Pehrsson: see võis olla meie viimase kahe ja poole aasta parim mäng (22)

Foto: Jana Pipar

Eesti koondise peatreeneri Magnus Pehrssoni sõnul võis mäng Lätiga hoolimata skoorist olla tema kahe ja poole aasta pikkuse perioodi parim esitus.

"Olen mänguga väga rahul! Meie esitus võis olla viimase kahe ja poole aasta parim. Kogu mängus, aga eriti esimesel poolajal jäi meil aga natuke puudu kvaliteedist päris vastase värava juures. Meie ülejäänud mängu juures oleks see võinud heast mängus teha suurepärase."

Mida tuleks teha, et väravad lõpuks tulema hakkaksid? "Ma ei arva, et me saaks sellega väga palju enam midagi teha. Meil olid küll puudu Kostja (Vassiljev), Zenjovi ja Purje näol kolm olulist mängijat, kuid ma leian, et sellise meeskonna vastu nagu Läti, kes on vähemalt paberi peal meiega võrdne, ei saa me väga palju rohkem nõudagi. Domineerisime mängu ja lõime kaheksa head väravavõimalust. Siit edasi oleneb juba sellest, kuidas mängijatega klubis tööd tehakse ning kuidas nad igapäevaselt rünnakute lõpetamist harjutavad."

Kuidas jääb Pehrsson rahule standardolukordade lahendamisega? "Esimesel poolajal oli meil mitu head võimalust - Sappinen lõi ühel korral napilt üle ning teisel korral jäi tal natuke puudu, et pall korralikult endale saada. Teisel poolajal ei olnud me aga nii lähedal. Raske öelda, kas tasemel ei olnud sisse tulevad pallid või oli asi milleski muus, kuid mulle tundus, et me ei katnud ära kõiki vajalikke tsoone."

Miks tehti Sappineni ja Liivaku vahetus nii hilja? "Arvan, et meie algkoosseis oli meie tugevaim. Kontrollisime mängu, tegime õigeid asju ning tahtsime neile anda võimaluse veel mängida. Vahel tahad hilja mängu tuua kellegi, kes on varemgi vahetusest sekkudes värava löönud. Täna tal see aga ei õnnestunud. Kokkuvõttes võib öelda: meie meelest oli platsil meie parim koosseis ning kuna nad tegid jätkuvalt õigeid asju, polnud meil põhjust varem vahetada."

Kas Portugali sõitev koosseis on juba otsustatud? "Me oleme otsustanud, aga pole seda veel välja öelnud. Kostjal (Vassiljev) oli täna hea treening ning kui tal kõik endiselt hästi on, teeb ta esmaspäeval meiega koos trenni ning liitub meiega Portugaliks."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

2 minutit   •  
(90.191.24.***)
et värav lüüa sest eelmine kord sekkus liivak enne poolaega lindpere lahkumismängus ? Me eestlased peame ikka väga naiivsed olema et nõustuda...
Valmar Valdna   •  
(2001:7d0:82c5:9780:d99.***)
Siin tuleb ju facepalm'ide rekord hetkel:

1. "see võis olla meie viimase kahe ja poole aasta parim mäng" - see lause ütleb nii mõndagi selle kohta, mida Pehrsson on suutnud kahe ja poole aastaga meie Koondisega teha. Kurb.
2. Miks tehti Sappineni ja Liivaku vahetus nii hilja? "Arvan, et meie algkoosseis oli meie tugevaim. " (lihtsalt facepalm)
3. Mida tuleks teha, et väravad lõpuks tulema hakkaksid? "Ma ei arva, et me saaks sellega väga palju enam midagi teha" - sellist suhtumist ma meie peatreenerilt ootangi. Selle asemel, et panna platsile parimaid ründajad, topitakse platsile noor poiss, kes ei suuda kahel jalalgi püsida ning lisaks peab kuulma, kuidas polegi enam midagi enamat teha. wtf???
lol   •  
(2001:7d0:898f:c701:795.***)
eesti ei saa kasutada välistreenerit, kui treeneril pole usku võistkonda, siis pole midagi teha.. rüütli taolist treenerit vaja, kes usub enda mängijatesse..
dark   •  
(88.196.24.***)
teie kolm . esimest kommentaatorit neelake õige mõõka !! . väga ilus mäng oli läti vastu ja kui teie seda ei näinud , siis jalgpall pole ilmselt teiejaoks mõeldud , liivakasti võite minna losse ehitama . kahju , et väravat täna ei tulnud aga fakt on see ,et mäng oli selline mida oli üle pika aja lust vaadata ja nautida . kõik mängud võiksid sellised olla kus peale lööke on raamidesse nii palju on .
nii , et teie negatiivsed mudaööbikud võiksite oma suu lutijaoks hoida !!
Sabbath   •  
(194.36.162.***)
Dark, ilusas jalgpallis lüüakse väravaid, nullimängude jaoks küll jalkat ei mängita. Ja mitte et täna väravat ei tulnud, vaid Pehrssoni ajal peaaegu kunagi väravat ei tule. Pehrsson maha! Hambutut "ilu" pole vaja. Teravusi ja realiseerimist on vaja.
lambikonnad   •  
(62.65.52.***)
Hallo! Esiteks, Sabbath, kui sinu silmis on ´´ilus jalgpall´´ ainult see mäng, kus lüüakse väravaid, oled sa ilmselgelt 12-aastane või lihtsalt n-ö gloryhunter. Mängupilt Läti vastu oli täiesti korralik, küll aga nõustun siin seisukohaga, et vahetusi oleks võinud varem teha.. Samas ei saa me midagi viriseda, kui meie poistel lihtsalt pole piisavat taset 11-mehelist Läti koondise kaitset maha murda. Kes mängu vaatasid, märkasid kindlasti Bundesligas pallivate Rudnevsi ja Klavani üleolekut teistest platsilkäijatest. Ilmselgelt see peegeldab riikide jalgpallurite taset, mis ongi kohane kodumaa liigas pallimiseks. Eesti lõi palju võimalusi, vaatamata Läti koondise lauskaitses olemist. Pole sellel Pehrssonil häda midagi, poisid lihtsalt pole harjunud olema domineerivas rollis või ei ole lihtsalt oma taset tõsta suutnud. Saage üle ning oodake järgmis generatsiooni Liivaku, Roosnupu, Milleri ja Ainsalu näol.
das   •  
(82.147.160.***)
ma ei näinud eestil 8 võimalust. oli üks anieri pealelöök (mille sisseminemise võimalus oli üpris väike), üks sappineni nõrk peakas (suht 100% võimalus) ja üks kallaste mööda löödud võimalus (kui värava suunas ei löö, siis ei lähe sellised ka sisse).
väga kurb kuulda, et selline mäng asjaosalisi rõõmustas. kujutage ette et läti asemel oleks eesti vajanud viiki ja seda "karmi" pressi oleks läti teinud. ei olnud ju mingit reaalset survet läti värava all. said kergelt oma soovitud viigi kätte.

pigem meenub ainsa hea mänguna norra vastu võõrsil üks poolaeg. ülejäänud on olnud pettumus pettumuse otsa.

ja süüdistaks selles EJL-i. vaevalt perhssonil seal täitsa vabad käed on. kui ükskõik mis treeneri järelvalveks on kivisild siis kumab ka üks ja sama pohlaku pea sealt tagant. kui see mees jalkat ka kommenteerib, jääb muljet et vaatame erinevaid mänge. roboti arusaamine jalgpallist
pool aastat ja 10 mängu   •  
(82.147.160.***)
sama sitt seis. vähemalt valdavad meie kaitsjad (khm, st meeskond) palli
http://epl.delfi.ee/archive/janno-kivisild-peame-rundemangus-tegema-kvalitatiivse-huppe?id=72709399

lisaks esimene kommentaar seal artiklil. koondise probleem on olnud viimased kaks aastat väravavõimaluste olematus, miskipärast treenerid ei näe seda


