Luup peale | Viljandis otsustasid mängu Kuressaare kaks meisterlikku karistuslööki ja ebaõiglane punane kaart (18)

FC Kuressaare lahkus Viljandist 2:1 võiduga. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 3. vooru viimases kohtumises kaotas Tulevik tuulisele Viljandi kunstmurustaadionile kogunenud 336 pealtvaataja ees FC Kuressaarele 1:2 alla. Kohtumise võtmemomendiks oli kohtuniku Siim Rinkeni otsus eemaldada 81. minutil Alex Roosalule ja määrata karistuslöök, millest Sander Laht lõi saarlaste võiduvärava.

Kohtumist asus 13. minutil juhtima Tulevik, kui koondisepausi ajal klubiga liitunud kogenud ründaja Kaimar Saag suunas 13. minutil osava löögiga väravasse Illimar Loigo tsenderduse. Kuressaare jõudis viigini 55. minutil Märten Pajunurme tugevast ja täpsest karistuslöögist. Võidupunktid vormistas Saaremaale Lahe veelgi meisterlikum karistuslöök. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Alex Roosalu ebaõiglane punane kaart.

80. minutil leidis Kuressaare sööduga Tuleviku kaitseliini taha vahetusest sekkunud ründaja Otto-Robert Lipu. Veidi enne karistusala jõudis Tuleviku keskkaitsja Roosalu talle järele, sirutas jala välja, võttis palli enda valdusesse ning mängis samal ajal kehaga vastase olukorrast välja.

REKLAAM

Kohtunik Siim Rinken fikseeris olukorrast vea, millega on korduste vaatamise järel üliraske nõustuda. Samas oli selge, et kui kohtunik nägi viga, oli punane kaart ainuvõimalik otsus. Aga häda on selles, et viga polnud õige otsus. Tulevik jäi vähemusse ning Kuressaare teenis väga soodsalt positsioonilt karistuslöögi, mille Laht ülima meisterlikkusega ristnurka keerutas.

Vaata ERR-i videot Roosalu eemaldamisest.

2. Elari Valmase õiglane kollane kaart.

Tavapäraselt häälekas Viljandi publik polnud kohtunik Rinkeni otsusega üldse rahul ka 59. minutil, kui kontrarünnakusse sööstnud Indrek Ilvese selja tagant maha sikutanud Kuressaare kapten Elari Valmas sai kollase kaardi. Viimase lootuse veaga siiski tegemist polnud, sest teine keskkaitsja Märten Pajunurm oli Valmasega samal liinil ning mängu ja palli suund polnud otse värava peale. Seega tolles olukorras oli Rinkeni otsus õige.

3. Saag tabas, aga jättis teise löömata.

Kaimar Saagi 1:0 värav 13. minutil oli kogenud tegija sooritus – hästi ajastatud hüppe pealt suunas 30-aastane ründaja osava liigutusega alumisse nurka. Samas teine hea šanss jäi Saagil löömata, kui 77. minutil duelleeris ta edukalt Valmasega ja jäi karistusala joonel palliga vabaks. Esimese puute pealt sooritatud pealelöök maandus Magnus Karofeldi süles.

Tribüünil istunud Tuleviku president Raiko Mutle impulsiivne kommentaar olukorrale oli hüüatus: "Ära kiirusta!". Saagil olnuks tõesti variant teha veel teinegi puude ja lüüa siis. 2:1 juhtseisu puhul võinuks kõik minna hoopis teisiti.

4. Heitliku iseloomuga kohtumine.

Kui paremini alustas Kuressaare, siis mõne minuti järel kandus initsiatiiv üle Tulevikule, kes lõi selle toel 1:0 värava ning heegeldas kokku veel paar kena rünnakut. Äärepoolkaitsjad Mark Edur ja Illimar Loigo võtsid sisse häid positsioone, kust kaaslased nad üles leidsid. Ning üks-üks olukordades Kuressaare äärekaitsjate vastu oldi ohtlikud.

Poole tunni möödudes aga Tuleviku hoog rauges ning avapoolaja lõpus pidi Karl-Romet Nõmm tegema kolm tõrjet. Teise poolaja algus kuulus samuti saarlastele, kes teenisid karistuslöögi, kust Pajunurm lõi viigivärava (Nõmm ei jäänud valvama ainule enda nurka, kuhu pall lendas, vaid proovis katta ka vintlööki üle müüri; säärane teguviis sai talle saatuslikuks).

