Mitmekordset ebaõnne kogenud Lodz ja Ojamaa andsid otsepääsme võitluses trumbid käest (0)

Henrik Ojamaa ja Lodzi Widzew jätkavad võitlust kõrgemasse liigasse tõusmise nimel. Foto: Widzew Lodz / Twitter

Henrik Ojamaa tööandja Widzewi Lodzi tõusmine Poola kolmandast liigast teise ripub endiselt peene niidi otsas. Eelviimases voorus kaotati võõrsil 0:1 Rzeszowi Resoviale ja see tähendab, et kahe parema hulgas lõpetamine ei sõltu enam ainuüksi Lodzi enda esitusest.

Lodzi kodulehe mängukirjelduse põhjal oli neil avapoolajal küll võimalusi, ent mitte kuigi palju. Esimese kolmveerandtunni järel jäädi ilma ka kaitsjast Daniel Tanzynast, kes lõi kõrge palli pärast võideldes vastasega pead kokku, mängis küll esimese poolaja lõpuni, ent viidi seejärel arstide hoole alla.

Teisel poolajal oli Widzewil šansse rohkem, sealhulgas kauglööki üritanud Ojamaal, kuid 65. minutil viis Maksymilian Hebl hoopis võõrustajad juhtima. Lodzi meeskonnal oli kohe hea võimalus viigistada, ent Marcin Robaki löök tabas posti. Ojamaa vahetati puhkama 72. minutil, ent neli minutit hiljem muutus seis Widzewi jaoks väga raskeks. Väravavaht Wojciech Pawlowski sai karistusalast väljaspool rünnaku käega peatamise eest punase kaardi ning kuna Lodzi meeskonnal olid kõik vahetused juba tehtud, pidi postide vahele minema Tanzyna asemel mängu tulnud keskkaitsja Hubert Wolakiewicz.

Sellest hoolimata ei suutnud ka Resovia rohkem skoori teha, kuid 1:0 võidust neile piisas. Widzew jäi veel 59 punktiga tabeli tippu, ent sama palju on punkte ka Leczna Gornikul, kes läheb täna vastamisi kuuendal kohal oleva Rzeszowi Staliga. Samuti võib Widzewist mööduda Katowice GKS, kelle 33. vooru vastane on püsimajäämise eest võitlev Stalowa Wola Stal. Hetkel on Katowicel punkte 58 ehk Ojamaa tööandjast vaid ühe võrra vähem.

Viimases voorus võõrustab Widzew Pruszkowi Zniczi, kes on tabelis hetkel 14. real ehk esimesena väljalangemistsooni kohal. Leczna vastaseks on eelviimasel kohal olev ja juba ammu astme võrra madalamale langenud Legionowo Legionovia, Katowice mängib aga Widzewi tänase vastase Resoviaga. Kõik see tähendab, et kahe hulgas lõpetamine ehk otse esiliigasse tõusmine ei sõltu enam Widzewist endast, koht üleminekumängudel ehk võimalus püüda kolmandat pääset on aga siiski juba ammu tagatud.