Norra imemehed panid Celticu paika, koduliigas mõõnav Leicester kloppis taanlasi (0)

Hugo Vetlesen ja sõbrad panid Šotimaa liigaliidri suu veenvalt kinni. Foto: Scanpix / Reuters / Russell Cheyne

Konverentsiliiga kaheksandikfinaalide avamängudes said kodumeeskondadest võidurõõmu maitsta Leicester ja Marseille, eduka röövretke korraldasid võõrsile aga Bodö/Glimt ja Belgradi Partizan.

Kui Šotimaa kõrgliigas teist kohta hoidev Rangers lustis Euroopa liigas Dortmundi vastu mõnuga, siis nende linnarivaal ja tabeliliider Celtic pidi kodus alla neelama mõru pilli. Juba seitsmendal minutil avas Norra meisterklubi Bodö/Glimti ründaja Runar Espejord pika ja ilusa söödukombinatsiooni tagajärjel skoori, teise poolaja alguses sepistati veel kaunim tabamus - Ola Solbakkeni ääreläbimurde järel jättis Espejord palli kannaga Amahl Pellegrinole, kellel oli vaid vormistamise vaev.

Celticu lootus tärkas korraks 79. minutil, kui jaapanlasest ründaja Daizen Maeda kaotusseisu vähendas. Ent otsekohe vaigistas Bodö/Glimt staadioni oma kolmanda tabamusega, mille juures oli abiks ka tubli annus õnne - Hugo Vetleseni kauglöök võttis kaitsjast rikošeti ning lendas kaarega üle Celticu väravavahi Joe Harti pea täpselt lati alla, tehes seisuks 3:1.

Kuue aasta tagune Inglismaa meister Leicester on koduliigas neljas viimases mängus väljakult võiduta lahkunud, aga seekord elati end Taani mulluse karikavõitja Randersi peal korralikult välja. Wilfried Ndidi avaväravale suutsid taanlased küll esimese poolaja viimasel minutil vastata, ent see ei peegeldanud jõudude tasakaalu, kuna selleks hetkeks oli tegu külaliste teise pealelöögiga Leicesteri 13 vastu.

Teise kolmveerandtunniga pööras Leicester mängu siiski enda kasuks ja võib tänu 4:1 võidule Taanis peetavale korduskohtumisele üsna enesekindlalt vastu minna. Kohtumise lõpuks kogunes pealelööke kodumeeskonna arvele tervelt 22, neist 15 lendas ka raamidesse. Randers suutis vastata vaid kolme löögiga.

Marseille haaras mänguohjad Karabahhi vastu enda kätte avapoolaja viimase viie minutiga, kui kahel korral tegi skoori poolakas Arkadiusz Milik. Aserite tippklubi tuli 85. minutil tänu brasiillasest ääreründaja Kady tabamusele mängu tagasi, aga viimane sõna jäi ikkagi prantslastele - teisel üleminutil oli karistusalas õigel ajal õiges kohas Dimitri Payet ja taastas Marseille' kaheväravalise eduseisu, tuues tabloole lõppskoori 3:1

Praha Sparta suutis koduväljakul teha Belgradi Partizani vastu vaid ühe raamidesse läinud pealelöögi, kuid hoidis veel veerand tundi enne lõppu viigist kinni. Siis pääses aga kaitsjate eest jooksu Amsterdami Ajaxi kasvandik ja kunagine Hollandi noortekoondislane Queensy Menig, kes tõstis palli efektselt üle Sparta väravavahi Dominik Holeci ja tagas külalistele 1:0 võidu.

Celtic - Bodö/Glimt 1:3 (0:1)