Kogu kohtumisele vajutas oma pitseri ka tugev küljetuul, mis muutis kõrgete pallide mängimise keeruliseks ning valmistas mängijatele raskusi nende trajektoori hindamisel. Samas tagas see võitlusliku ja korraliku tempoga kohtumise, mida polnud ühestki otsast igav vaadata.

5. Kohtumise parim – Sander Laht.

Ründav poolkaitsja täidab Kuressaare edurivis omapärast rolli, mis meenutab veidi Gheorghe Hagi oma 90-ndate keskel Euroopa tippu kuulunud Rumeenia koondises. Lahel ei ole kindlat positsiooni, vaid tema ülesanne on oma mängijatarkust ära kasutades olla vastasele võimalikult ohtlik.

Rauno Tutk tegutseb nr 10 ja Maarek Suursaar tipuründaja positsioonil, moodustades niiviisi edurivi tüve. Kuhupoole Laht ennast konkreetses mänguepisoodis sätib, on juba tema enda otsustada. Nagu Kuressaare tänavused tulemused viitavad, on süsteem sobiv ja toob esile Lahe parimad omadused. Tänagi venitas ta Tuleviku kaitseliini kord siit ja kord sealt. Ning otsustas hiilgava karistuslöögiga mängu saatuse. 

Mitteametlik protokoll:

31. märtsil kell 15.00 Viljandi kunstmuruväljakul

Viljandi JK Tulevik - FC Kuressaare  1:2 (1:0)
13. Kaimar Saag - 55. Märten Pajunurm, 82. Sander Laht

Väravasöödud: 13. Illimar Loigo - 55. Sander Seeman, 82. Otto-Robert Lipp
Hoiatused: 22. Rasmus Alles, 63. Gustav-Hendrik Seeder, 85. Kristjan Kask - 9. Sander Laht, 59. Elari Valmas
Eemaldamine: 81. Alex Roosalu
Mänguolud: +5, pilves uduvihmane ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 336
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Aron Härsing
Neljas kohtunik: Reelika Turi

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Rasmus Alles (69. Lauri Elur), Alex Roosalu, Janar Õunap, Gustav-Hendrik Seeder, Tanel Lang, Kristjan Kask, Kaimar Saag, Mark Edur, Illimar Loigo, Indrek Ilves (67. Rainer Peips).
Varus: Andreas Kallaste, Rainer Peips, Arlet Hunt, Rainer Rüütel, Lauri Elur, Siim Saar, Martin Allik.

Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Elari Valmas, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Märten Opp (89. Karmo Paju), Sander Seeman, Oliver Rass, Sander Laht, Rauno Tutk (70. Silver Alex Kelder), Maarek Suursaar (56. Otto-Robert Lipp).
Varus: Roland Kütt, Silver Alex Kelder, Reivo Vinter, Mario Pruul, Otto-Robert Lipp, Karmo Paju.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Ain   •  
(146.255.183.***)
Punane oli ainuõige antud olukorras. Selgelt jõuti pallini läbi ründaja jala. Arusaamatu, kuidas iga külje pealt kordust näidates on võimalik väita, et kaitsja sai ilma veata palli enda valdusesse.
Main   •  
(85.29.250.***)
Olles ise jalgpalli mänginud?
Sillamäe   •  
(82.131.23.***)
On olemas kaks varianti: kas Järvela üliemotsionaalne arvamus või vale arvamus.
Haha   •  
(2001:7d0:8a38:9980:40b.***)
Puhtalt palli mängis. Ei olnud siin mingit viga rääkimata punasest
To esimesed   •  
(2001:7d0:8a04:6b80:a40.***)
Saan aru, et olete Kure toetajad, aga miks õigustada kohtuniku ilmselget eksimust!?! Küll siis kiruksite kui teie vastu selline räme ülekohus tehakse.
Punktid on tabelis ja neid ei muudeta, ok. Aga no ärge olge rumalad ja väitke, et see oli viga.
RH   •  
(37.157.108.***)
Kas keegi oskab öelda, kellele ja mille eest anti esimese värava eelne karistuslöök? Ainuke kehaline kontakt oli Ilvesel kastis. Sealt tuldi välja ja siis anti viga. Kellele? Mille eest?
Ott   •  
(85.29.237.***)
See oli 100% viga ja õiget värvi kaart... Ott, tundub et oled vale ala peal!
Kohal olija   •  
(91.129.111.***)
Kas keegi on seda ka vaadanud korduses eriti Ott Järvela. Roosalu mängib kül palli aga mitte otse vaid läbi ründaja. Kuhu see ründaja peaks siis liikuma et jala otsa mitte joosta, seega teeb ju kaitsja vee. Mida siin üldse jaurata?
To Kohal olija   •  
(37.157.106.***)
Vaata seda kordust kaine peaga. Selgelt puutus Roosalu palli ja seda mängija kõrvalt. Maga kaineks
rõõba   •  
(2001:7d0:83bb:4580:a46.***)
Väga hea, et kohapeal kajastas mängu professionaalne ajakirjanik (antud juhul Järvela), kes vaatab mängu sõltumatu pilguga. Otsekohesed hinnangud (mängijatele, treeneritele, kohtunikele) on vajalikud, et umbmäärane blää-blää soigumine ei jääks domineerima.

