Memo | Rünnak kiratses, kaitse murenes ja Flora lahkus Narvast tagasilöögiga (1)

Flora ja Trans leppisid viiki, mis rahuldas kindlasti rohkem narvakaid. Foto: Mauri Levandi

Flora viiemänguline võiduseeria sai võõrsil Narva Transi vastu otsa, sest avapoolajal jäädi hätta võimaluste loomisel ja teisel kaitsetöös. Medaliheitluses loovutati 1:1 viigiga olulisi punkte.

Kohtumise avapoolajast ei ole palju rääkida. Esimese paarikümne minuti jooksul oli Flora aktiivseim mees eelmises voorus Kuressaaret kübaratrikiga nuhelnud Daniil Kuraksin, kelle nimele jäi ka poolaja parim võimalus - tema pealöögi püüdis Transi väravavaht Aleksei Matrossov kindlalt sülle alles teisel katseil. Transi parim šanss tekkis poolaja lõpusekunditel nurgalöögi järel, kuid Eriks Santos suunas palli peaga üle värava.

Teine poolaeg meenutas seevastu juba jalgpallimängu. Flora nõelas esimesena, sest 48. minutil tõstis Vladislav Kreida palli Transi kaitseliini taha ja Kristo Hussar otsustas proovida kavalat välisküljelööki. Pall lipsaski Matrossovi ja posti vahelt võrku - 0:1!

Seljaga vastu seina lükatud Trans võttis seda äratuskellana. Šalva Burjanadze lõi mõnelt meetrilt Evert Grünvaldile sülle, seejärel puterdasid põrkava palliga Mihhail Kolobov ja Grünvald ning Pierre Kabore sai tühja väravat sihtida, kuid peaaegu otsajoonelt tehtud löögi klaaris väravaesiselt Hussar.

Transi surve sai loogilise punkti 77. minutil. Kabore jättis palli Zakaria Beglarišvilile, kes pööras ja lõi parema jalaga, Flora kaitsjad tema tegutsemist aupaklikust kaugusest jälgimas. Grünvald oli alumisse nurga sihitud palli vastu võimetu - 1:1.

Selle peale elavnes lõpuks ka Flora, kuid liiga hilja. Vahetusest sekkunud Maksim Kalimullin pääses 85. minutil küll peaga löögile, aga Matrossov oli tasemel ning sellest paremat võimalust Floral enam ei tekkinudki. Pigem pidid nad rahul olema sellega, et Transi nurgalöögid õnnestus oma värava lähedalt minema suunata.

Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

Pöördehetk | Flora värav. Kui meeskond teeb skoori, siis enamasti annab see indu neile endale. Aga vahelt juhtub, et hoopis vastasele, ning just nii seekord läkski. Kui Flora juhtima asus, vabastas see pingetest hoopis Transi ning kodumeeskond asus kohe näitama, et külaliste noore tagaliini vastu on neil kiirust, jõudu ja osavust piisavalt.

Seejuures õnnestus Flora kaitsjatel üsna hästi ohjeldada kodumeeskonna esiründajat Sergo Kuhhianidzet, aga näiteks Pierre Kabore kiiruse ja füüsilisusega oldi juba raskustes. Transi rünnak on piisavalt mitmekülgne, et tõsimeeli Tammekaga viienda koha peale lahingut lüüa.

Achilleuse kand | Flora tagaliin ... ja natuke ka edurivi. Sel hooajal esmakordselt alustasid Flora keskkaitses kõrvuti Mihhail Kolobov ja elu teise Premium liiga mängu pidanud Andreas Vaher. Avapoolajal polnud kummalegi midagi ette heita, aga kui Trans teisel poolajal uue käigu sisse lükkas, jäädi kohe hätta. Kolobov oli mitut puhku suurtes raskustes olukordade hindamisega, eksides korra ülirängalt tagasisööduga ja lastes end ka väga kergelt palli pealt minema suruda. Vaher jäi seevastu passiivseks 1:1 värava olukorras, jälgides Beglarišvili tegutsemist distantsilt.

Hambutu oli samas ka tiitlikaitsja rünnak, kust puudusid jätkuvalt nii Konstantin Vassiljev kui ka Rauno Sappinen. Tony Varjund tegutses eriti avapoolajal pigem siduja ja ehitaja kui sihtmärgi rollis, aga see tähendas, et rünnakul ei olnud selget fookust ning kui lisada siis ohtralt tehnilist praaki - mida, olgu öeldud, pakkus vähemalt sama palju ka Trans -, oligi tulemuseks see, et Flora suutis tekitada kogu mängu jooksul üsna vähe häid väravavõimalusi.

Totter hetk | Kuhu, Kabore?! Pierre Kabore võinuks vabalt olla juba selles mängus pealtvaataja rollis, sest laupäeval teenis ta Levadia vastu kollase kaardi. Ent kuna too mäng katkestati ning vastavalt reeglitele ei kandu sel juhul üksikud kollased kaardid edasi mängu(de)le, mis peetakse enne selle mängu taasalustamist, sai Kabore Narvas platsile joosta.

Et ta siiski sunnitud pausi võtaks, selle eest hoolitses Kabore ise. 86. minutil üritas ta tulla kiirele vasturünnakule, ent pall läks temast üle küljejoone. Elevandiluuranniklane reageeris nii, et uhas palli võimsa löögiga kaugele eemale ... ja sai selle eest mõistagi hooaja kümnenda hoiatuskaardi, mis tähendab, et nädala lõpus ta Nõmme Unitedi vastu mängida ei saa.

Staar | Zakaria Beglarišvili. Transi keskväljamootor ei olnud 90 minuti lõikes kõige silmapaistvam mees väljakul, aga sähvatas lõpuks ikkkagi täpselt siis, kui meeskond teda vajas. Individuaalse meisterlikkuse toel sündinud väravat ta mõistagi ei tähistanud, selleks on kaheksa hooaega Floras veetnud ja nendega neli korda meistriks tulnud Beglarišvili südames rohevalgetel liiga eriline koht.

Tsitaat | "See on hea, et täna mängisime 90 minutit!" Paar päeva pärast meeletu vihmasaju tõttu katkestatud mängu Levadiaga suutis Beglarišvili toimunut juba huumoriga võtta.