Luup peale | Väravaga alustanud ja imeväravaga lõpetanud Kalju sõitis Kalevist üle (video!) (0)

Kaspar Paur. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nõmme Kalju alistas Premium liiga seitsmendas voorus võõrsil Tallinna Kalevi 4:0. Väravate löömisega alustasid nõmmekad varakult ja lõpetasid hilja, kui Kaspar Paur viimasel lisaminutil käärlöögiga mängule kauni punkti pani.

Skoor avati kolmandal minutil. Karl Andre Vallneri vigastuse tõttu postide vahel seisnud Daniil Koroljov pudistas palli sülest lahti ja Vladislav Homutov karistas selle ära.

Homutov lõi ka teise värava, kui sai Paurilt jooksu peale söödu, mängis Sören Kaldmast mööda ja lükkas palli võrku. Avapoolaeg oli üldiselt kiire värava järel rahulikum, teisel poolajal tekitas Kalju palju rohkem ohtlikke olukordi.

Teise poolaja mõlemad väravad lõi Paur, neist esimese Sander Puri madalast tsenderdusest ja teise käärlöögiga Aleksandr Kulinitši tsenderdusest. Tähelepanekuid mängust:

1. Värava järel kummaline vaikus

Publikut praegusel ajal nagunii Premium liigas tribüünidele ei lubata, aga kui Kalju juba kolmandal minutil skoori avas, siis polnud kuulda ainsatki rõõmuhõiset ka mängijate, treenerite ega taustajõudude seast. Valitses kummaline haudvaikus. Keegi ei plaksutanud, ka kõlaritest mingit heli ei lastud.

Üldiselt oli terve mängu vältel kuulda Kalevi peatreeneri Liivo Leetma pidevat juhendamist. Kalju loots Marko Kristal istus enamasti vaikselt oma pingil, aga käis mõnikord küljejoone juures kõvemat häält tegemas, kui talle miski ei meeldinud.

Kõige kõvemat häält tegi Kristal siis, kui kohtunik valele Kalju mängijale kollast kaarti näitas (Andreas Raudsepa asemel Andri Markovitšile). Seejärel kohtunikud oma eksimuse parandasid ja andsid kaardi Raudsepale.

2. Kalev avapoolajal löögini ei jõudnud

Kalev pole löönud tänavu Premium liigas avapoolaegadel ühtki väravat. Seekord ei suutnud meeskond teha esimese kolmveerandtunni jooksul pealelöökigi. Esimese Kalevi löögi, mis sooritati alles 75. minutil kaugelt distantsilt, püüdis Marko Meerits probleemideta.

Seevastu Kalju jaoks oli tänane sel hooajal juba kolmas kord esimese nelja minuti jooksul skoor avada. 20 minuti täitudes on nõmmekad kuival olnud vaid ühes mängus.

3. Puri proovis imeväravat, Paur tegi selle ära

Teisel poolajal oli mitmetes heades momentides Kalju mängijate sihik paigast ära. Mitu ebatäpset lööki sooritas Puri, kes proovis ühel korral 35 meetrilt pehme tõstega iluväravat meisterdada, kuid pall lendas üle lati.

Iluvärav siiski sündimata ei jäänud, sest kohtunike antud kahest üleminutist viimasel võttis Paur palli endale rinnaga ette ja virutas kääridega täpselt posti kõrvale. Kindlasti üks aasta värava kandidaat.

4. Algkoosseisudes ühtteist huvitavat

Tänased algkoosseisud ei olnud päris tavapärased. Kalevil polnud esiväravavaht Karl Andre Vallner ega esiründaja Hannes Anier mängukõlbulikud. Vallnerit asendanud Koroljov näitas kolmanda minuti eksimuse järel ka edaspidi üles ebakindlust, ühte nurgalööki läks ta ebaõnnestunult vahelt lõikama, kuid tema õnneks lõi Vladimir Avilov tühjast väravast mööda.

Kalju eest kuulus Jevgeni Demidov Premium liigas esmakordselt algkoosseisu, Vladislav Veremejev teist korda. Nõmmekate vangerduste põhjuseid saab leida aga kolmapäeval eesootavast kohtumisest Paide Linnameeskonnaga. Mängukeelu ohus olev Ivan Lobai jäeti seekord igaks juhuks koosseisust välja, kapten Igor Subbotin ja Kaarel Usta alustasid pingilt.

5. Mängu parim - Kaspar Paur

Paur oli palliga terav, andis ühe resultatiivse söödu ja lõi kaks väravat, millest teine oli tõeliselt ilus käärlöök.

14. juunil kell 13.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Nõmme Kalju FC  0:4 (0:2)
3., 36. Vladislav Homutov, 51., 90+2. Kaspar Paur

Väravasöödud:  3. Jevgeni Demidov, 36. Kaspar Paur, 51. Sander Puri, 90+2. Aleksandr Kulinitš
Hoiatused: 72. Sören Kaldma - 41. Andreas Raudsepp
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Lauri Salei, Karolin Kaivoja
Neljas kohtunik: Martti Pukk

Kalev: Daniil Koroljov, Daniil Sõtšugov, Markus Allast, Sören Kaldma, Reinhard Reimaa, Selim El Aabchi (58. Romet Kaupmees), Martin Vetkal, Marek Kaljumäe, Alger Džumadil, Tanel Tamberg, Tristan Toomas Teeväli (88. Eduard Golovljov)
Varus: Karl Andre Vallner, Hugo Palutaja, Sandor Dino Franch, Romet Kaupmees, Jakob Tamberg, Mark Petrov, Eduard Golovljov.

Kalju: Marko Meerits, Vladimir Avilov, Amir Natho, Vladislav Homutov, Jevgeni Demidov (45. Igor Subbotin), Vladislav Veremejev, Pedro Victor, Andri Markovitš (65. Aleksandr Kulinitš), Sander Puri, Kaspar Paur, Andreas Raudsepp (45. Deniss Tjapkin).
Varus: Sven Krister Marnot, Aleksandr Kulinitš, Mikk Reintam, Deniss Tjapkin, Igor Subbotin, Aleksandr Volkov, Kaarel Usta.