Maailma vanim jalgpallivõistlus uut võitjat ei saa. Süüdi on Chelsea (0)

Inglismaa karikasarja (FA Cup) kolmas veerandfinaal lõppes nagu kaks esimest – külalismeeskonna võiduga. Londoni Chelsea sõitis külla Leicester City'le ja naaseb koju 1:0 võiduga.

Inglismaa karikasari on teatavasti maailma vanim jalgpallivõistlus. Esimest korda hooajal 1871-72 mängitud ja toona Wanderersi jalgpalliklubi (NB! Mitte segi ajada Bolton Wanderersiga) võiduga lõppenud karikasari on oma 148-aastase ajaloo jooksul näinud 43 erinevat võitjat, aga Leicester nende sekka ei kuulu.

Neli korda finaali jõudnud, aga seal alati kaotanud Leicester oli enne avavilet konkurentsi püsima jäänud kuuest klubist – lisaks veel poolfinaalkoha taganud Manchester United ja Arsenal ning õhtuses veerandfinaalis kohtuvad Newcastle United ja Manchester City – ainuke, kel polnud varasemast karikavõitu ette näidata.

Nende kaotus tähendab, et maailma vanim jalgpallivõistlus jääb tänavu uue võitjata. Kas Arsenali, Manchester Unitedi ja Chelsea kõrval on neljandaks poolfinalistiks Newcastle või Man City, selgub juba mõne tunni pärast. Aga kõik need viis klubi on varem karikavõitjaks tulnud. Leicester peab nüüd keskenduma Premier League'ile, kus ollakse kolmandal kohal ja püsitakse Meistrite liiga kursil.

Kohtumise otsustas Lampardi julge vahetustepakett

Mõlemad peatreenerid tegid võrreldes nädala keskel peetud Premier League'i kohtumisega koosseisus arvukalt muudatusi. Leicesteri juhendaja Brendan Rodgers neli ja Chelsea boss Frank Lampard koguni kuus. Paremini kohanes muudatustega kodumeeskond, kes omas esimese poolaja käigus initsiatiivi.

Tõsi, parim võimalus avanes küll Chelsea'le, kui Christian Pulisic murdis 30. minutil karistusalasse ja mängis end vabalt löögile. Tugev löök läks üpris värava keskele ning Kasper Schmeichel suutis selle nurgalöögiks tõrjuda. Minut enne seda oli väljaku teises otsas avanenud hea šanss Leicesterile, aga kogenud keskkaitsja Johnny Evansi pealöök läks mööda.

Igatahes oli Lampard avapoolajal nähtuga sedavõrd rahulolematu, et kasutas oma viiest normaalajal lubatud vahetusest kolm tükki ära juba vaheajal, saates väljakule meeskonna kapteni Cesar Azpilicueta ning poolkaitsjad Ross Barkley ja Mateo Kovacici. Vahetused toimisid, sest nende abil sai Chelsea keskvälja enda kontrolli alla ja muutus domineerivaks osapooleks.

56. minutil saatis Tammy Abraham palli Schmeicheli selja taha, aga talle fikseeriti suluseis. Veidi hiljem aga lipp ei tõusnud, sest 63. minutil pani Williani paremalt äärelt teele tsenderduse, mille suskas seitsmelt meetrilt jalaga väravasse Barkley. Lampard viibutas tehnilises alas võidukalt rusikat, tähistamaks eduseisu ja oma õnnestunud vahetustepaketti.

Kolm minutit hiljem oli Barkley uuesti aktsioonis, aga karistusala joonelt sooritatud löögi Schmeichel püüdis. Kaotusseisu jäänud Leicester oli initsiatiivi haaramisega selgetes raskustes ning pigem näis tõenäolisem Chelsea teine, kui nende esimene värav.

Üks soodne võimalus viigistamiseks Leicesteril ikkagi avanes, kui 85. minutil leiti paremalt äärelt trahvikasti toimetatud tsenderdusega üles Caglar Söyüncü. Türklasest keskkaitsja pealöök polnud aga kuigi jõuline ning läks Cesar Azpilicueta kukla kaudu üle otsajoone.

Leicester pani seejärel vastase mitmeks minutiks surve alla, aga selle käigus karistusalasse toimetatud tsenderdustega said Chelsea kaitsjad hakkama. 89. minutil avanes külalistele kontrarünnak, kus omati neli-kaks ülekaalu. Barkley löögi tõrjus Schmeichel, aga see ei päästnud Leicesterit väljalangemisest, vaid kõigest 0:2 kaotusest.