Newcastle lõi mänguisu bussi jätnud Man Unitedile ühe, aga pidanuks lööma vähemalt neli veel (0)

Anthony Gordon (ees) tõi omadele Manchester Unitedi vastu võidu. Foto: Scanpix / Owen Humphreys / PA via AP

Newcastle United alistas Inglismaa kõrgliiga 14. voorus Manchester Unitedi 1:0, ent oleks pidanud lööma vähemalt neli väravat veel, sest bussiga mängule sõitnud külalised ei näidanud, et nad tahaksid mängida.

Et Inglismaa ilmastikuolud on sarnaselt Eestile muutunud lumiseks ja jäiseks, pidid Man Unitedi mehed sõitma mängule bussiga. Ei tea, kas põhjus peitus kolm tundi kestnud bussireisis (loogiliselt võttes mitte), aga Punased Kuradid mängule ei jõudnud. Õigemini nende kehad olid kohal, aga mõtted mujal.

Newcastle asus mängu koheselt domineerima, esimest korda jõudsid nad eduseisu saavutamisele lähedale 10. minutil. Ja seda mitte tänu enda meisterlikule tegutsemisele, vaid vastaste saamatusele. Nimelt Man Unitedi äärekaitsja Diogo Dalot proovis enda karistusalast palli klaarida, kuid tabas oma kätt ning suunas mänguvahendi enda värava poole. Külaliste õnneks kohtunik penaltit ei määranud ning Dalot suutis oma vea paigata.

Minut hiljem tekkis Man Unitedi esimese poolaja esimene ja ainus väravavõimalus. Bruno Fernandes leidis läbisööduga vasakult äärelt Alejandro Garnacho, kes võttis ebalevalt suuna värava poole ja lõi terava nurga alt vastu Newcastle'i väravavahti Nick Pope'i.

Pärast seda jätsid punasärgid mängimise soiku ning lasid vastastel järjepidevalt rünnata. 17. minutil proovis karistusalast Almiron, aga Man Unitedi puurilukk Andre Onana tõrjus. Kolm minutit hiljem söötis Almiron värava ette, kust ohtu klaarida üritanud Aaron Wan-Bissaka lõi palli täpselt Newcastle'i ründaja Alexander Isaki jalale. Rootslane lõi seitsmelt meetrilt peale, aga Harry Maguire blokeeris ürituse, mis lennanuks võrku, napilt posti kõrvalt mööda.

Minut pärast viimast olukorda ehk 21. minutil, toksas Isak kaarpalli värava ette. Sihtmärgist ligi kolme meetri kauguselt pääses peaga üpris vabalt löögile Jamaal Lascelles, ent inglane suunas nahkkera üle.

Järgnes ligi 20 minutit kestnud periood, mil Newcastle ründas ja tekitas (pool)ohtlikke olukordi, Man United parkis bussi - tõenäoliselt seda sama, millega mängule sõideti. Aga bussi - nii nagu ka Unitedi enda - rattad logisesid, mistõttu anti 39. minutil väravast ligi 20 meetri kaugusel ära karistuslöök. Lööma asunud Kieran Trippier keerutas palli latti - külalised pääsesid taas.

Poolaja lõpp oli pisut rahulikum, aga Newcastle'i dominants oli siililegi selge. Ka statistika rääkis, et kahest Unitedist on parem mustvalge - pallivaldamise protsent 60:40, pealelöögid 14:2, raamidesse löögid 2:1. Newcastle oleks pidanud juba avapoolajal lööma kolm, ent jäi nullile.

Pikalt marineerinud avavärav jõudis pärale 55. minutil ning taas tekkis võimalus tänu Man Unitedi mängijate eksimusele. Keskkaitses tegutsenud Luke Shaw proovis enda karistusala lähistelt sööta keskväljale, aga eksis. Järgnes Newcastle'i kiire rünnak, mis harutas vastase kaitse totaalselt lahti. Kahe kiire söödu järel sai paremal äärel palli Trippier, kes leidis värava eest täiesti vabaks jäetud Anthony Gordoni, inglane virutas mänguvahendi rahulikult tühja väravasse - 1:0.

Kaotusseis külalisi ei äratanud - endiselt olid näod mornid, töötahet polnud näha ka mitte luubiga otsides. 78. minutil oli lähedal Newcastle'i teine tabamus, kui Joelinton söötis värava ette Lewis Mileyle, kelle löögi blokeeris õlaga Wan-Bissaka. See oli Newcastle'i viies kuldšanss, ent väravasse jõudis vaid üks pall.

Man United näitas viimase 10 normaalajaminuti jooksul, et ka nemad tahavad mängida. Näiteks 82. minutil teeniti esimene korner ning sellest olekski peaaegu löödud viigivärav, aga Fabian Schär sättis end Sergio Reguiloni üritusele ette. Jätkuolukorras otsis tühja väravat Maguire, ent siis olid kaitsjad ees. Sama situatsiooni ajal sai vigastada kindamees Pope, kes lahkus väljakult.

Punased Kuradid jõudsid viigiväravale lähedale 89. minutil. Shaw' tsenderdus jäi trahvikasti püsima. Lahtise pallini jõudis esimesena vahetusest sekkunud Antony, kes lõi selle Maguire'i rikošetist sisse. Aga värav ei lugenud, sest Maguire oli suluseisus.

Minimaalne, ent ülidominantne võit tõstis Newcastle'i liigatabelis viiendaks, punkte on neil 26. Nad möödusid nii Man Unitedist, kes on 24 silmaga seitsmes, kui Tottenham Hotspurist, kes on 26 punktiga kuues.

Teises mängus alistas Everton 1:0 Nottingham Foresti, ainuvärava lõi 67. minutil Dwight McNeil. Everton, kes sai finantsreeglite rikkumise eest 10 miinuspunkti, on seitsme punktiga 18. kohal ehk väljakukkumistsoonis. Kohe nende ees on Luton Town, kellel on üheksa punkti.

Newcastle United - Manchester United 1:0 (0:0)