Luup peale | Paide vääris võitu, aga kas hoopis Kalevilt rööviti viik? (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond alistas kodus Tallinna Kalevi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 20. voor lõppes Paide linnastaadionil, kus kohtusid euromängudelt naasnud Paide Linnameeskond ja Tallinna Kalev. Kodumeeskond pani oma paremuse maksma, saades 3:1 võidu, kuigi lõpuminutitel oli lähedal ka 2:2 viik.

Esimene ohtlik olukord avanes Paidel 14. minutil, kui Patrik Kristal sai karistusalast löögile, aga Kalevi väravavaht Oskari Forsman tõrjus tema madala löögi. Mõned minutid hiljem olid Thomas Agyepongil ja Dimitri Jepihhinil head võimalused, aga kumbki ei saanud palli mõnelt meetrilt raamidesse.

Kalevi väravalukk muugiti lõpuks lahti 23. minutil, kui Daniel Luts mängis Paide paremal äärel kiirusega Daniil Ševjakovist mööda ja leidis supersööduga Milan Deleveci, kes lõi palli umbes kuuelt-seitsmelt meetrilt võrku - 1:0 Paidele! Seejärel olid Paidel veel mõned poolohtlikud olukorrad.

Paide eduseis ei püsinud kaua, sest 36. minutil ei mõistnud teineteist Ebrima Jarju ja Hindrek Ojamaa, Aleksander Švedovski lõikas Paide väravavahi söödu vahelt ja lõi palli karistusalast latipõrkest väravasse - 1:1 viik! See oli Kalevi ainus väga hea võimalus avapoolajal.

Paide taastas eduseisu teise poolaja alguses, kui Sander Sinilaid kukutas oma karistusalas Henrik Ojamaa ja Patrik Kristal realiseeris penalti kindlalt - Kristal lõi enda poolt vaadates alla paremale, Forsman hüppas teisele poole ja 2:1 Paidele!

Seejärel oli mäng täielikult Paide kontrolli all. Võõrustajad tekitasid mitu väga head võimalust, aga jätsid need realiseerimata. Mõned löögid läksid raamidest mööda, aga Kalevi väravasuul säras ka Forsman, kes muuhulgas tõrjus üks-üks olukorras Abdulie Ceesay löögi. Lisaks tabas Henrik Ojamaa pealöök latti.

Kalevil ei tekkinud teisel poolajal eriti võimalusi, kuni saabus 90+4. minut, kui Onni Suutari skooris Daniil Sõtšugovi tsenderdusest peaga, aga kuna soomlane tegi enne seda peakohtuniku Juri Frischeri hinnangul õhuvõitluses Nikita Baranovi vastu vea, siis värav ei lugenud.

Jarju pani 90+5. minutil pika palli Kalevi väljakupoolele, kus Siim Luts jätkas selle edasi Ceesayle, kes omakorda söötis edasi Robi Saarmale, kelle karistusalast tehtud löök maandus Forsmani selja taga - 3:1 Paidele! Kalev mängis keskjoonelt palli lahti ja peagi kõlas ka lõpuvile. Soccernet.ee tähelepanekud:

Patrik Kristal realiseeris penalti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Kohtunik vilistas jälle valel ajal?

Paide vääris ründava mängupildi ja tekitatud võimaluste poolest võitu ja kolme punkti, aga jalgpallis loevad väravad ja mõned minutid enne mängu lõppu oli Paide eduseis 2:1. Korraks tundus, et Paide jääb viimasel hetkel võidust ilma, sest Onni Suutari lõi 90+4. minutil palli väravasse, aga siis peakohtunik Juri Frischer vilistas ...

Konverentsiliigasse määramise saanud (Konverentsiliiga teise eelringi avamäng Varssavi Legia - Caernarfon Town) Frischeri hinnangul tegi Suutari enne väravat õhuvõitluses Nikita Baranovi vastu vea ja värav ei lugenud. Kas oli üldse viga? Kui ei, siis miks VAR ei sekkunud?

Isegi kui Suutaril oli Baranoviga kontakt, siis telepildi järgi hinnates ei olnud see veavääriline, aga telepilt võib petlik olla. Frischer nägi olukorda umbes kümne meetri kauguselt ja vilistas kohe. Telepildi põhjal vilistas Frischer enne seda, kui pall väravasse jõudis, mistõttu VAR ei saanud protokolli järgi peakohtunikku enam ekraani juurde kutsuda.

