Luup peale | Kalju naaseb Euroopast kilbiga, mitte kilbil (0)

Sander Puri ja Marko Meerits olid Nõmme Kalju kogenumad mängijad Ungaris. Foto: Imre Pühvel

Koroonaviirusest räsitud Nõmme Kalju FC kaotas Ungaris Budapestis toimunud Euroopa liiga esimeses eelringis sloveenide NŠ Murale 0:4.

Kalju euromäng sloveenidega oleks esialgu pidanud toimuma 27. augustil Kadrioru staadionil, aga kuna mõlemas klubis oli koroonaviirusega probleeme, siis ei lubanud Terviseamet mängul toimuda. Hiljem lisandus Kaljusse rohkelt koroonapositiivseid, mängijad pandi isolatsiooni ning Ungarisse mindi suures pildis duubelmeeskonnaga. Nüüd on mäng toimunud.

Kõik väravad löödi esimesel poolajal. Kaks väravat kirjutas enda nimele Kevin Žižek, lisaks skoorisid Žiga Kous ja Alen Kozar. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Kalju noormängijad said hindamatu kogemuse

Tänavu olid koroonakriisi sattunud Nõmme Kalju kogenumad mängijad eurosarjas olid Marko Meerits, Sander Puri, Kaspar Paur, Andreas Raudsepp, Kaarel Usta ja Alex Matthias Tamm. Ehk ainult kuus põhikoosseisu mängijat. Ülejäänud (noor)mehed mängivad duubelmeeskonnas ehk tugevuselt kolmandas liigas, aga seekord said olude sunnil end proovile panna Euroopa liigas.

Kalju algkoosseisu kuulusid näiteks Artur Jeršov (18), Kristjan Rattasepp (18), Jevgeni Demidov (20), Kirill Aleksandr Antonov (17) ja Marcus Suurväli (23). Teisel poolajal sekkusid pingilt Kirill Šustov (18) ja Frank Kenneth Liblikmann (17). Ungarisse reisisid ka Sven Krister Marnot (17), Karl Stefan Lill (18), Karl Karumaa (18) ja Taneli Tõlgo (19), kuid nemad väljakule ei pääsenud.

Kahekordsel Eesti meisterklubil on käsil keeruline periood: positiivsed koroonaproovid, isolatsioon, kodumäng Ungaris, paljud põhimängijad olid kodus, neljaväravaline kaotus.

Kõik noormängijad, sealhulgas Marnot, Lill, Karumaa ja Tõlgo, kes väljakule ei pääsenud, said hindamatu kogemuse. Kes teab, millal need kogemused nendele mängijatele ja ehk ka Kaljule eurosarjas kunagi kasuks tulevad. Seejuures ei jäänudki ükski noormängija häbisse. Sellised karmid väljakutsed muudavad klubi ainult tugevamaks. Tubli töö, Nõmme Kalju!

2. Sander Puri rassis 90 minutit keskkaitses

Mattias Käit mängis hiljuti esimest korda elus paremkaitses, kui Eesti koondis kohtus Rahvuste liigas Gruusiaga. Koondise peatreener Karel Voolaid tegi sellise lükke, sest Michael Lilander ja Taijo Teniste ei saanud mängida. Käit sai harjumatul positsioonil eeskujulikult hakkama.

Eksperimentide nädal Eesti jalgpallis. Nõmme Kalju peatreener Marko Kristal oli sunnitud samuti kaitseliinis vangerdama, sest põhimängijad Ungarisse ei reisinud. Keskkaitsepaari moodustasid 18-aastane Kristjan Rattasepp ja kogenud Sander Puri, kes ei olnud sellel positsioonil kunagi varem mänginud, aga ... Kristal: "Kui mängu vaatasid, siis nägid ju, et Sander ise hingelt ongi keskkaitsja. Vanus on ka juba selline, et hakkabki väljakul allapoole vajuma."

3. Marko Meerits tegi teisel poolajal nullimängu

Esimene poolaeg: Kalju 0, Mura 4. Nõmme Kalju väravavaht Marko Meerits tegi esimesel poolajal ühe oivalise penaltitõrje ja ühe suure prohmaka, kui lasi sloveenide kauglöögi jalgevahelt väravasse. Patt oleks ülejäänud tabamustes Meeritsat süüdistada.

Teine poolaeg: Kalju 0, Mura 0. Kuigi sloveenid ei olnud sama teravad nagu esimsel poolajal, siis Meerits oli valvel ja tegi mõned korralikud tõrjed. Preemiaks nullimäng teisel poolajal.

Nõmme Kalju FC - NŠ Mura 0:4 (0:4)