Peatreenerita lõpetanud kümnemeheline Trans sekkus tiitliheitlusesse (4)

Aleksandr Puštovi hoolealused naasevad piirilinnast pettumusega. Foto: Gertrud Alatare

Premium liiga 2016. aasta tiitliheitlusele keerati veel üks vint juurde - terve teise poolaja kümne mehega ning ilma peatreenerita mänginud Narva Trans võitles koduväljakul Infoneti vastu välja 0:0 viigi.

Juba esimese kolme minutiga neli nurgalööki teeninud Infonet sai esimese poolaja jooksul külje- ja otsajoone liitumiskohast palli karistusalasse tsenderdada koguni 11 korral. Reaalne oht tekkis vaid seitsmendast nurgalöögist, kui Sergei Tumasjan tsenderduse järel lõi Jevgeni Harin värava ees palli peaga latti.

Kui Transi rünnakud piirdusid üksikute üle värava läinud kauglöökidega, siis ka Infonet liiga palju vastaste väravat ei suutnud ohustada. Viis minutit enne poolaja lõppu tõrjus Nikolai Mašitševi löögi ilusti Aleksei Matrossov. Kohe sai jätkuolukorras ka Harin proovida, kuid tema üritusele viskus ette Igor Ovsjannikov.

Infoneti pidi vastu võtma valusa kaotuse poolaja keskel, kui vigastuse tõttu oli sunnitud platsilt lahkuma meeskonna kapten Vladimir Avilov. Veel suurem šokk tabas kodumeeskonna jaoks ilusa poolaja lõpetuseks hoopis Narva Transi, kelle äärekaitsja Tanel Tamberg tõmbas viimase kaitsjana Harini maha ning teenis esimesel lisaminutil punase kaardi.

Nagu sellest veel vähe oleks, otsustas niigi suurte probleemide käes vaevelnud Transi peatreener Adiam Kuzjajev poolaja pausil kohtunike karmimate sõnadega kostitada ning saadeti seetõttu piirilinlaste pingi juurest minema.

Eemaldamistest indu juurde saanud Infonet jõudis teise poolaja jooksul korduvalt avaväravani ülimalt lähedale. Silmapaistvaima võimaluse jättis kasutamata taaskord Harin, kes 58. minutil saatis Aleksandr Kulinitši tsenderduse järel palli paari meetri pealt üle värava.

Kümme minutit hiljem tõi Roman Nesterovski Tumasjani pealöögi väravajoonelt ära ning mitmel korral päästis Transi suurepäraste tõrjetega Aleksei Matrossov. Paar minutit enne kohtumise lõppu langes oma võimalus ka ründesse saadetud keskkaitsjal Ofosu Appiahile, kuid ghanalane saatis Nesterovskist mööda mängimise järel palli heast positsioonist üle.

Ka kodumeeskond suutis isegi lisaminutitel Matvei Igoneni värava all standardolukordade järel korduvalt elevust tekitada, kuid raamilöökideni ei suudetud sellest hoolimata jõuda.

0:0 viik tähendab Infoneti jaoks seda, et tiitlivõiduks on tõenäoliselt vaja viimasest kahest voorust Paide ja Nõmme Kalju vastu kuute punkti. Nelja punkti korral on suur võimalus näha Infoneti ja kas Flora või Levadia vahel lisamängu tiitli selgitamiseks.

Mängu parim - Aleksei Matrossov

Transi väravavaht ei teinud mängu jooksul mitte ühtegi prohmakat ning päästis kodumeeskonna teisel poolajal mitme suurepärase tõrjega.

21. oktoobril kell 19.00 Narva Fama staadionil (Hariduse 22d, Narva)