Luup peale | Flora debütandid ja surmavad kontrarünnakud panid Kalju fännid kurbusest laulma (galerii!) (0)

Flora kontrarünnakud olid surmavad. Kolmik Frank Liivak, Rauno Alliku, Henri Välja toimis ideaalselt. Foto: Brit Maria Tael

Eesti meister Tallinna FC Flora alistas Hiiu kunstmurustaadionil debütantide toel Premium liiga mängus Nõmme Kalju FC 3:0. Kui Floral ei olnud enam midagi kaalul, siis Kaljul, kellel meistriliiga kaudu on europääsme teenimine keeruline, on teoreetiline võimalus pronksmedali püüdmiseks.

• Vaata Brit Maria Taela galeriid siit või artikli alt!

Esimene veerandtund oli kompav ja mittemidagiütlev, ent Flora ei vajanud palju, sest 16. minutil driblas vasakul äärel Frank Liivak, kes leidis värava eest tipuründaja positsioonil tegutsenud Rauno Alliku, kes ei eksinud. Kuus minutit hiljem läks Liivak ise karistusalas löögile, Kalju väravavaht Marko Meerits tõrjus, kuid tagasipõrkunud palli suunas väravasse Konstantin Vassiljevi asemel number 10 kohal mänginud Henri Välja. Flora kolmas värav avapoolajal oli lähedal, kuid Meeritsa pantritõrje päästis Kalju.

Flora domineeris kogu mängu ning teisel poolajal sai tabamuse kirja kahele esimesele eeltöö teinud Liivak, kellele andis resultaltiivse söödu Välja. Floral oli veel võimalusi, kuid realiseerimine ei olnud alati parimal tasemel, Kaljul sajaprotsendilisi väravavõimalusi polnud. Eesti meister kirjutas tabelisse järjekordse võidu, Kalju olukord on nukker. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. 18-aastane debütant Flora väravasuul

Flora esiväravavaht Matvei Igonen ei kuulunud koondisepausil saadud trauma tõttu Kalju vastu koosseisu, mis tähendas, et väravasuul mängis kõik 90 minutit 18-aastane Flora ja Premium liiga debütant Stiven Raider, sest hierarhias järgmised mehed - Ingmar Krister Paplavskis ja Kristen Lapa - olid samuti kimpus tervisega. Lisaks oli Flora pingil 18-aastane puurilukk Auris Veelmaa.

Raider ei saanudki tegelikult näidata, mis tasemel mängumehega on tegemist, sest Kalju lihtsalt ei pannud teda proovile. Raider sekkus episoodiliselt, kui korjas tsenderdusi, ent tõrjetööd noor puurilukk tegema ei pidanud. Premium liiga debüüdil nullimäng Kalju vastu - suurepärane.

Flora peatreener Jürgen Henn ei saanud kasutada mängukeelu all olnud Henrik Pürgi teeneid ehk Märten Kuuse keskkaitsepartner oli algkoosseisus võimaluse saanud 19-aastane Markkus Seppik, kes oli enne mängu Kaljuga tänavu Premium liigas mänginud 90 minutit, kui Narva Transi vastu ei saanud mängukeelu tõttu osaleda Kuusk.

Henn vangerdas koosseisuga palju, sest Premium liiga parim väravakütt Rauno Sappinen, Konstantin Vassiljev ja Vlasi Sinjavski olid pingil. Koosseisus polnud Vladislav Kreidat.

2. Kalju piinlikud prohmakad, Flora surmavad kontrad

Kõik kolm väravat sündisid kontrarünnakutest, mida Kalju ei osanud kuidagi peatada. Flora klass (eelkõige Liivaku, Alliku, Välja ja Martin Milleri teravad jalad) kontrarünnakute lahendamisel pääses maksvusele, aga mitte ainult, sest need väravad olid välditavad. Kalju mängijad peavad peegli ees enda käest küsima, mida oleks saanud paremini teha. Märkuseks: olude sunnil mängis Kalju äärekaitses Sander Puri, sest Aleksandr Kulinitš oli mängukeelu all.

Esimene värav. Kalju keskkaitsja Pedro Victor lihtsalt ei jooksnud Allikuga kaasa ning Flora ründajat ei seganud mitte keegi. Muidugi meisterlik lahendus Allikult. Teine värav. Meerits pareeris küll Liivaku löögi, kuid värava ees ei olnud ühtegi kaitsjat, kes tagasipõrkunud palli karistusalast minema lööksid. Välja oli õigel ajal õiges kohas. Kolmas värav. Liivaku algatatud kontrarünnaku lõpetas Liivak. Puri ei jõudnud tagasi, Pedro Victor ei jõudnud Väljat takistama, Vladimir Avilov magas maha Alliku ja Andri Markovitš Liivaku. Lihtne.

3. Flora omapärane kaitseliin teisel poolajal

Kuusk vahetati pärast avapoolaega ettevaatusabinõul välja, sest tema tagareied andsid suure mängukoormuse tõttu tunda, mis tähendas, et Hennil tuli järjekordsed (huvitavad) vangerdused teha, sest Pürg oli kaartide tõttu eemal. Marco Lukka siirdus vasakkaitsest Seppiku kõrvale keskkaitsesse, Michael Lilander paremkaitsest vasakkaitsesse ning Kuuse asemel mängu tulnud 18-aastane Kristo Hussar paremkaitsesse. Kahtlemata omapärane kaitseliin.

Teisel poolajal sai Premium liiga debüüdi 17-aastane Rocco Robert Shein, kes sekkus 75. minutil keskväljale Markus Poomi asemele. Üheksa minutit hiljem andis Shein endast märku, kehtestades ennast keskväljal. Ta lendas sisse Kalju mängujuhile Amir Nathole, aga ei midagi ebasportlikku. Premium liiga debüüdil korralikud 15 minutit ja kollane kaart Barcelona akadeemiast sirgunud Natho vastu. See mäng jääb Sheinile eluks ajaks meelde.

4. Kalju fännide kurb, aga irooniline laul

Kui florakad lahendasid järjekordse suurepärase kontrarünnaku ning haarasid kolmeväravalise eduseisu, ärkas Kalju fännitribüün, kuid mitte positiivsel noodil, sest treeneritele ja mängijatele tuletati meelde, et meeskond asub Premium liigas neljandal kohal. Ülespoole, kolmandale kohale ronimiseks on ainult teoreetilised võimalused.

"Eesti neljas ja see on fakt. Eesti neljas ja see on fakt. See on Flora duubel. Häbi ei ole?" kostus tribüünilt kaljukate koorilaul. "Eesti neljas ja see on fakt. Eesti neljas ja see on fakt. See on Flora duubel. Häbi ei ole? Fantastiline jalgpall. Kalju on ju super, ooo-oo-ooo! Fantastiline jalgpall. Kalju on ju super, ooo-oo-ooo!"

5. Mängu parim - Frank Liivak

Kõige aktiivsem mängija väljakul. Boonuseks kaks resultatiivset söötu ja (Premium liigas hooaja esimene!) värav. Statistika ütleb seekord kõik. Liivak oli üleplatsimees. "Täna oli täitsa mängu tunne! Võib üle pika aja pärast mängu oma mänguga rahule jääda!" kommenteeris Liivak Soccernet.ee otseülekandes.