Sarnane olukord juhtus juuni keskel Hiiu kunstmurustaadionil, kui Nõmme Kalju jäi mängus FC Floraga peakohtuniku eksimuse tõttu väravast ja võib-olla ka võidust ilma. Toona olid Kalju treenerid ja mängijad sellise otsuse teinud Rasmus Maalinna peale väga pahased. Seekord ei mõistnud Frischeri otsust Kalevi treenerid ja mängijad eesotsas Suutariga, kes sai rahulolematuse eest ka kollase kaardi.

2. Stojkovic vangerdas julgelt

Paide ja Kalev mängisid neljapäeval eurosarjas. Kui Kalev langes Urartu (Armeenia) vastu konkurentsist, siis Paide jõudis tänu Oskar Hõimu iluväravale Konverentsiliigas järgmisesse ringi, mis tähendab, et juba eeloleval neljapäeval ootab ees võõrsilmäng Stjarnaniga (Island).

Paide peatreener Ivan Stojkovic tegi võrreldes neljapäevase euromänguga koguni kuus muudatust, kui jättis algkoosseisust välja Pärnus Bala Towni (Wales) vastu alustanud Gerdo Juhkami, Michael Lilanderi, Predrag Medici, Siim Lutsu, Robi Saarma ja Abdoulie Ceesay, keda asendasid Nikita Baranov, Hindrek Ojamaa, Oskar Hõim, Thomas Agyepong, Daniel Luts ja Dimitri Jepihhin.

Seega sai Stojkovic anda paljudele põhimängijatele puhkust. Viimasel ajal palju minuteid mänginud Juhkam puudus üldse koosseisust, Medic jälgis kogu kohtumist pingilt ning Lilander, Siim Luts, Saarma ja Ceesay sekkusid teisel poolajal vahetusest. Puhkus on euromänge silmas pidades ülivajalik. Lisaks ei kaotanud Paide punkte, mis on samuti väga oluline, sest praegu ollakse koduliigas neljandal kohal.

Armeeniast naasnud Kalev tegi kolm muudatust, kui algkoosseisust jäid välja Taijo Teniste, Ramon Smirnov ja Vadim Mihhailov, kelle asemel alustasid Daniil Ševjakov, Sander Sinilaid ja Aleksander Švedovski. Mihhailov jäi koosseisust reisiväsimuse tõttu välja ja põlvetraumast taastuv Teniste vahetusest ei sekkunud.

Milan Delevic lõi Premium liiga debüütmängus debüütvärava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Premium liiga debütandid

Paide eest tegid Premium liiga debüüdi Serbia keskkaitsja Milan Delevic (26), Gambia ründaja Aboudlie Ceesay (20) ja Senegali poolkaitsja Mouhamed Gueye (20).

Kui Delevic alustas mängu algkoosseisus, lõi debüütvärava, sai kollase kaardi ja vahetati teisel poolajal välja, siis Ceesay ja Gueye sekkusid teisel poolajal vahetusest. Ceesay tegi sarnaselt Delevicile resultatiivse mängu, andes väravasöödu Saarma tabamusele. Gueye tõi väljakule energiat ja paistis eduseisus silma tarkade otsustega.

Lisaks Delevicile on Premium liigas tänavu väravaga debüteerinud Dimitri Jepihhin (Paide), Onni Suutari (Kalev), Richie Musaba (Levadia), Ahmad Gero (Levadia) ja Aleksandr Alteberg (United).

4. Mängu parim - Oskari Forsman

Kuigi Paide lõi kolm väravat, siis kõige silmapaistav mängija väljakul oli Kalevi soomlasest kindamees, kes tegi mitu väga head tõrjet ja hoidis mängus pinget peaaegu lõpuni välja. Ilma Forsmani suurepäraste tõrjeteta olnuks mängu saatus ilmselt varem otsustatud.

21. juulil kell 19.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - JK Tallinna Kalev 3:1 (1:1)
23. Milan Delevic, 51. pen. Patrik Kristal, 90+5. Robi Saarma - 36. Aleksander Švedovski

Väravasöödud: 23. Daniel Luts, 51. Henrik Ojamaa, 90+5. Abdoulie Ceesay - 36. x
Hoiatused: 29. Milan Delevic, 45+2. Patrik Kristal, 90+3. Henrik Ojamaa - 61. Daniil Ševjakov, 72. Daniil Sõtšugov, 90+4. Onni Suutari
Mänguolud: +22, vahelduva pilvisusega tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras