Luup peale | Ferencvarosiga südi esituse teinud Flora nägi taas, kui armutu on Euroopa (0)

Floral ei õnnestunud Ferencvarosit üllatada. Foto: Liisa Rull

Teist aastat järjest oli Tallinna Flora naiskond Meistrite liiga esimese eelringi avamängus lähedal üllatusele. Sel korral näidati hambaid Ungari meistrile Ferencvarosile, kuid lõpuks sellest ei piisanud, sest lõpuvile järel oli tablool skooriks 1:2.

36 kraadises leitsakus alanud mängus läksid võõrustajad juhtima, kui mängukellal oli täis tiksunud 36 sekundit. Ferencvarosi esimesel rünnakul söödeti Flora karistusalas üksindust nautinud Jadyn Edwardsile, kes võttis palli omaks ning seejärel lõi selle Siret Räämeti eest väravasse - 1:0.

Külma duši kaela saanud Flora ei hakanud muretsema ega kartma, vaid üles ärkama. Viiendal minutil suunduti vasturünnakule, mille käigus leidis keskringis olnud Helina Tarkmeel suurepärase sööduga kaitseliini taha sööstnud Mari Liis Lillemäe, kelle löök esiposti pani väravavõrgu sahisema - 1:1!

Järgnesid minutid, kus mõlemad naiskonnad said palliga omaette nokitseda. Järgmise ohtliku olukorrani jõudis mullu Florat esindanud Vlada Kubassova, kel täna oli seljas Ferencvarosi särk. Paremalt äärelt saabus rohevalgete karistusalasse tsenderdus, mille Kubassova napilt üle lati suunas, aga kerkis ka küljekohtuniku lipp suluseisu märgiks. Minut hiljem oli ärev hetk teises kastis, kui Lisette Tammiku läbisöödu järel pääses väravamasin Kristina Teern vastase puurilukuga üks-ühele, ent ründaja tõste maandus üle otsajoone.

17. minutil tekkis Maarja Saulepi ja Katarina Elisabeth Käpa vahel oma värava ees ebakõla, kui kaitsja tahtis, et väravavaht lööks palli karistusalast välja. Kuigi vastastel õnnestus antud segaduse järel pall puuri lüüa, kõlas Kosovo peakohtuniku Rita Vehapi vile, sest Saulepile tehti viga. Tabamus ei lugenud.

Kui Saulepi olukorra osas läks vilega õnneks, siis neli minutit hiljem mitte. Oma karistusalasse kaitsetööd tegema saabunud Lillemäe kukutas vastase, mängides eelnevalt palli ... Vehapi nägi eestlase tegutsemises reeglite rikkumist ja määras penalti. Õnneks õiglus võidutses, sest Käpa tõrjus Edwardsi vasakusse nurka mineva 11 meetri karistuslöögi!

Katarina Elisabeth Käpa tegi euromängus penaltitõrje. Foto: Liisa Rull

Ka poolaja lõpus sepistasid naiskonnad häid šansse. Esmalt möödus Kelly Rosen 41. minutil paremal äärel vastasest ja söötis Tammikule, kes andis värava suunas kuuma, aga Milica Kostic tõrjus. Kolmveerandtunnil kolises Eesti meisterklubi post, kui Käpa ei ulatunud Vanessza Nagy löögile näppe vahele saada, aga õnneks põrkas pall väravajoonest eemale.

Avapoolaja statistika (FTC - FCF):

• Pallivaldamine 57:43
  • Pealelöögid 11:5
  • Raamilöögid 6:2
  • Nurgalöögid 7:2

Riietusruumist väljusid Ferencvarosi naised isukalt. 57. minutil raksatas jälle Flora väravasammas, kui Leyla Mcfarland sai karistusalasse saabunud tsenderdusele pea vahele, aga õnneks piirdus kõik vaid selle raksatusega. Viis minutit hiljem jõudis Flora kasti järgmine kross, mille järel lõpetas Edwardsi pealöök Käpa selja taga - 2:1.

Pärast vastaste teistkordset juhtima minekut anti initsiatiiv Florale. Ungarlannad panustasid sellele, et Aleksandra Ševoldajeva hoolealused tuleksid palliga nende väljakupoolele, misjärel on võimalik kera omale võita ja kiiresti vastu nõelata.

79. minutil jäi Ferencvaros ootamatult vähemusse, kui Vanessza Nagy tahtis jalaga palli tabada, ent lõi mõni minut varem vahetusest sekkunud Marta Panovat näkku ja sai punase kaardi. Seepeale ägestus Ungari tiimi peatreener Florian Albert, kes kohtunikule oma mõtete jagamise järel samuti eemaldati. Niisiis jätkas kodunaiskond kümnekesi ning juhendajata.

Tuliseks kiskunud lõpuminutitel keskendus Ferencvaros suuresti eduseisu betoneerimisele. Flora jõudis mitu korda palliga vastase poolele, ent mängijate jõuvarud olid sedavõrd otsakorral, et midagi ohtlikku ei suudetud korraldada. Vehapi lõpuvile kinnitas võõrustajate nappi võitu.

1. Flora näitas südikust

Florat ei mõjutanud fakt, et vastas oli Ungari meister, kelle mängijad teenivad moel või teisel jalgpalliga elatist. Ševoldajeva tiim kasutas seda motivatsiooniks, et näidata, kuidas nemad pole peksukotid.

Vastastega mängiti kohati kui võrdne võrdsega, löödi värav, tekitati ohtlikke olukordi, sooritati penaltitõrje ning ka võõras särgis Kubassova, kes viimases liigamängus sepistas kübaratriki, hoiti nullil. Tõsi, teine poolaeg oli Flora jaoks palju raskem kui esimene, ent sellele vaatamata ei visatud püssi kordagi põõsasse, vaid võideldi viimase vileni.

Praegu võib emotsioon tulemusest tingituna olla negatiivne, ent lõpuks võivad kõik mängijad ja taustajõud antud esitusega rahule jääda. Juba selle ühe mängu pealt pakuti paremaid elamusi kui Flora meeskond suvistes euromatšides.

Flora mängib kolmanda koha peale tuttava vastasega. Foto: Liisa Rull

2. Ees ootavad tuttavad lätlased

Meistrite liiga miniturniiril osalevad lisaks Florale ja Ferencvarosile ukrainlaste Poltava Vorskla ja lätlaste Riia SFK. Kuna Vorskla küttis Riiale 5:0 sauna, mängivad ukrainlannad ungarlannadega teise eelringi edasipääsu nimel, naabritele jääb põhimõtteline lahing, mis paraku kuhugi kaugemale ei vii. Euroopa on armutu, sest eksimisruumi on vähe.

Flora jaoks pole Riia naiskond võõras, sest augusti keskpaigas kohtusid antud tiimid Balti liiga finaalis. Võrdsest andmisest tõmbas pikema õlekõrre lisaajal Flora, kui Tammiku 117. minuti väravast võideti karikas.

Kui Floral õnnestub Riia vastu korrata Ferencvarosiga tehtud partiid, tullakse esimesest eelringist koju kolmanda kohaga. Kuidas antud kohtumine läheb, seda saab jälgida Soccernet TV vahendusel laupäeval.

3. Flora parim - Katarina Elisabeth Käpa

Taaveti ja Koljati vahelistes kohtumistes võib paberil nõrgema võistkonna väravavaht olla võtmetähtusega. Ferencvarosi vastu tegi 18-aastane Käpa vägeva mängu, hoides nii penaltitõrje kui muude sekkumistega ära halvima.