"
Väravavõimalusteks saab pidada selliseid nagu oli Purjel Šveitsi vastu, mitte aga selliseid nagu Vassiljevi löök 17-18m pealt samas mängus. Kui hakata iga poolikut võimalust liigitama heaks väravavõimaluseks, siis oleme ausad ja vaatame sama pilguga ka vastaste võimalusi ja pilt on hoopis teine.
Nüüd siis nendest "paljudest võimalustest", millest siin artiklis räägitakse:
Eesti-Sloveenia: Ats Purje värav, absoluutselt ainus Eesti võimalus mängus (see tuli ka suure õnnega)
Leedu-Eesti: mitte ühtegi head võimalust Eestil
Eesti-Inglismaa: mitte ühtegi head võimalust Eestil
San Marino-Eesti: 2-3 poolvõimalust Eestil, aga mitte ühtegi nii 100%-st, mille puhul nüüd Zenjov peaks häbi tundma.
Šveits-Eesti: mitte ühtegi võimalust Eestil
Eesti-San Marino: kaks tsenderdusest tulnud väravat, aga mitte ühtegi sellist võimalust, mille puhul saaks öelda, et vastane oli üle mängitud.
Sloveenia-Eesti: mitte ühtegi võimalust Eestil
Inglismaa-Eesti: mitte ühtegi isegi poolvõimalust Eestil
Eesti-Šveits: Ats Purje võimalus lõpus + 2-3 ohtlikku momenti nagu Teniste tsenderdus, kus Zenjov proovis efektset lahendust ja Kallaste tasakaalust väljas olles pealöök esimesel poolajal.
Selle valguses on väga üllatav siin artiklis lugeda nagu oleksime nii palju häid võimalusi mööda löönud see valikgrupp:)
Probleem on hoopis selles, et neid võimalusi pole ja ei tekitata, mitte et meil pole kedagi, kes need ära lööks. Mängides äärepoolkaitsja (kelle ülesanne just ongi tekitada võimalusi) kohal Antonovi, Kallaste või Lindperega, siis ei olegi loota sealt seda, sest nende ülesanne on teistsugune kui võimaluste tekitamine.
Rüütli ajal oli meil tihti ühes mängus rohkem võimalusi, kui praegu terve valikgrupi peale kokku.
Olete ju Õhtulehega isegi igal välismängul kohal, seega jääb arusaamatuks, kuidas nüüd pärast ühte mängu, kus Purje ühe hea võimaluse raiskab, tuleb selline artikkel nagu meil oleks igas mängus nüüd olnud selliseid võimalusi. Mängu kokkuvõtted on kõik internetis üleval, seega pole raske ju neid vaadata.

"
Sabbath   •  
(194.36.162.***)
Hallo "lambikonnad", kui sa arvad, et ilus jalgpall on see, kus ei lööda väravaid, siis oled ilmselgelt Flora/Pehrssoni staabist või lihtsalt tuim inimene. Jalgpallis loeb tulemus, väravateta tulemust ei ole ja 0:0 on harva tulemus, millega rahul olla. Hispaania või Argentina vastu võiks rahul olla, kindlasti mitte Läti vastu.
Teiseks, värava tähendus on jalgpallis suurem kui lihtsalt värav. See tähendab ründavat mängu, võimaluste loomist, teravusi, julgust, ka tehnikat. Seda kõike Eestil praegu pole, nagu pole ka väravaid. Oleks aeg välja kasvada sellest faasist, kus peetakse ilusaks seda, et kolmas sööt jõuabki kohale! Ja mis sa peale hakkad selle kolmanda sööduga? Lugege kommentaari "pool aastat ja 10 mängu". Pehrsson maha!!!!
Pierre   •  
(82.131.76.***)
KUULE MINE MUNNI, PERSSON!!!
lambikonnad   •  
(62.65.52.***)
miks sa üldse vaevud siis rahvuskoondise mänge vaatama? Mine kae rahvaliiga B-tasandit, kus peaaegu et igas mängus 10-t väravat näed. edu
Sillamäe   •  
(85.253.133.***)
A koondis baltikumis viimane, U19 samuti viimane, a Asula tänavalt kiidetakse mängu ilu ja räägitakse kuidas Eesti jalgpall areneb, pidi juba regiooni parim tase olema?
Rüütlil oli mune võtta riske, tulid pakid ja tulid ka meeliülendavad võidud. Oli rahvast staadionil. Nädalavahetus, päike sirab ja staadionil tühjus. Pakke me enam ei saa, aga ega valiktsüklis üle 6 viigipunkti ei tule kah. Seda vägagi optimistlikult lootes.
arnold   •  
(90.190.251.***)
õigus, Sillamäe! kas väravaid lüüakse ainult rahvaliigas? ega keegi siin ei räägi, et eesti peaks lätile 10 lööma, aga ühe võiks ikka valmis meisterdada. ja kui vahel mõni löödaks, siis ei oleks sellest ka hullu, kui Leedu-sugune Eestist 20 kohta taga (seni veel, aga mitte vist kauaks) koondis meile 2 paneb. paneme 2 vastu! aga kui ei lööda, siis tuleb loota ainult meie väravavahtidele, kellega meil on tõesti alati vedanud. aga päris nii ei saa, igale väravavahile lüüakse vahel mõni.
sappinen   •  
(90.191.24.***)
ma ei löö ära ju ühtegi ja ei suuda ühtegi väravasöötu anda... palju loodate siin, hea et üldse jalul püsin mõnikord, ega ma kaitsjatest eemale likuda ei viitsi... terve mängu istun neil küljeall
gary moore   •  
(194.150.6.***)
tubli on ,hea oli vaadata kuidas surume ,ja nüüd on vaja ka röndesse julgeid ja karismaatilisi vendasi nagu olid Piiroja Kristal Lemsalu Oper SESESELINSKI tEEVER jA UUS ÄSS Igor subota Poolast :) Pane edasi Eesti :)
Lahe oli vaadata tuld Läti väravale ,Kohtunik oli ära ostetud ka muide selleles mängus .
manivald juga   •  
(82.131.76.***)
Ei noh pole hullu.....enne turniiri trummeldasime rusikatega rinnale, et sedakorda lähme võitma, aga kuradi saime viimase koha ja kuradi ühtegi palli ei õnnestunud väravasse saada. Aga see polegi oluline, sest ega tulemus ei loe midagi. Treener on väga rahul. See ongi põhiline. Ega meil siin rünnakuga polegi midagi enam vaja teha. Kõik klapib. Sappinen teeb õigeid asju, teda pole mõtet üldse välja vahetada. Võimalusi oli tohhujaa. Võta ühte ja lükka teist. Tegelikult meie olimegi turniiri parimad. No questions. Treener teab, et olime juu. 2,5aastat pole me nii kõvasti mänginud ei enne ega ka vist hiljem, mhm, proovi ise Lätiga 0:0 mängida! Me ikka kõvad mehed. Treener on kõige kõvem, teeb õiget tööd. Me ei peagi ühtegi väravat lööma, sest oleme ilma selletagi tegijad vennad! Paneme samamoodi edasi. Juhhuu!
to sappinen   •  
(194.150.65.***)
Ma arvan, et siin kohal kritiseerida ühte A-koondise noorimat mängijat on küll väga vale siin kontekstis. Muidugi me kõik loodame, et Sappinen, Liivak, Kauber tulevad A-koondisesse ja hakkavad lammutama, aga olge mõistlikud, nende kuttide aeg on paari aasta kaugusel ja kui nad praegu mängu saavad aina rohkem, siis on meil siin hea loota, et hakkavad need väravad ka tulema, kui poisid kogemusi juurde saavad.

