Luup peale | Saliste ja Kasparaviciuse kombinatsioon oli Maardule liiast (galerii!) (0)

Narva Trans sai sel nädalal teist korda jagu Maardu Linnameeskonnast, teenides Premium liiga kaheksandas voorus 1:0 võidu.

Transil, kes oli taas mänguliselt selgelt parem, läks täna Maardu väravaluku lahtimurdmisega üheksa minutit kauem kui kolmapäevases karikamängus, aga Julius Kasparaviciuse väravast said narvalased kolm punkti kätte. Tähelepanekuid mängust:

1. Sama kombinatsioon oli Transi toitmas kaks korda järjest.

Otsajoone lähedalt antud Transi tsenderdustega said Maardu kaitsjad täna enamasti hakkama, aga ühe kombinatsiooniga jäid nad viie minuti jooksul kaks korda hätta.

Joseph Saliste tõstis 65. minutil diagonaalis palli Maardu kaitseliini taha, kuhu jooksis Kasparavicius, kes peaga skooris. 70. minutil andis Saliste samast kohast samasuguse palli karistusalasse ja taas jõudis leedukas vabalt pealöögini, kuid lõi sedapuhku napilt üle.

2. Maardul on ründemänguga tõsiseid probleeme.

Avapoolaja esimeses pooles oli Maardul väga raske palliga üle keskjoonegi jõuda. Järgnevalt saadi mõningate heade rünnakutega hakkama ja Marko Meerits pidi nullimängu saamiseks tõrjetööd tegema. Parim moment oli Kotaro Amemiyal, kes võttis Ilja Zelentsovi pika söödu trahvikastis maha ja mängis end löögile, mille Meerits lähima posti kõrvalt tõrjus.

Kohtumise lõpus, kui Maardul oli hädasti viigiväravat vaja, ei suudetud aga narvalastele raskusi valmistada. Oma töö tegi ka väsimus, sest eelmisest kohtumisest oli möödas alla kolme ööpäeva. Nüüd on Maardu löönud viimase kaheksa ametliku mänguga kõigest ühe värava, mis on katastroofiliselt halb näitaja.

3. Mängu parim - Julius Kasparavicius

Kasparavicius oli Transi rünnakutel väga aktiivne ning tekitas Maardule pahandust nii esimesel kui ka teisel korrusel. Avapoolaja lõpus pidi Alger Džumadil võtma Kasparaviciuse pidurdamiseks kollase kaardi, teades, et jätab seetõttu järgmise liigamängu vahele. Leeduka värav oli väga vajalik ja andis Transile kolm punkti.