Neljandast liigast leitud jokkeri lauda löönud Sevilla eemaldus jõudsa hüppega kuristiku servast (0)

Kuu aja eest teadsid Isaac Romerot ainult Sevilla duubelmeeskonna fännid, nüüd võitleb ta võrdselt Antoine Griezmanni suguste superstaaridega. Foto: Scanpix / Reuters / Marcelo Del Pozo

Hispaania kõrgliigas sai ülitähtsa võidu pikalt virelenud Sevilla, kes alistas kodus 1:0 Atletico Madridi. Võidupunktid tõi koju viimase kuu ajaga kaardipakist välja otsitud jokker.

Kodumeeskond avas skoori 15. minutil, kui Lucas Ocampos suunas nurgalöögi peaga edasi tagumise posti suunas ja La Ligas alles viiendat mängu teinud ründaja Isaac Romero lükkas palli võrku. 23-aastane Sevilla kasvandik, kes debüteeris esindusmeeskonnas alles kuu aega tagasi, on pakutud võimaluse suurepäraselt ära kasutanud, sest koos karikamängudega on tal Sevilla kuuest viimasest mängust kirjas koguni neli väravat.

Külalised otsisid kogu ülejäänud mängu väravat, mis tooks neile vähemalt viigi, aga selleni ei jõutudki. Sevilla kirjutas tabelisse teise järjestikuse võidu ehk tegi midagi, mida sel hooajal polegi varem suudetud. Viimati võideti kaks liigamängu järjest eelmise aasta maikuus.

Tiitliheitlusest juba 13 punkti kaugusele vajunud Atletico püsib neljandal real, aga kui Athletic Bilbao peaks esmaspäeva õhtul jagu saama seni jätkuvalt võiduta olevast tabeli punasest laternast Almeriast, läheksid baskid pealinlastest tabelis mööda ja kukutaksid nad viiendaks. Terve senise hooaja jooksul väljalangemistsooniga flirtinud Sevilla trügis 15. reale, punane joon jääb neist nüüd kuue punkti kaugusele.

Dramaatilise 3:2 võiduga hoidis ennast esikuuiku konkurentsis ja külla sõitnud Celta Vigot püsimajäämisheitluses Getafe. Kodumeeskond läks õnne kaasabil avapoolaja lõpus juhtima, kui Jordi Martini löök latist täpselt Borja Mayoralile ette põrkas ning Getafe parim väravakütt avas meetri pealt skoori. Avapoolaja üleminutitel sai sama teha Jaime Mata, kui Mason Greenwoodi löök väravavahi tõrje järel temani jõudis.

Celta näitas normaalaja viimase paarikümne minuti jooksul siiski võitlusvaimu ja Jörgen Strand Larseni tabamusest indu saanuna jõuti 85. minutil viigini, kui igihaljas Iago Aspas leidis läbisööduga Tadeo Allende. Viimane sõna jäi siiski Getafele - 89. minutil tabas Mata Greenwoodi tsenderdust õlaga ja pall lendas kaarega väravanurka.

Veel hilisemaks jättis võidu kindlustamise Mallorca, kes läks teise poolaja alguses Rayo Vallecano vastu juhtima, ent lasi külalistel veerand tundi enne lõppu viigistada. Vedat Muriqi üleminutite värav ja 2:1 võit aitasid Mallorcal lõpuks vahe väljalangemistsooniga kuuele punktile käristada.

Sevilla - Atletico Madrid 1:0 (1:0)