Luup peale | Hooletu Flora laskis tömbi Kalju vastu võidu käest (6)

FC Flora ründav poolkaitsja Konstantin Vassiljev. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 26. vooru viimaseks mänguks oli selle hooaja kolmas Raudteederbi FC Flora ja Nõmme Kalju vahel. Seni oli mõlemal kirjas üks võit. Nüüd lisandus 1:1 viik, sest Flora ei suutnud 1701 pealtvaataja ees oma mängulist ülekaalu realiseerida ning lubas Kaljul lõpu eel viigivärava lüüa.

Kohtumise esimesel poolajal ei pidanud kumbki väravavaht tegema ainsatki tõrjet. Ainuke terav hetk sündis 18. minutil, kui karistusalast pääses vabalt löögile Mihkel Ainsalu, aga virutas selgelt üle. Teine poolaeg algas aga tõelise tulevärgiga Kalju trahvikastis.

46. minut oli vana kõigest 22 sekundi jagu, kui Pavel Londak pidi tõrjuma Rauno Alliku lähilöögi pärast seda, kui Ainsalu vasakult karistusalasse purjetas ja palli värava ette söötis. Minut hiljem tabas Konstantin Vassiljevi lähilöök posti välimist külge.

Kolmandast episoodist Kalju enam terve nahaga ei pääsenud. 48. minutil tekitas Flora järgmise teravuse läbi karistusalasse vabanenud Alliku, kes leidis paremalt sisse lõiganud Kamsi, kelle madal sööt võttis Sander Purist rikošeti ja lipsas esimesest postist väravasse.

Kalju ründemäng oli erakordselt kasin. Esimene pealelöök sooritati alles 66. minutil, kui Mikk Reintam nurgalöögi järel palli peaga selgelt üle värava koksas. Flora hakkas üha enam teenima lubavaid kontrarünnakuid, ent ei suutnud neid väljaku viimasel kolmandikul ohtlikeks momentideks vormistada. Ka arvukatest standardolukordadest jäid ohtlikud pealelöögid sündimata.

See kõik maksis rohevalgetele kätte 81. minutil, kui Kalju sooritas oma esimese pealelöögi väravaraamidesse. Paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse suskas esimesest postist võrku Vladislav Homutov. Kuigi 90 minuti lõikes oli Kalju tömp, mis tömp, siis sellest ühest teravusest täna piisas. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Flora lasi käest hiilgava võimaluse

Võiduga oleks Flora suurendanud edu eile Tartust 1:1 viigiga naasnud FCI Levadia ees neljale punktile. Lisaks on Floral varuks kohtumine Viljandi Tulevikuga. Meistrivõistluste lõpuni on jäänud kümme vooru. See kõik kokku oleks tähendanud rohevalgete tugevat kontrolli Premium liiga üle ning olukorda, kus Floral on ruumi eksida, aga Levadial mitte.

Kaks punkti pluss üks mäng varuks on aga oluliselt vähem imposantsem olukord. Eriti arvestades, et Florat ootab juba pühapäeval ees väga keeruline võõrsil-mäng Paide Linnameeskonnaga. Seega lasi mänguliselt Kaljust selgelt üle olnud, aga vormistamisega hätta jäänud Flora täna käest hiilgava võimaluse.

2. Uggega võetud risk tasus end ära

Nõmme Kalju peatreener Roman Kožuhhovski tegi väga julge otsuse, kui otsustas meeskonna kapteni Maximiliano Ugge kohtumistes FCI Levadia ja FC Floraga pingile jätta. Põhjuseks liigne koormus ja vajadus keskkaitsjale hooaja lõpusirge eel veidi puhkust anda. See oli arvestatav risk, sest Ugge pole mitte ainult Kalju parim keskkaitsja, vaid ka meeskonna liider.

Pärast kahte kohtumist võib tõdeda, et risk õigustas ennast, sest vaatamata Ugge puudumisele teenis Kalju neist kahest kohtumisest tabelisse neli punkti (Levadia alistati, Floraga viigistati). Kuigi Ugge puudumine andis mõlemas mängus tunda, sest vastasel tekkis Kalju karistusalas tavapärasest rohkem momente, siis kokkuvõttes suutis meeskond liidri puudumisest üle olla.

Kožuhhovski ootamatu lüke võib hooaja lõpusirget silmas pidades osutuda suisa šedöövriks, sest värskem Ugge võib olla põhjus, mis otsustab Paidega peetava pronksivõitluse saatuse.

3. Kõnekas kehakeel

Eelmisest seitsmest Nõmme Kalju vastu peetud kohtumisest oli Flora suutnud võita vaid ühe. Selles valguses ei tohiks viik Kaljuga olla Flora vaatevinklist ju halb, vaid ootuspärane tulemus, aga selle tõdemusega leppimisest oli Flora meeskond kaugel. Lõpuvile järel põrnitseti murukamarat, sest ei suudetud ära uskuda, et võit jäi võtmata vaatamata selgele mängulisele ülekaalule.

Laastatud eduriviga Kalju (Liliu ja Alex Matthias Tamm on klubist lahkunud, Peeter Klein ja Max Mata vigastatud) mängijate näod oli aga naerul ja kehakeel reibas. See oli selgelt võidetud punkt. Kalju fännid otsustasid viigi tähistamiseks suisa signaalraketid põlema tõmmata. Kalju oli suutnud väga selgelt terendanud kaotust vältida.

Iseasi, mida näitab see, kui valitsev meister tähistab nii vägevalt viiki, mis aitab neil pronksivõitluses püsida …

4. Kohtumise parim – Mihkel Ainsalu

Flora keskpoolkaitsja paistis silma nii hea kohavaliku kui ka osava tegutsemisega. Tema kehapetted ja suunamuutused valmistasid Kalju mängijate jaoks palju peavalu ning just Ainsalu, mitte Konstantin Vassiljev, oli täna Flora kõige loovam mängija.

Tallinna FC Flora - Nõmme Kalju FC  1:1 (0:0)