Pikk tegi Ungaris liigadebüüdi, kuid hädavajalik võit libises napilt käest (0)

Artur Pikk sai Ungaris esimest korda liigamängus platsile. Foto: DVTK Facebook

Artur Pikk pääses Ungaris Diosgyöri VTK eest esimest korda liigamängus väljakule, kui koduplatsil tehti haarav 2:2 viik Mezökövesd-Zsoryga.

DVTK läks veerandtunnise mängu järel Goran Milovici tabamusest juhtima, kuid peagi vastased viigistasid. Viigiliselt lõppenud esimese poolaja järel tegi kodumeeskonna peatreener Zoran Zekic korraga kolm vahetust ning teiste seas pääses platsile ka seni vaid kahes karikamängus minuteid teeninud Pikk. Eesti koondislane võttis 55. minutil kollase kaardi, mängu käik näis aga kalduvat DVTK poole, kui 83. minutil määrati nende kasuks penalti ning Mirko Ivanovski selle ka realiseeris.

Viimane sõna jäi paraku siiski külalistele, kes vastasid vaid neli minutit hiljem uuesti viigiväravaga. Tulemusega 2:2 kohtumine ka lõppes. Võit tõstnuks DVTK vähemalt homseni väljalangemistsooni kohale, nüüd aga ollakse 21 punktiga tosina meeskonna konkurentsis endiselt viimasel real. Samas lahutab neid kaheksandast kohast vaid neli punkti, neljast viimasest kohtumisest on korjatud seitse punkti ehk kolmandik kogu hooaja saagist. Järgmises voorus kohtutakse tabeliliidri Ferencvarosiga, keda jaanuaris korra juba 1:0 võiduga šokeeriti.