Luup peale | Kas Messi saab olla üldse halb, kui ta on tegelikult ikkagi hea? Lugu sellest, kuidas külaline avas suletud uksi (6)

Lionel Messi on Bono tõrje järel palli enda valdusesse haaranud ja lööb kohe 2:0. Sevilla väravavaht karjub vaid ahastuses. Foto: Scanpix / Joaquin Corchero / AFP7 via ZUMA Wire

Hispaania kõrgliiga 25. vooru keskses kohtumises alistas FC Barcelona võõrsil 2:0 Sevilla, tõustes vähemalt ajutiselt tabelis teiseks ja raputades andaluuslased endast viie punkti kaugusele.

Barcelona haaras juhtohjad 29. minutil, kui Ousmane Dembele Bonoga silmitsi pääses ja väravavahi jalgevahelt palli võrku veeretas - 1:0. Eelneva kümne kohtumisega vaid kaks nullimängu teinud Barca kaitseliinist sedapuhku aga tavapärast ebastabiilsust ei leidnud, sest matši ohjamine võeti enda kanda ja Sevillal ei lubatud ohtlikuks muutuda.

90 minuti jooksul jõudis kodumeeskond vaid kolme pealelöögini, samal ajal kui Barcelona ise Sevilla värava lähistel teravusi tekitas. Seejuures raiskas Barca ka mitmeid võimalusi, kui värava eest ei suutnud palli tabada Jordi Alba ning teine äärekaitsja Sergino Dest kolistas väravaraame.

Kohtumise lõppseisu vormistas 85. minutil Lionel Messi, kes lõi sellega oma tänavuse hooaja 19. liigavärava. La Ligas on ta löönud 37,3% Barcelona tabamustest. Tabelis kerkis Barcelona 53 punktiga teiseks, ühe matši vähem pidanud ja ühe silma vähem teeninud Real Madridi ette. Sevilla jätkab 48 punktiga neljandana. Soccernet.ee tegi tänasest kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Messi halb päev tähendab ikka head päeva

FC Barcelona ikoon Lionel Messi ei olnud täna kindlasti 90 minuti vältel kõige säravam mängija väljakul. Tal ei tulnud alati kõik asjad välja nagu tavaliselt ning esimese poolaja lõpus oli ta lausa lähedal eemaldamisele.

Kõigepealt tegi ta hooletu vea ja sai kollase kaardi ning vaid minutike hiljem sikutas keskväljal vastase selja tagant kätega pikali. Kuigi viimase intsidendi järel tekkis Sevillal võrdlemisi mõistetav ootus argentiinlase teiseks kollaseks kaardiks, väljus kohtuniku Alejandro Hernandeze taskust päikesevärvi sedel hoopis Sevilla peatreeneri Julen Lopetegui innuka protesteerimise ohjeldamiseks.

Lionel Messi on teinud lühikese aja jooksul teise vea järjest ning on tõstnud käed nagu süüdlane, keda politsei arreteerima asub. Sedapuhku ta pääses. Foto: Scanpix / Joaquin Corchero / AFP7 via ZUMA Wire

Täistunni täitumise järel oli Messil Barcelona 1:0 eduseisus võimalik mäng ära otsustada. Ousmane Dembele keeras imelise pöördega kaitsja pealt maha, lidus 34 km/h värava suunas, konksutas keskele ja andis söödu kaaslasele. Messil oli tühi värav ees, aga Barca kapten saatis palli taevasse kohalt, kust igalt oma kaaslaselt oleks ta tabamust oodanud.

Kõlab nagu halb päev? Kõlab küll. Ometi ei tasu unustada, et Messi on ikkagi Messi. 85. minutil mängis ta Ilaix Moribaga seina, purjetas kasti, laveeris end kaitsjate vahelt oskuslikult ja õnnelikult mööda ja lõi siis palli ... vastu Bonot. Aga kohe selle järel korjas ta ise esimesena mänguvahendi üles ja lükkas selle parema jalaga võrku. 2:0! Sekundi jooksul jõudsime näha Messi geniaalsust, väga halba päeva ja lõpuks ikkagi seda, kuidas just tema otsustab kõike.

