Promise David läheb 500 tuhande euro eest Taani? Tehva: usun küll, et see oleks väärikas number (8)

Promise David on kuum nimi. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liigas 12 mänguga kümme väravat löönud Nõmme Kalju FC ründaja Promise Davidi ümber käivad erinevad üleminekujutud. Viimastel aegadel on teda seotud Taaniga ning 500 tuhande eurose hinnalipikuga. Kalju president Kuno Tehva kinnitas, et huvi on, kuid sellistest summadest ollakse praegu veel kaugel.

22-aastane Kanada ründaja Promise David liitus Kaljuga eelmise aasta alguses. Hooajal 2023 jõudis ta platsile 23 mängus ja lõi seitse väravat, paremini sujus tal just sügisene periood. Uut aastat on ta alustanud selgelt paremini ning selle märgiks on ta juba teeninud ka aprilli parima mängija ning ka kuu (märtsi) ilusaima tabamuse auhinna.

"Hetkel, kuna me oleme tabelis heal kohal ja nii meeskond, klubi kui mängijad teevad head hooaega, siis loomulikult on Promise tänaseks tõusnud tänu tugevale tööle, mida treenerid ja klubi on temaga teinud, väga vajalikuks lüliks meeskonnas. Kuna meil kõigil läheb hetkel hästi, siis on huvi nii Promise'i kui teiste mängijate vastu," kinnitas Kalju president Kuno Tehva Soccernet.ee-le.

Näiteks on ründajat seostanud Taani klubi Randers FC-ga, kus pallib ka endine Tallinna FCI Levadia ääreründaja Ernest Agyiri. Veebilehe Transfermarkti andmetel avaneb sealne üleminekuaken 15. juunil.

"On tõesti tulnud erinevaid päringuid ja meieni on jõudnud ka mõni poolpakkumine, ka sellelt Taani klubilt. Aga hetkel tekitab see kõik pisut segadust. Kui me saame sellise pakkumise, mis sobib klubile nii majanduslikult kui ajaliselt, siis oleme igal juhul rõõmsad. Vahet ei ole, millisest mängijast jutt. Ka sellistel aegadel, kui meil on mängija, kes on meeskonnale väga vajalik," rääkis Tehva.

"Samas on väga oluline ära tajuda, millal on see õige hetk. Arvan, et Promise'i puhul ei ole see veel käes. Tema profiil on praegu alles kujunemas. Ta on meie hinnangul nüüd paar kuud olnud seal, kus üks korralik tõsine ründaja peab olema - nii esituste, treeningute kui suhtumise poolest - aga tal on veel tegelikult päris pikk maa ka minna. Ja selle kallal tehakse tööd."

"Välismaale minekutega peab alati olema ettevaatlik. Agendid tahavad kõike teha alati hästi kiiresti, aga mängijate jaoks ei pruugi see hea olla. Sest nemad peavad seal ju ka läbi lööma. Kui Promise läheb kasvõi Taani, siis me ju tahame, et ta oleks valmis seal läbi lööma. Arvan, et ta on sellele lähedal. Kui ta jätkab sellist tööd, siis võib-olla isegi juuniks-juuliks on tema profiil selline, et tuleb pakkumine, millest me ei saa loobuda," kirjeldas Kalju president, kelle kinnitusel ei peljata lünka, mis resultatiivset ründajast jääb. "Positiivne peavalu tekib muidugi, sest peame mõtlema, kellega teda asendada. Aga me ei karda selliseid olukordi."

Kalju president Kuno Tehva. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Rahast ka!

Kui võtta aluseks Tipsbladeti artikkel, siis seostatakse Promise Davidit 500 tuhande eurose üleminekusummaga. Tehva hinnangul on selline number igati adekvaatne, kuid praegu ollakse sellest ülikaugel.

"Kui oleks selline pakkumine, siis me räägiks juttu! Täna on need pakkumised 10 korda madalamad olnud. Aga ma usun küll, et see on väärikas number. Leian, et selliste parameetritega ründaja, ka Eesti liigast tulles, on tõenäoliselt vähemalt nii palju väärt. Usun, et selliste summadeni võib see asi vabalt küündida. Aga jah, hetkel pole selliseid pakkumisi olnud," kinnitas Tehva.

Kalju juhi sõnul on näha ka, et koos tulemustega kasvab mängijate hinnanguline väärtus. "Sa võid olla küll üliandekas, aga kui sa ei võida, siis ei märgata sind nii palju. Aga koos tulemustega - mida oleme suutnud näidata - on mängijate tähelepanu ja väärtuse koefitsient märgatava tempoga tõusnud. Seda on Transfermarktis näha, kuidas mängijate väärtused ilusti tõusevad. Muidugi, ega sealt ei tasu lõplikku tõde otsida, aga mingi indikatsiooni annab see ikka," sõnas ta.

