Neljast neli: Man City keeldub liigakarikat teistele loovutamast, võiduvärava lõi noateral kõndinud mees (0)

Manchester City kipub liigakarikata enda pärisvaraks pidama. Foto: Scanpix / Reuters / Carl Recine

Inglismaa meistritiitli suunas liikuva Manchester City unistus kõigi nelja võimaliku sarja võitmisest sai küll hiljuti tagasilöögi, kui Inglismaa karikasarja poolfinaalis kaotati Chelseale, ent teisel katsel oli Wembley helesinistele õnnelikum. Liigakarika finaalis saadi 1:0 jagu Tottenhamist ja tõsteti pea kohale hooaja esimene karikas.

Mängu ainsa värava lõi 82. minutil keskkaitsja Aymeric Laporte, kes pidi olema õnnelik, et sai selle hetkeni viibida väljakul, mitte vaadata mängu riietusruumi telerist. Avapoolajal pääses ta nimelt kindlana tundunud kollasest kaardist, teise poolaja alguses sai aga peakohtunikult Paul Tierneylt pärast Lucas Moura mahatõmbamist hoiatada. Kuid kümmekond minutit enne normaalaja lõppu kerkis Laporte Kevin de Bruyne karistuslöögi järel kõige kõrgemale ning suunas palli posti kõrvale.

Kohtumise kokkuvõttes oli City võitu selgelt rohkem väärt, tehes tervelt 21 pealelööki vastaste kahe vastu. Raamilööke kogunes Cityle siiski vaid neli, kuid et Spurs suutis 90 minuti jooksul vastata üheainsa raamide vahele suunatud löögiga, oli võitjate ülekaal ka selles vallas ilmne. Spursi ei suutnud aidata isegi hiljuti liigamängus hüppeliigest vigastanud Harry Kane'i naasmine algkoosseisu, sest kogu mängu jooksul ei sooritanud Kane ainsatki pealelööki ja nii ei saanud Jose Mourinho vallandamise järel meeskonna juhendamise üle võtnud Ryan Mason kõigest 29-aastasena oma elu teises kohtumises Spursi peatreenerina võitu kätte.

Liigakarika finaal mängiti Wembleyl viimase aasta kohta ebatavaliselt tavalises õhustikus, sest tribüünidele lubati 8000 pealtvaatajat. Mõlema klubi fännidele jagati 2000 piletit, mis muutis kohtumise atmosfääri oluliselt sarnasemaks sellele, mis valitses jalgpallistaadionitel enne koroonapandeemia puhkemist.

Manchester City on nüüd liigakarika võitnud viimasel neljal aastal järjest, mis tähistab ühtlasi selle võistlussarja rekordi kordamist. Viimase kaheksa aasta jooksul on Manchesteri klubid aga auhinna teistele loovutanud vaid korra, sest lisaks Man City kuuele võidule sai 2017. aastal karika enda valdusesse Manchester United.

Alates 1960. aastast jagatav liigakarikas läks City valdusesse üleüldse kaheksandat korda, selles arvestuses tõusti kõrgeimale pulgale Liverpooli kõrvale. Ent kui Liverpool on lisaks kaheksa finaali võitmisele neli korda ka otsustava mängu kaotanud, siis City saldo on muljetavaldav: üheksast finaalist on nüüd võidetud kaheksa. Ka Spurs mängis liigakarika finaalis üheksandat korda, ent pidi viiendat puhku väljakult lahkuma kaotajana, pärast 2008. aastal Chelseast jagu saamist on kolm järgmist finaali kaotatud.

Manchester City - Tottenham 1:0 (0:0)