Luup peale | Saarlased purjetasid Narvas tormituulte toel pisikese üllatuseni (0)

Saarlased võtsid kodust kaasa tormituuled. Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Premium liiga hooaja teine päev algas Narvas väikese üllatusega, kui FC Kuressaare röövis Transilt punkte ja leppis nendega 0:0 viiki.

Kuigi mängus ühtki legaalset väravat ei nähtud - sest ainsal korral, mil võrk sahises, oli Julius Kasparavicius suluseisus - oli tegemist igati haarava vutilahinguga. Võimalusi jagus mõlemasse väljakuotsa. Siin on Soccernet.ee kolm tähelepanekut mängust:

1. Rooste on veel maha nühkimata

Transi ja Kuressaare lahing oli avavoorule ootuspärane. Tahtmist oli mõlemal kõvasti rohkem kui antud hetkel oskusi. Talvega kogunenud rooste oli mahanühkimata eelkõige just ründavamatel mängijatel ja siin pole midagi imestada.

Narvas on plats olnud pikalt jääs, sestap ei olnud eelkõige Viktor Plotnikov veel oma sihikut paika saanud häälestada. Ründaja jättis avapoolajal võrku lükkamata tsenderduse, mida sai ta suunata uhkes üksinduses viie meetri kaugusel väravast. Lisaks vuhisesid postide kõrvalt mööda ta jalgadega tehtud löögid ning distantsilt otsides jäi sooritustes täpsusest vajaka. Realiseerimine oli probleemiks ka vahetusest sekkunud Eduard Golovljovile, kes sai Magnus Karofeldiga vastamisi, aga virutas palli vastu kiiprit. Siingi pole midagi imestada, sest Golovljovi põhitööks on praegu kaitseväes Eesti riigi teenimine ehk treeningrežiim ei ole olnud just ideaalne.

Ja kuigi Kuressaare treeningtingimused on olnud paremad, ei saa tööpäeva lõpus treenivatele amatööridelegi ette heita, et hooaja esimeses mängus ei suju kõik valatult. Sander Laht lõi esimestel minutitel kontrarünnakus palli Aleksei Matrossovile sülle, talvine täiendus Rauno Tutk tabas vastaseid või saatis mänguvahendi üle otsajoone valelt poolt väravaposte - teisel poolajal oli tal kuldne võimalus, kuid suutis ka nelja meetri pealt musta puutega palli üle värava toimetada.

Kõige krooniks oli hetk üleminutitel, kui Sander Laht leidis värava eest hiilgava tsenderdusega Reivo Vinteri, aga vahetusest sekkunud kaitsemängija tabas nii ootamatus olukorras palli täiesti ebaõnnestunult, jättes saarlaste jaoks kuldse momendi kasutamata. Roostet jagub, aga lähinädalatega see ilmselt kaob.

Lohesurfar Joseph Saliste tunneb tuult ja selle liikumisi hästi. Foto: Dmitri Fedotkin

2. Saarlased võtsid tuule kaasa

Enne tänast kohtumist vallandus Narvas kergemat sorti orkaan, mis tõi lume ja lennutas ringi kõiki lahtiseid objekte. Tugev tuul mõjutas kahtlemata ka mängu ning selles suutsid oma kogemusi kasutada just saarlased.

"Esimesel poolajal oli 30 m/s tuul neil selja tagant ja teisel poolajal uuesti jälle nende selja taga! Tuul pööras vahepeal 180 kraadi," kirjeldas Transi vasakäär Joseph Saliste kohapealseid olusid. Saarlaste treeneril Jan Važinskil oli selle jaoks selgitus mõistagi olemas. "Joseph Saliste rääkis siin, kuidas tuul keerutas ... Saarlased teavad, et neil on alati tuul. Tuul tuli kaasa meiega Saaremaalt! Meid oli lõpuks üks vähem, aga tuul täitis selle koha," ütles ta, et 61. minutil Märten Opi rumala kollase järel vähemusse jäämine suudeti kompenseerida.

3. Mängu parim - Magnus Karofeld

Eelmise hooaja lõpus Mait Toomi näpuskandaali järel Flora esiväravavahiks kerkinud Magnus Karofeld on Kuressaare jaoks kahtlemata kõva täiendus. 22-aastane kiiper suutis noorusest hoolimata korraliku kogemustepagasiga hoida fookust ja teha kindla etteaste.

Eriti olulised olid Karofeldi tõrjed teisel poolajal, kui ta võttis ära nii Julius Kasparaviciuse kui ka Eduard Golovljovi löögid. Lisaks oli tal hea koostöö oma kaitsjatega, mis on napi ühise koosharjutamise järel pigem imekspandav. Kuigi Kuressaare tegi kollektiivselt kaitses väga kõva etteaste, siis just väravavahi paar otsustavat tõrjet kannustasid saarlased avavoorus punktini.