Antud juhtumist kah. Viga ei olnud, puhas palli äravõtmine. Rinkenilt ränk eksimus.
heh   •  
(82.131.25.***)
ohtlik mäng, see sai otsustavaks.
pohlak   •  
(146.255.182.***)
Minu enda poiss Rinken tõi võidu poistele saarde ära. Aus liikumine
PES   •  
(195.250.177.***)
Kahjuks on nii jah, et kui sa lased ennast täielikult ära suruda siis need väravad kipuvad tulema, kohtuniku eksimusest või enda viga.
nonoh   •  
(193.40.61.***)
Hoian Viljandile pöialt küll, aga mu meelest oli ikkagi viga. Kuressaarlane kukkus kergesti tõsi, aga viga seal oli. Iseasi, kas viimase lootuse viga, sest teine kaitsja oli ka veel pmst joonel..
hmm   •  
(217.159.235.***)
jep, viga. kohtunikult ainuõige otsus. lase emotsioon siit välja ja vaata siis aegluubis kordust. mängib meest samal ajal kui palli.
To nonoh   •  
(2001:1530:1010:5987:f2.***)
Olen ka nõus, et viga oli aga seda küll ei saa öelda et ründaja kukkus kergelt. Täiskiirusel tulid väga konkreetselt spagega küljelt sisse. Ei kujuta küll ette kuidas selles olukorras püsti jääda
nonoh   •  
(2001:7d0:88d9:5480:191.***)
Ma pidasin silmas seda ründajapoolset jalagade teatraaselt tahaviskamist ja keha lõdvaks laskmist.
qb   •  
(83.179.131.***)
See polnud isegi vea moodi mitte, väga hea kaitsemäng lihtsalt.

Sisene
Mbappe vigastatud. Cavani vigastatud. Tuchel: peame Neymari olukorra lahendama
EESTLASTE TEGEMISED
PREMIUM LIIGA VOOR LÕPPES
SILM PEALE!
Kalju kapten Ugge: kui Eestis pitsa peale ananassi pannakse, tekib kohe koduigatsus
SILM PEALE!
Kalju kapten Ugge: kui Eestis pitsa peale ananassi pannakse, tekib kohe koduigatsus (0)
"Silm peale!" käis sel nädalal külas Nõmme Kalju kaptenil Maximiliano Uggel, kes rääkis muuhulgas oma Itaalia igatsusest. Eriline soov kodu järele tuleb tal siis, kui näeb Eestis, kuidas pitsa peale ananassi pannakse.
 
Ott Järvela eurohooajast: latid said püstitatud liiga madalale
SILM PEALE!
Ott Järvela eurohooajast: latid said püstitatud liiga madalale (0)
Soccernet.ee erikorrespondent Ott Järvela teeb "Silm peale!" saates ülevaate Eesti klubide euromängudest ja annab hinnangu sellele, kui hästi ikkagi hakkama saadi. Ta tõdeb, et enne euromänge sai püstitatud liialt madalad eesmärgid.
REKLAAM
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
24
20
1
3
67:15
61
2.
Tallinna FCI Levadia
25
19
2
4
81:20
59
3.
Paide Linnameeskond
25
16
4
5
56:20
52
4.
Nõmme Kalju FC
23
13
8
2
45:22
47
5.
Tartu JK Tammeka
25
9
5
11
37:41
32
6.
JK Narva Trans
25
6
8
11
35:38
26
7.
Viljandi JK Tulevik
24
4
5
15
23:48
17
8.
JK Tallinna Kalev
24
4
5
15
18:60
17
9.
FC Kuressaare
25
4
5
16
15:57
17
10.
Maardu Linnameeskond
24
4
3
17
18:74
15
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
61
Tallinna FCI Levadia
59
Paide Linnameeskond
52
Nõmme Kalju FC
47
Tartu JK Tammeka
32
JK Narva Trans
26
Viljandi JK Tulevik
17
JK Tallinna Kalev
17
FC Kuressaare
17
Maardu Linnameeskond
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab sel hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK