Premier League'i põhjamudas rabeletakse üheksakesi. Kes võikski välja lennata ja kes väärib pääsemist? (0)

2016. aastal Leicester Cityga Premier League'i võitjaks kroonitud Jamie Vardy võib järgmisel hooajal Leicesteriga mängida Championshipis. Foto: Scanpix / Rebecca Naden / Reuters

Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ja Õhtulehe ajakirjanik Dannar Leitmaa rääkisid Inglismaa jalgpallile pühendatud taskuhäälingusaates "Udune Albion" Premier League'i põhjamudast.

Premier League'i püsimajäämise nimel heitlevad üheksa meeskonda. Tabeliseis on erakordselt pingeline, sest 12. kohal paiknev Crystal Palace edestab punast laternat Southamptonit nelja punktiga. Nende vahele mahuvad Wolverhampton Wanderers, Leeds United, Everton, Nottingham Forest, Leicester City, West Ham United ja Bournemouth.

Kangur ja Leitmaa otsisid iga klubi kohta plusse ja miinuseid, miks nad peaksid või hoopis ei peaks Premier League'i püsima jääma. Mõlemad mehed ennustasid, et kõrgseltskonnast kukuvad välja Bournemouth ja Crystal Palace. Kanguri arvates langeb ka Nottingham Foresti ja Leitmaa hinnangul Everton.

12. Crystal Palace 27 punkti (väravate vahe -16)

Kangur: "Ma mõtlesin, mida sinna plussi alla panna, aga mul läks sinna ikkagi Wilfried Zaha. Aga see on küsimärgiga, sest Zaha selle hooaja mõju võistkonnale ei ole kaugeltki olnud selline nagu varasematel aastatel."

Leitmaa: "Minu pluss on see, et Selhurst Parkil on mängud tegelikult päris lahedad. Selhurst Park on selline vanakooli staadion, kus tullakse kuskilt tagant soojakutest, kotkas lendab ja rahvas paneb mürinal.

Probleem on see, et nad on 2013. aastast olnud Premier League'is, aga neil puudub igasugune ambitsioon. Enne Patrick Vieira aega tekkis olukord, kus kümnekonnal mängijal sai leping läbi ja osteti uued mängijad. Sellel suvel toodi Palace'isse kuus uut mängijat, neist ainult üks on mänginud mingitki rolli meeskonnas, teised on olnud täiesti mõttetud ostud. Sa pead treenerile tooma mängijaid, kellega ta mängida tahab, aga sa ei too neid. Mida sa saavutada tahad? Tiksuda 12. kohal, kus Palace on ikka olnud?"

Kangur: "Ühtepidi on see identiteet olemas, aga samas, kui öeldakse Palace, siis tulebki meelde, et tore sats ja neil on toredad fännid, aga seda on natuke vähe. Lisaks see, et neil on praegu käimas pikk võiduta seeria ja treenerivahetus ei raputanud ka meeskonda."

13. Wolverhampton 27 punkti (väravate vahe -19)

Kangur: "Hundid on hambutud olnud. Seal ju meeskonda on. Neil on tegelikult põnevaid mängijaid. Kogu see Portugali punt, nad ju oskavad tegelikult mängida."

Leitmaa: "Ma siiani ei tea, mis identiteet neil on. Kas ongi selline, et viiakse Portugali liigasse Portugali agentidele raha või mida nad saavutada tahavad?"

Kangur: "Neil oli plaan tegelikult olemas. Nad panid juba esiliigas väga korralikest mängijatest kõrgliiga satsi kokku. Tulid esiliigast üles ja jõudsid esikümnesse, aga siis said mõtted otsa. Meistrite liiga kohta on selle satsiga raske püüda, aga samas ei taheta raha välja käia ja nüüd on selline hõljumine kuskil."

Leitmaa: "Pluss, miks nad võiksid jääda, on see, et neil on tagumise otsa meeskondadest kõige suurem potentsiaal heal päeval hammustada suuri, sest kui see meeskond klikib, siis nad klikivad korralikult. Seal on mängijaid, kes suudavad mängu ära teha. Kvaliteeti on kohati korralikult."

14. Leeds 26 punkti (väravate vahe -9)

Kangur: "Leedsi puhul on üllatav väravate vahe. Nad on viimastel aastatel suutnud seda nullis hoida - lasevad jube palju sisse, aga löövad ka päris palju sellise võistkonna kohta. Sellel aastal pole neil esiründajat olnud. Neil on vahvad fännid ja amtosfäär Elland Roadil on alati äge."

Leitmaa: "Pluss, miks nad võiksid jääda, on see, et minu otsene ülemus Martin Šmutov on väga suur Leedsi fänn. Miinuseks on nende määramatus - mida omanikud teha tahavad? Leedsi on müüa üritatud ja nende üleminekutest on ka näha olnud, et loodetakse kuidagi püsima jääda ja siis tulevikus vaadatakse edasi."

Kangur: "Mulle meeldib see, et Andrea Radrizzani tundub olevat selline mees, kes teeb klubi eesotsas otsuseid emotsiooni pealt. Seda on pull vaadata lihtsalt."

15. Everton 26 punkti (väravate vahe -18)

Kangur: "Mina arvan, et nad jäävad püsima, sest seal on Sean Dyche, kes on tagumises otsas madistanud nii kaua."

Leitmaa: "Evertonil on meeskonnavaim, aga neil puudub ründaja. Neil on konkurentsitult kõige nõrgem ründeliin Premier League'is. See on kriitikanool omanikele, mitte meeskonnale. Aga see, kuidas meeskond võitleb ja mis vaimu nad näitavad, on positiivne. Everton peaks püsima jääma, sest teatud derbid on Premier League'is sellised, mis paned endale kalendrisse kirja. Evertonita kaoks üks selline ära."

Kangur: "Seal tundub olevat identiteedi küsimus. Kes nad olla tahavad? Kas tabeli keskel tiksuv meeskond või Euroopa kohtadele mängiv meeskond?"

16. Forest 26 punkti (väravate vahe -27)

Kangur: "Mingi loogika järgi peaks Forest olema selge kukkuja, sest kui sa ei vaheta välja mitte algkoosseisu, vaid terve meeskonna, siis see ei saa kuskilt otsast olla loogiline, et püsima jäädakse. Aga kuidagimoodi, eelkõige koduvormi toel, nad ikkagi püsivad joone peal."

Leitmaa: "Foresti pluss on suurepärane koduareen City Ground. Kui kommenteerida väiksemate meeskondade mänge, siis see on alati üks võimsamaid elamusi. Kui nad ei peaks liigasse jääma, siis plahvatuslikult kasvaks töötute hulk, sest mängijad ja töötajad jääksid töötuks. Miks nad ei peaks püsima jääma? See näide - paneme raha sisse ja toome 30 uut mängijat - ei ole okei."

17. Leicester 25 punkti (väravate vahe -9)

Kangur: "Igasuguste objektiivsete parameetrite järgi peaks Leicester olema suuremas mängus."

Leitmaa: "Meister võiks püsima jääda. Blackburn Rovers võiks sellepärast ka üles tõusta. Miks nad ei peaks püsima jääma? Fakt on see, et nad kaotavad suvel Youri Tielemansi ja ilmselt ka James Madissoni, sest nad peavad rahaliste probleemide lahendamiseks ta maha müüma. Võib-olla läheb minema ka Harvey Barnes ja mis siis saama hakkab? Järgmisel aastal oleks asi veel hullem. Leicesteri miinus on see, et nad on juba praegu rahaliselt keerulises seisus ja kui nad peaksid alla kukkuma, siis sealt võib täielik kaos tulla."

18. West Ham 24 punkti (väravate vahe -10)

Kangur: "Ühelt poolt on täiesti ebaloogiline, et nad kukuvad välja, aga mul on pidevalt selline tunne, et nende enda meelest on ka täiesti ebaloogiline, et nad kukuvad ja siis tavaliselt kukutaksegi."

Leitmaa: "West Hamil on kõige lihtsam olukord, sest kui nad kukuvad alla, siis nad tulevad asjaga toime, neil on suurepärane staadion, aga ma loodan, et West Ham ei kuku välja. Kui väiksem meeskond saab koha Euroopas, siis järgmisel hooajal on neetult raske.

Lucas Paqueta ja Gianluca Scamacca töötavad Konverentsiliigas hästi, seal nad mängivad enda võrdsete või nõrgemate võistkondade vastu. Premier League'is see ei tööta, sest West Ham on alati mänginud kiirete ründajate peale. See on tekitanud olukorra, kus ei saada David Moyesi mängust aru, kas tahetakse rünnata või kaitsta. Paquetaga sa ei kaitse."

Kangur: "Moyes on pigem olnud kaitsvast mängust lähtuv treener. Manchester Unitedis lõikas just sellega näppu, kui mõtles, et ehitab mängu selle peale üles - alguses taga null ja kõik kindel, aga siis selgus, et selles klubis tahetakse ründamist ka. Ja mängijate valik ka ei soosinud."

19. Bournemouth 24 punkti (väravate vahe -29)

Kangur: "Minu jaoks iseloomustab seda võistkonda kõige paremini see, et kui lasime vaatajatel kokku panna sümboolse koosseisu nii, et igast võistkonnast võib võtta ainult ühe mängija, siis Bournemouth oli ainus võistkond, kust mitte keegi ei võtnud mängijat. See on täiesti suvaline sats. Minu meelest on see tegelikult esiliiga võistkond, kes on kohati mänginud isegi üle ootuste hästi."

Leitmaa: "See on sel aastal positiivne, et ei ole ühtegi ärakukkunud meeskonda. Bournemouth on tore võistkond, aga samas nad on otse Southamptoni kõrval ja neil pole isegi Southamptoniga rivaliteeti. Nad on pigem sõbralikud võistkonnad ja laenavad üksteisele mängijaid. Keegi ei mäletaks kuu aega pärast hooaja lõppu, et Bournemouth kukkus välja."

20. Southampton 23 punkti (väravate vahe -23)

Kangur: "Vahepeal tundus, et Southampton on kindel väljakukkuja. Nad on igal aastal kõik oma paremad mängijad kuskile laiali müünud, aga James Ward-Prowse on siis kas ainus tark või loll mängija, kes on jäänud."

Leitmaa: "Southamptoni puhul on kõige murettekitavam see, et nad on võtnud ilmselge plaani olla kasvatajaklubi. See ei ole asi, mida tahaks Premier League'is näha. Pigem tahaks võitlevat ja lootusrikast võistkonda näha. Miks nad peaksid jääma? Peale Brightoni võiks lõunarannikul olla veel üks klubi ja mulle tegelikult mõned Southamptoni noored mängijad väga meeldivad."

Kangur: "Neil on tegelikult palju noori. See on põnev sats. Võib-olla nad toodi selle plaaniga, et kui jäädakse püsima, siis on hästi, aga kui kukutakse, siis ei ole ka hullu, sest on noored, kes on nõus jätkamas ka esiliigas. Või on tõesti see, et nüüd saadakse äri teha."

Leitmaa: "Southampton on alati tore võistkond olnud. Neil on tore staadion, kus Leicester lõi üheksa väravat, aga nad on täpselt selline võistkond, et kui nad kukuvad, siis mis seal ikka. Southampton on tore sõber. Sul on punt sõpru koos, siis Southampton on see tüüp, kes toob vahepeal õlled ja väga ei sega."

Vaata ja kuula "Udune Albion" värsket episoodi Soccernet.ee YouTube'i kanalilt:

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
OTSEPILT: Kalju tahab tõusta neljandaks, Kuressaare viiendaks  (Promise David!)
VÕITLUS TROONI EEST
MIS OLNUKS KUI ...
Tanel Langi teekond 200. Premium liiga mänguni: kui usk, et kõik on korras, asendus uskumatuna näinud reaalsusega
ISESEISVATE DUELL
FLORA TEGUTSEB
Olukord Floras: Kreida juba kohal, Kuusk naaseb Ujpesti alles suviste euromängude järel
SÜMBOOLNE KOOSSEIS
Mai sümboolne koosseis: kes olid ülinõudliku kuu parimad? Punane latern lendas hooga kohale, aga soojad ilmad muutsid platsi roheliseks
KOJU VÕI MUJALE?
PINGELISED LÕPUMINUTID
Eesti kurioosumi magnet? Eelmises karikaringis virutati vastasele 48 väravat, nüüd vehkisid konkurendid omale ise neli punast kokku
LEICESTERI TÕUS JA LANGUS
Sinirebane püüdis päikese kinni, kuid unustas käppadele maanduda
HÄÄLED TASKUST
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
17
13
3
1
44:9
42
2.
Tallinna FCI Levadia
16
11
4
1
31:8
37
3.
JK Tallinna Kalev
16
7
3
6
16:18
24
4.
Pärnu JK Vaprus
17
6
4
7
14:22
22
5.
Nõmme Kalju FC
17
5
6
6
18:18
21
6.
FC Kuressaare
16
5
4
7
16:24
19
7.
JK Narva Trans
16
5
1
10
11:23
16
8.
Paide Linnameeskond
16
3
7
6
14:17
16
9.
Tartu JK Tammeka
15
3
7
5
13:19
16
10.
Harju JK Laagri
16
2
3
11
12:31
9
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
42
Tallinna FCI Levadia
37
JK Tallinna Kalev
24
Pärnu JK Vaprus
22
Nõmme Kalju FC
21
FC Kuressaare
19
JK Narva Trans
16
Paide Linnameeskond
16
Tartu JK Tammeka
16
Harju JK Laagri
9
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.