Mis on lahti Milaniga?! Autsaider tagus ajalooliselt hõreda tagaliiniga tiitlikaitsja maa alla (1)

Milan löödi häbistavalt kummuli. Foto: Scanpix / Imago images / Matteo Gribaudi

Valitsev Itaalia meister Milan on ootamatult mõõnas - neljast viimasest liigamängust on saadud vaid kaks punkti ning kui viis päeva tagasi saadi otseselt rivaalilt Laziolt neljaväravaline saun, siis nüüd kaotati koduväljakul 2:5 püsimajäämise nimel heitlevale Sassuolole.

Olivier Giroud saatis küll juba kaheksandal minutil palli väravasse, aga VAR tühistas tabamuse suluseisu tõttu. Avapoolaja keskel hakkas äkitselt sadama määrustepäraseid väravaid - Domenico Berardi eeltöö aitas Gregoire Defrelil ja Davide Frattesil kolme minuti sees külalised 2:0 ette viia. Viimasest 17 kodumängust vaid ühe kaotanud Milani poolel vähendas suurepärase pealöögiga vahet Giroud, aga peagi oli Berardi enda kord see jälle kaheväravaliseks käristada.

Teine poolaeg oli jõudnud kesta napid 30 sekundit, kui Davide Calabria põhjustas kohmaka penalti ja Armand Lauriente selle Sassuolo neljandaks väravaks vormistas. Ühtlasi märkis see esimest korda Milani pikas ajaloos, kus nad on lasknud endale kahes järjestikuses mängus lüüa neli väravat.

Kui VAR oli võtnud Milani meestelt veel ühe tabamuse, sedapuhku Ante Rebicilt, jätkas Sassuolo kodumeeskonna häbistamist. Taas Berardilt söödu saanud Matheus Henrique kauglöögi peale hakkasid paljud kodufännid lahkuma ning Divock Origi kaunis tabamus, mis tegi lõppseisuks 2:5, ei pakkunud enam kellelegi lohutust.

Lisaks liigamängudele viimastel nädalatel ka Itaalia karikasarjas Torinole alla jäänud ja Superkarikafinaalis Interile kuivalt 0:3 kaotanud Milan on võiduta püsinud juba kuues järjestikuses kohtumises. Tegu on klubi halvima seeriaga alates 2018. aasta kevadest ja ehkki liigatabelis ollakse hetkel veel neljandad, jäävad täna õhtul vastavalt Fiorentina ja liidri Napoliga mängivad lähimad jälitajad Lazio ja Roma vaid ühe punkti kaugusele. Ise kaotab Milan Napolile juba tosina punktiga, mis tähendab sisuliselt tiitlilootuste kadumist.

Milan - Sassuolo 2:5 (1:3)
24. Olivier Giroud, 81. Divock Origi - 19. Gregoire Defrel, 21. Davide Frattesi, 30. Domenico Berardi, 47. pen. Armand Lauriente, 79. Matheus Henrique