Luup peale | Haalandi maagia andis trumbid Dortmundile, aga Sevillal läks paremini kui Barcelonal (0)

Erling Braut Haaland. Foto: Scanpix / Jose Luis Contreras / DAX / ZUMA Wire

Saksamaa Bundesligas alles kuuendal kohal asuv Dortmundi Borussia käis Meistrite liiga raames külas Hispaania La Ligas hoogu sattunud Sevillal ja naaseb koju üheväravalise võidu ja kolme võõrsil löödud väravaga. Kangelaseks kerkis mõistagi Erling Braut Haaland.

Sevilla sai oivalise mängu alguse, kui haaras juhtohjad juba seitsmendal minutil. Suso konksutas, mängis Jadon Sancho olukorrast välja ja läks väljaspool karistusala löögile. Pall lendas kogenud keskkaitsja Mats Hummelsi rikošetist väravasse, Dortmundi puurilukk Marwin Hitz ei suutnud reageerida. Seejärel aga Sevilla lagunes, sest oli Dortmundi kõrge pressinguga hädas.

Erling Braut Haaland sai 19. minutil küljesisseviskest palli ja tegi suurepärase eeltöö Mahmoud Dahoudile, kelle kauglöök maandus ristnurgas. Vapustav eeltöö ja vapustav värav, aga see oli alles algus, sest kaheksa minutit hiljem sai Haaland keskväljal palli, purjetas karistusalani, kus mängis Sanchoga seina ja realiseeris üks-üks olukorra. Mõned minutid enne poolajavilet kaotas Sevilla keskväljal palli ja Dortmundi kontrarünnaku lahendas ei keegi muu kui Haaland.

Teisel poolajal Dortmund rahunes, sest avamängus võõral väljakul löödud kolm väravat on eurosarjas väga kõva valuuta. See maksis kätte, sest Sevilla proovis kaotusseisu vähendada, et kordusmänguks paremad võimalused saada. See õnnestus. Dortmund pääses ehmatusega, kui Oscar Rodriguez kolistas karistuslöögist posti, aga 84. minutil säras Luuk de Jong, kes realiseeris Oscari söödu, mis tähendab, et hispaanlastel säilisid edasipääsuvõimalused. Sevilla kaheväravaline kaotus oleks olnud masendav. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Messi ja Ronaldo mantlipärijad

Kuuekordne maailma parim jalgpallur Lionel Messi ja viiekordne Ballon d'Ori võitja Cristiano Ronaldo saavad rahulikult erru minna, kui nad seda tahavad, sest nende mantlipärijad on selgunud. Muidugi on need mehed Erling Braut Haaland ja Kylian Mbappe. Kui Mbappe meistriklassi kohta saab lugeda siit, siis seekord kiidame Haalandi maagiat.

Siinkohal aitavad numbrid. Kõige olulisem number on 20 - see tähistab Haalandi vanust. Ja kui ülejäänud märgilised numbrid juurde tulevad, siis tekib vau-efekt, sest ... Norra imeründaja on pöörase hooga väravaid kõmmutanud. Saksamaa kõrgliigas 31 mänguga 28 väravat. Meistrite liigas 13 mänguga 18 väravat. Ta on esimene mängija, kes on sellise tempoga kuninglikus eurosarjas sellise arvu väravateni jõudnud. Pöörane.

Tuntud statistikaagentuur Opta raporteerib, et Haaland on veel Meistrite liiga kirjutanud. Kui esimesed tabamused lõi norralane oma eelmise koduklubi Salzburgi ridades, siis Dortmundi särgis löödud väravad ületasid endise Müncheni Bayerni mängumehe Roy Makaay rekordi.

2. Julen Lopetegui vs. Edin Terzic

Kaks poolaega ja kaks võitjat. Sevilla juhendaja Julen Lopetegui kaotas esimese poolajal selgelt, kui tema hoolealused ei saanud kuidagi Dortmundi pidurdamisega hakkama ega suutnud oma rünnakutel ohtlikud olla. Teisel poolajal ei sujunud Dortmundi peatreeneri Edin Terzici mänguplaan, sest mängijad olid liiga ettevaatlikud ja rahulolevad. Lopetegui vahetused õnnestusid aga täielikult ja oleksid peaaegu 3:3 toonud. Terzic seekord pääses.

3. Sevilla nullimängude seeria Hispaanias

Kui sulle lüüakse Meistrite liiga kaheksandikfinaalis koduväljakul kolm väravat, siis see on ilmselgelt palju, aga Sevilla jaoks on see liiga palju. Hispaania kõrgliigas on parem kaitse vaid tabeliliidril Atletico Madridil, kellele on löödud 14 väravat. Sevilla väravalukk on 22 mänguga lahti muugitud 16 korda. Dortmund tõestas, et Sevilla vastu on võimalik skoorida.

Sevillal on kodumaal käsil koguni seitsmemänguline nullimängude seeria. Cadiz alistati 3:0, Valencia 3:0, Eibar 2:0, Almeria 1:0, Getafe 3:0, Barcelona 2:0 ja Huesca 1:0. Meistrite liiga kohtumine oli Dortmundi ja Haalandi koostatud õppematerjal, mis on kohustuslik lugemine/vaatamine Barcelonale, kes kohtub Sevillaga 27. veebruaril ja 3. märtsil.

4. Hispaania klubide kehvad avamängud

Tänavusel hooajal mängib Meistrite liiga kaheksandikfinaalis neli Hispaania klubi (Atletico Madrid, Barcelona, Sevilla ja Real Madrid), aga kahel on selg juba vastu seina surutud.

Julen Lopetegui. Foto: Scanpix / Julio Munoz / EPA

Kui Pariisi Saint-Germainile 1:4 kaotanud Barcelona vajab edasipääsuks imet, siis Sevilla olukord on parem, aga samuti väga keeruline, sest Saksamaal päästab kaheväravaline võit, 3:2 võit ja edu lisaajal/penaltiseerias või suureskooriline üheväravaline võit.

Haalandi pidurdamine tundub kordusmängus võimatu missioon, aga Sevilla on tõestanud, et suudab kahemängulised seeriad enda kasuks kallutada. Jah, pigem on seda saavutatud aste madalamal ehk Euroopa liigas, aga teine poolaeg Dortmundi vastu andis lootust.

Sevilla - Dortmundi Borussia 2:3 (1:1)