Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Lünkliku koosseisuga mängule tulnud Chelsea jäi Bournemouthiga jänni

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Chelsea varukapten Ben Chilwell sekkus vahetusest alles 80. minutil. Foto: Scanpix / Ian Walton / Reuters

Bournemouth ja Londoni Chelsea mängisid Inglismaa Premier League'i viienda vooru kohtumises 0:0 viiki. Chelseal oli puudu pea kümme põhimeest, kaptenipaela kandis ootamatu poolkaitsja.

Kohtumise eel vaid ühe võidu hõlma alla saanud Chelsea astus Bournemouthi vastu üpris tavapäratu koosseisuga. Mängupäeva nimekirja ei mahtunud suvine suurost Moises Caicedo, kes oli peatreeneri Mauricio Pochettino sõnul kimpus põlvevigastusega ning Marc Cucurella ja Noni Madueke. Koos nendega jäi välja veel üheks vigastatut, nende seas Reece James ja Romeo Lavia. Lisaks alustas pingilt varukapten Ben Chilwell, kelle kõrval istus kuus meest, kes pole kordagi Premier League'is väljakule jooksnud.

Vaatamata koosseisukriisile alustasid Sinised teravalt. Nad surusid oma mängu vastasele peale ning 14. minutil oli lähedal ka avavärav, kuid tipuründaja Nicolas Jackson tabas circa 20 meetrilt vasakut posti.

Bournemouthi mehed, kes said palli pigem harva, näitasid teravust 18. minutil. Punamustad mängisid kauge karistuslöögi kiirelt lahti ning üks sööt hiljem sai viiekastist proovida Dango Ouattara, kuid end vapralt ette heitnud külaliste puurilukk Robert Sanchez tõrjus.

Järgmine šanss tekkis 33. minutil, mil olude sunnil Chelsea kaptenipaela kandnud Conor Gallagher tekitas endale vastase penaltipunkti juures ruumi ja lõi, aga Bournemouthi kindamees Neto reageeris piisavalt kiiresti.

Chelsea teravus jätkus ka pärast vaheaega. 50. minutil oli külalistel kasutada karistuslöök, sihtmärgist 17 meetri kaugusel olnud palli taha astus Raheem Sterling. Inglane sihtis paremat ristnurka, kuid tabas latti, nahkkera maandus väravajoonel. Jätkuolukorras oli esimesena jaol Levi Colwill, kes skooris, ent tegi seda suluseisust.

Pärast seda vajus mäng vaikselt Bournemouthi rüppe, viimased kümmekond minutit olid täielikult nende omad. 79. minutil lõi Philip Billing karistuslöögi Gallagheri rikošetist napilt paremast postist mööda. Minut hiljem tõusid punamustad kontrasse, mis lõppes Dom Solanke löögiga, aga hästi tegutsenud Sanchez hiilgas jalatõrjega. 85. minutil proovis oma sõna sekka hüüda ka Chelsea, kuid äsja Manchester Cityst ostetud Cole Palmer ei suutnud mänguvahendit Neto selja taha sättida.

Lõppseis 0:0, mis mängijate näoilmeid silmas pidades ei sobinud kummalegi võistkonnale. Chelsea ja Bournemouth on viie vooru järel tabelinaabrid. Chelsea on viie silmaga 14. kohal, Bournemouth kolmega nende järel. Chelsea jaoks on hooaja algus piinlik ka seetõttu, et nad on löönud vaid viis väravat. Viimati alustati niivõrd kehvasti hooajal 1995-1996.

Bournemouth - Chelsea 0:0