Memo | Kessie hiline värav andis Barcale El Clasico triumfi ja trumbid meistritiitli võitmiseks (0)

FC Barcelona alistas lisaminutite väravast Real Madridi. Foto: Scanpix / Joan Monfort / AP Photo

FC Barcelona alistas Hispaania kõrgliiga 26. voorus 2:1 Real Madridi. El Clasico võit tõstab katalaanid poole jalaga pjedestaali kõrgeimale astmele.

Kodumeeskond Barcelona alustas kohtumist väga tuliselt. Esimese kuue minuti jooksul olid suurepärased šansid nii Robert Lewandowskil kui Raphinhal, ent kumbki ei suutnud skoorida. Loodusseadustele kohaselt asus kohtumist juhtima hoopis Real Madrid, kui 9. minutil lendas külaliste ääreründaja Vinicius Juniori tsenderdus Barcelona kaitsja Ronald Araujo pea põrkest väravasse - 1:0! Värav oli selle liigahooaja esimene, mis Barcale löödud Spotify Camp Noul lahtisest mängust.

Kaotusseisu jäänud Barcelona jätkas surumist, viigiväravani jõudsid nad 45. minutil. Brasiillasest ääreründajal Raphinhal avanes 11 meetri pealt löögikoht, aga ta lõi pallist mööda. Jätkuolukorras sai ta uuesti proovida, selle blokeeris Eder Militao. Militao blokk oli niivõrd õnnetu, et pall maandus otse Sergi Roberto jalal, hetk hiljem sillerdas tablool viigiseis - 1:1! Meeskonnad läksid samal seisul ka vaheajale.

Teine poolaeg jätkus sarnaselt esimesele - Barcelona oli teravam. Sellele vaatamata saatis poolajal esimese palli väravavõrku Reali mängumees Marco Asensio, kui realiseeris 81. minutil Dani Carvajali söödu. Ent kaks minutit kestnud mõõtmise järel tunnistati värav kehtetuks - Asensio oli napis suluseisus.

Mäng liikus viigikursil, kuniks 90+2. minutil leidis Barca noormängija Alejandro Balde värava eest Franck Kessie, kes paigutas nahkkera postide vahele - 2:1! Alles jäänud lisaminutid väravatelisa ei toonud - FC Barcelonale ülimagus võit, mis viib nad suure sammu võrra lähemale Hispaania meistritiitlile. Katalaanid on 12 vooru enne lõppu 68 punktiga tabeli tipus, Real Madrid jääb neist 12 silma kaugusele. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Barcelona avapoolaja viigivärav. Kuigi Barcelona alustas kohtumist teravamalt, siis Araujo 9. minuti õnnetu omavärav lõi neile luu kurku. Madridi kaitse hoidis nad pikalt nullil, ent riietusruumi kaasa löödud värav muutis mängu teiseks poolajaks lahtiseks.

Kuna Los Blancos  vajas võitu, siis nende loots Carlo Ancelloti ei saanud vaheaja järel mängu lukku keerata. Väravajanu nõrgendas aga kaitsetööd - see maksis kätte normaalaja lõpus.

Üllatus | Pep Guardiola vaatas mängu tribüünilt. Manchester City loots Pep Guardiola oli Hispaanias kohal ning vaatas kohtumist tribüünilt. Aastatel 2008 kuni 2012 Barcelona peatreenerina töötanud Guardiola pistis sel perioodil oma auhinnakappi 16 tiitlit, sealhulgas krooniti ta kahekordseks Meistrite liiga võitjaks ja kolmekordseks Hispaania meistriks.

Staar | Jules Kounde. Barcelona kaitseliin mängis omade võidus väga suurt rolli. Enim väärib mainimist 24-aastane prantslasest keskkaitsja Jules Kounde, kes tuli edukalt toime rahvuskaaslase Karim Benzema ohjamisega. Lisaks hiilgas suvel Sevillast Kataloonia suurklubisse liikunud mängumees mitme tähtsa blokeeringuga.

Ilus hetk | Vinicius patsutas õnnetu omavärava järel Araujot õlale. Real Madridi brasiillasest talisman avaldas matši avavärava järel austust omaväravaga patustanud Araujole. Kohtumise vältel esines sarnaseid olukordi veel mitmeid, kus kaks noort mängumeest sattusid omavahelistesse duellidesse, kuid pärast olukorra lõppu visaksid nad teineteisele patsu.

See näitab, et kuigi Barcelona ja Real Madridi vahel on suur rivaliteet, siis mängumehed suudavad endiselt jääda inimesteks.

Tsitaat | "Sa ei saa kunagi öelda, et tiitliheitlus on läbi, kui see on matemaatiliselt veel lahtine, aga juhime 12 punktiga - neil on keeruline," rääkis Barcelona avavärava autor Sergi Roberto pärast mängu.

Barcelona - Real Madrid 2:1 (1:1)