Ära süüdista, vaid kirjuta mingi sisukas mõte. Igat mängijat võiks kritiseerida ja leida kus ta eksis jne, aga meie peaksime pigem olema need kes neid toetavad, sest mis te arvate, et neil on kerge saada Leedult 2:0 ja mängida Lätiga 0:0? Poisid pingutavad väljakul kõvasti ja puudu jääb manageerimisest väljaku kõrvalt.
jomajoo   •  
(146.255.183.***)
Mine v*ttu,Pederson.
Tarmo Rüütli   •  
(84.50.34.***)
Tervist, sattusin ka siia Soccerneti kommentaariumisse ja teatan, et minu vallandamine Eesti koondise eesotsast oli Vesti suurim viga.
Vest   •  
(90.191.24.***)
ei olnud su vallandamine midagi nii suur viga.
Ennäe kuipalju oma klubi poisse ma nüüd saan mängitada !
Raha tuleb... rohkm kui varem.
Hmm...   •  
(194.150.65.***)
K
lex   •  
(83.179.171.***)
Perzon ,mis kuradi treneer sa oled ,kui kodu staadionil kidad räms mängu,
teist korda järjest sa astud ämbrisse Balti turniriga...
Eks me kõik saame aru et sina ,Perzon,oled Pohlaka valik,sulle ta maksab ja sa pead vait olema.Aga endal pole vastik?
Eriti siis ,kui suust sitta ajad välja...sul veel vedas ,et meie fännid on tolerantsed!
Sinu koht on Fääri saartel 5-s liiga!

Sisene
KAUAOODATUD OTSUS, MIS KAUGELTKI KÕIKE EI PÄÄSTNUD
KUUM SISU
VÄLJAMAALT
Antonov otsib sõjaolukorras Armeeniast pääseteed: pole öeldud, et oled pask mängija, mine ära, aga selle treeneriga ma platsile ei saa
HIIGLASED HÄDAS
PREMIUM LIIGA PÜHAPÄEV
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Nõmme Kalju FC
21
13
3
5
41:13
42
4.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
22
6
6
10
23:35
24
7.
JK Narva Trans
22
5
5
12
21:33
20
8.
Tallinna JK Legion
22
5
5
12
17:37
20
9.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T, 19.00 Welco  - Kuressaare (karikavõistlused)
  • K, 19.00 Kalju - Tulevik (Premium liiga)
  • N, 19.00 PJK - Elva (Esiliiga)
  • L, 16.00 Kuressaare - Kalev (Premium liiga)
  • P, 13.00 Flora - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kalju - Legion (Premium liiga)
  • P, 16.00 Flora - Saku (naiste meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Nõmme Kalju FC
42
Tallinna FCI Levadia
41
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
Tallinna JK Legion
20
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK