Milani kaitse näitas võimu, kuid Rebici karatelöök rikkus külaliste õhtu (0)

Esimene koroonajärgne mäng Itaalias lõppes heitlusliku väravateta viigiga. Kuna karikamängu avakohtumine lõppes 1:1 seisuga, pääses tänu võõrsil väravate reeglile finaali Torino Juventus.

Allianz Stadiumi täielikus vaikuses oli juba esimeste minutitega mõista, kumb haarab matšis initsiatiivi: esimese kuue minuti sees said löögile nii Douglas Costa, Paulo Dybala kui ka Matthijs de Ligt ning Rossioneri kiiper Gianluigi Donnarumma sai ka ühe pantrihüppe teha. Peale paari üritust sai Milan pisut mängu tagasi, kuid veerandtunni möödudes jõudis vedur tõelistele ameerika mägedele ...

Esiteks mängisid Davide Calabria ja Cristiano Ronaldo üksteisega käsipalli ning kuigi portugallase järgnev pealelöök lendas raamidest mööda, otsustas peakohtunik Daniele Orsato videopildi abil võõrustajatele penalti kinkida. Lööma läks avamatšis samast punktist skoorinud Ronaldo, kuid seekord ei vedanud - tabamus lendas liialt vasakule ning raputas posti sisemist külge. Järgnes Milani potentsiaalne kontrarünnak, aga kuidagi tuli ju Milani meestel oma õnne eest tasuda! Nii-öelda väljavalituks osutus Ante Rebic, kes nigeldejongilikult jalaga Danilo roietesse hüppas. Seega jätkus paariminutilise segaduse järel mäng viigiliselt, kuid puna-mustasärgilised pidid 80% mängust vähemuses veetma.

Kuigi võiks arvata (ning oleks ka loogiline), et edaspidi oli mäng veelgi enam Juventuse kätes, siis reaalsuses said Stefano Pioli hoolealused siiski mitmel korral ohtlikult vastaste trahvikasti. Poolajavile eel kumbki tiim väravaarvet avada ikkagi ei suutnud.

Ka teise poolaja alguses oli kontroll Juventuse käes, kuid mingil maagilisel kombel ei suudetud kuidagi täpse pealelöögini jõuda. Üllatavalt kombel oli hoopis Milan see, kes tänu Hakan Calhanoglu ja Giacomo Bonaventura söödumängule olid juhtväravale lähedal. Maurizio Sarri juhendatavate õnneks lendas türklase pealöök siiski raamidest napilt mööda.

Allesjäänud osa mängust sai nautida Milani vägevat kaitset: ühel korral päästis kapten Alessio Romagnoli otsustava pealöögiga päeva, järgmine rünnak niitis Simon Kjaer täpselt õigel hetkel palli Ronaldo jalgelt ära ning lõpuks pani Donnarumma Dybala teravale pealelöögile käed ette. Lisaks sellele olid nii Kjaer kui ka Romagnoli standardolukordade ajal ohtlikud, kuid... Kaitsetöö võis Rossioneri'l kaunis olla, aga sellegipoolest tuli neil lüüa värav, et finaali pääseda ning seda ei tulnud. Väravateta viigiga mäng lõppeski ning Torino Juventus pääses peale mulluse aasta õnnetust taas kahe parima sekka.

Teine finalist selgub homme õhtul, kui avamängu 1:0 võitnud Napoli võõrustab Milano Interit.

Juventus - Milan 0:0

Eemaldamine: 16. Ante Rebic (Milan)
Realiseerimata penalti: 16. Cristiano Ronaldo (Juventus)