Ei tasu unustada, et 29. minutil andis ta fenomenaalse läbisöödu Dembelele, kes selle pealt Barcelona 1:0 juhtima viis. Olgu päev nii halb kui tahes, Messi on pärit ikkagi kuskilt teisest universumist.

2. Kaheksat ei lükatud kummuli

Enne tänast oli Sevilla Hispaania kõrgliiga- ja karikamängudes hoidnud kaheksal korral järjest oma värava puutumatuna. Nende kaitseliin väravavahi Bono juhendamisel oli võtnud kõige vägevamad mõõtmed. Koduses liigas lubati pall enda võrku enam kui kuu aega tagasi.

Veebruarikuu viimasel päeval sai see uhke seeria aga läbi. Kaheksat ei lükatud kummuli. Pikaliolev kaheksa - ∞ - sümboliseerib ju lõpmatust. Sevilla taolise vägevuseni veel ei küündi.

Säravalt mänginud Ousmane Dembele lõpetas Sevilla ilusa kodumaise jalgpalli nulliseeria. Foto: Scanpiz / Antonio Pozo / PRESSINPHOTO

Esimesed ohumärgid kerkisid üles juba pärast Meistrite liigas Dortmundi Borussialt saadud kaotust, ent nüüd on pilt täitsa selge - Sevilla koosneb tavalistest inimestest, kes suudavad ka eksida.

3. Barcelona vigade parandus

Ligemale 50 000 pealtvaatajat mahutav Estadio Ramon Sanchez Pizjuan tutvustas täna triibulistes särkides külalisi Katalooniast rõõmsal meelel, justkui sõpra, keda sai alles nähtud ja kellega oli toona tore.

Seda põhjusel, et vaid napid 17 päeva tagasi Barca väisas neid. Hispaania karikavõistluste poolfinaali avakohtumine tõi Sevillale 2:0 võidu. Mõistagi oli helge õhtu andaluuslastel veel hästi meeles.

Tänane vastane oli aga hoopis teisest puust kui siis. Täna oli külaline vastikult täpne ja domineeriv. Kohati agressiivne ja tükkis alatasa tubadesse, mille uksed olid suletud, sest peremees polnud jõudnud segadust ära koristada ning ei soovinud seda võõrastele näidata. Barcelona mängis head jalgpalli. Häirivalt laitmatut.

Sevilla suutis Barca surve alla panna alles mängu viimasel veerandtunnil. Eelnevalt tegid külalised seda, mida ise soovisid. Ronald Koeman oli kaotusest õppinud. Ja nüüd saab sama teha ka Lopetegui, sest kolmapäeval sõidetakse Camp Noule, kus on vaja oma veebruari alguses saadud 2:0 võitu kaitsta, lunastamaks koht Copa del Rey finaalis.

4. Tungiv nõudlus laatsaretti

Barcelona suutis Sevilla alistada 2:0 olukorras, kus nende ridadest jäid vigastustega kõrvale Ansu Fati, Philippe Coutinho, Miralem Pjanic ja Sergi Roberto. La Liga 25. vooru kohtumise järel võib katalaanide laatsaret paisuda aga ligemale poole suuremaks.

Gerard Pique tegi haiget teistele, aga ka iseendale. Foto: Scanpix / Cristina QuicIer / AFP

Nimelt jalutas Barcelona kaitse tugitala Gerard Pique 67. minutil krimpsus näoga väljakult ära. 82. minutil lõppes matš ka teda asendama tulnud Ronald Araujo jaoks. Nende kõrval suutis omale trauma hankida ka tänavu silmapaistvalt mänginud nooruke poolkaitsja Pedri, kes 71. minutil murule potsatas ning seejärel ise vahetust küsis.

Meeskond, kes tänase esituse põhjal oleks justkui uut hingamist leidmas, ei vaja vigastusi. Õigupoolest kõikide nende vigastuste järel vajuti platsil soiku juba tänagi, andes võõrustajatele lõpuminutiteks lootust. Sedapuhku lõppes Barcelona jaoks kõik hästi. Aga kas ka järgmine kord?

Sevilla - Barcelona 0:2 (0:1)