Neli Tallinn C.F.-i mängijat põrusid dopingutestis (nimed!) (51)

Foto: Tallinn C.F.Neli Eesti tugevuselt neljandas liigas mängivat harrastusjalgpallurit andsid positiivse dopinguproovi. Nende uriiniproovist tuvastati metüleendioksüamfetamiini ehk ecstasyt ning lubatust kõrgem kanepi sisaldus.

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) koostöös Eesti Antidopinguga (EAD) viisid varasemalt kogutud informatsiooni põhjal 11. oktoobril toimunud II liiga Ida/Põhi piirkonna mängul läbi sihttestimise, mille käigus kontrolliti 8 Tallinn C.F. võistkonna mängijat. Testide vastused saabusid 12. novembri õhtul, EAD distsiplinaarkolleegium kogunes 16. detsembril. Kui ecstasy puhul kehtib dopingutestis nulltolerants, siis kanepiga see nii pole, vaid on lubatud kuni 180 ng/mL kohta.

"Tallinn C.F. meeskond palub vabandust spordiüldsuselt antidopingualaste reeglite rikkumise eest. Tallinn C.F. meeskonnas valitseb igasugune nulltolerants sellise käitumise kohta. Klubi eemaldab reegleid rikkunud mängijad meeskonnast. Mängijad tunnistavad oma süüd ja võtavad karistuse omaks. Mõistame, et narkootilistel ainetel ei ole spordis, ka harrastustasemel kohta ja oleme meeskonnast vastavad mängijad eemaldanud. Hindame EJL-i ja EAD tööd ja koostööd mõlema organisatsiooniga selle juhtumi lahendamisel kõrgelt," märkis Tallinn C.F. juhtkond omapoolses avalduses, mis saadeti ajakirjanikele.

"EJL sai hooaja jooksul mitu signaali võistkonnaga seotud probleemidest, muuhulgas ka ebatavalistest olukordadest ning agressiivse või vägivaldse käitumise eest teenitud eemaldamistest. Meie üks ülesanne on tagada, et ka harrastustasemel osalejad saaksid mängurõõmu ja võistluspinge kätte turvalises keskkonnas. Niipea kui saime väga konkreetse info võimalikust süsteemsest ja arvestatavat osa võistkonnast puudutavast narkootikumide tarvitamisest - info edastati meile mitmes jaos 29. septembrist kuni 5. oktoobrini -, võtsime ühendust Eesti Antidopinguga, kes viis järgmisel liigamängul läbi sihttestimise. Narkootikumide, sh kanepi tarvitamine on väga tõsise probleemina üles kerkinud Eesti ühiskonnas ja jalgpall ei seisa ühiskonnast kuidagi eraldi - see, mis tõusis teravalt päevakorda näiteks ajateenistusse kutsututega, on nähtav ka teistes eluvaldkondades," kommenteeris juhtumit Eesti Jalgpalli Liit.

"Narkootilised ained on spordis keelatud, sest kahjustavad tervist ja spordi vaimu. Dopinguvastane koodeks kehtib ka harrastussportlastele ja nende testimine ei ole midagi erakordset," kommenteeris Eesti Antidoping.

REKLAAM

Lisaks Eesti Antidopingu poolt määratud karistustele konkreetsete mängijate suhtes menetleb juhtumit ka jalgpalliliidu distsiplinaarkomisjon, kes võtab seisukoha meeskonna suhtes - vastavalt dopinguvastastele reeglitele tuleb vähemalt kahe sama võistkonna liikme positiivse proovi puhul sanktsioneerida kogu tiimi.

Vastavalt protseduurireeglitele saab konkreetsetele mängijatele määratud karistused ja nende nimed avaldada alles pärast apellatsiooniaja lõppu, kuid Delfi andmetel on vahelejäänud mängijatest kaks Premium liiga kogemusega mängijad - Kevin Ingermanni ja Henry Niinlaubi proovidest leiti lubatust suuremal määral kanepit. Kevin Arikese proovis oli lisaks liigsele kanepimäärale ka metüleendioksüamfetamiini, Jevgeni Berdinskihi proovist leiti keelatud ainetest vaid metüleendioksüamfetamiini.

Ingermann kuulus sealjuures vaid kolm aastat tagasi Eesti U-19 koondisesse, kes osales kodusel EM-finaalturniiril.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (51)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

PÕNEVAT
UUDISEID VÄLISMAALT
U21 KOONDIS LÕPETAS VALIKTSÜKLI
U19 KOONDISE VALIKMÄNG
Kellele kuulub jalgpallur ja mida temalt oodata?
Viimastel päevadel on samaaegselt Eestis ja Saksamaal mõtiskletud omajagu kattuval teemal – ja nimelt, milline on jalgpallurite positsioon ühiskonnas, milline on nende roll ning neile esitatavad ootused? Mastaapidest tulenevalt on arutelud Saksamaal arusaadavalt küll laiapinnalisemad, kuid antud juhul pole oluline mitte küsimuse kandevõime, kuivõrd selle sisu. Seepärast pole paralleeli sikutamine Eesti ja Saksamaa vahel kohatu.
MUSTA MÕTISKLUSED
EESTI - UNGARI
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
32
23
9
0
103:29
78
2.
32
22
6
4
100:23
72
3.
31
21
8
2
100:28
71
4.
32
18
7
7
72:45
61
5.
32
12
7
13
56:70
43
6.
32
12
6
14
46:51
42
7.
32
7
5
20
30:90
26
8.
32
6
5
21
43:61
23
9.
32
5
2
25
28:101
17
10.
31
2
7
22
23:103
13
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK