. Bruno Fernandes - 18., 58. Mohamed Salah