"Kui mängijad lähevad ära selliste pakkumistega, oleks see ka neile kasulik. Sellisel juhul on klubi teinud neisse investeeringu ja nad pole lükata-tõmmata, see kaitseb mängijat," lisas ta. "Tean nii palju, et selle Taani klubi viimase aja üleminekute keskmine summa on 500 tuhat eurot. Võib-olla arvestas see väljaanne lihtsalt sellega."

Korraks teistestki

Tehva kinnitas, et ka Davidi ründepartner Alex Matthias Tamm on üsna kuum nimi. "See on selge, et nemad on meie kaks kõige silmapaistvamat mängijat hetkel. Aga tuleb rahulikuks jääda, iga asi tuleb omal ajal," toonitas ta. "Eestis on tihti selline surve, et noormängija peab kiiresti kohe välja minema. Loomulikult on see hea, kui ta saab välja. Aga ta peab minema nii, et ta on valmis ja ta lööb läbi. Tihti tasub näiteks pool aastat või aasta oodata ja minna õigesti, selle asemel et kiirustada ja siis olla selles ringis, kus väga paljud Eesti mängijad on viimastel aastatel olnud."

Suminat on ka teiste mängijate ümber. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tehva sõnul on Kalju praegu heas ringis ning naudib tähelepanu. "Päeva lõpuks ei ole asi üldse selles, kas sul on head agendid või klubi. Loeb see, kuidas sa ise mängid ja millist statistikat sa näitad. Täna ma võin küll öelda, et nii Alex kui Promise on hooaega suurepäraselt alustanud. Eks neid mängijaid on veel. Meil on noor koosseis ja loomulikult, kõik vaatavad, kes need kutid on. Huvi on suur ja nii peabki olema. Ühed noored lähevad, teised tulevad asemele. Sellises ringluses me tahaksime ka olla."

"Mängijate unistusi tuleb ka hoida kogu aeg fookuses. Aga ühe mängija ambitsioon ei saa olla tähtsam kui terve meeskonna või klubi oma. Sellepärast ongi alati see ajastus oluline, see peab olema kõikide jaoks võrdselt õige. Seda punkti me hetkel otsime," liikus jutt tagasi Davidile, kelle puhul on Tehva veendunud, et minek toimub sel aastal igal juhul.

"Eks elu näitab, millal see punkt tuleb. Aga ma olen igal juhul kindel, et Promise David liigub selle aasta sees välismaale - kas nüüd juulis või pärast hooaega. Ma arvan, et kui ta jätkab oma tööd, siis ta liigub päris hästi. See on igal juhul Eestile hea, temale hea, Kaljule hea," kinnitas Kalju president.

Kommentaarid

purgeenius   •  
(80.235.101.***)
Liigitub sinna alla, kuidas Tamm kogu aeg kohe-kohe kellegiga liitub.
Lõpuks liitub ikkagi Paidega ja hakkab seal tegusid tegema.
Eranio   •  
(87.119.186.***)
Maksuvõla tasumiseks piisaks ka 50000 eurosest summast ja raha jääks ülegi. 500t on summa, mis kuulub unistuste valdkonda.
Calma7   •  
(90.191.22.***)
Pole küll Agyiri mänge Taanis vaadanud, aga puhtalt ta sealset statistikat vaadates ei taha kohe kindlasti uskuda, et Randers 500k järjekordse Eesti liiga ründaja eest maksab.
Mõtiskleja   •  
(90.190.114.***)
Natuke jätab see jutt selle mulje, et me ei taha Davidit ennem ära lasta, kuni meil see eurokoht uueks hooajaks on kindel. Seni ajame sellist juttu, et meie EESTLASED teame ikka kõige paremini, millal VÄGA TALENDIKAS välismängija on piisavalt küps, et Eestist edasi välismaale liikuda :D No andke andeks, meie oleme oma kogemustega mitte kuskil ja mitte keegi, et määratleda selliseid asju :D Kui ikka mängija, ta agent ja teised arvavad, et ollakse valmis edasi liikuma, siis kes on Nõmme Kalju, et öelda, et kuule sa ei ole veel piisavalt küps, et me peame sind siin Eesti "suurepärastel" kunstmuruväljakutel natuke veel paremaks mängijaks arendama :D
Tom K   •  
(90.191.179.***)
@Mõtiskleja Davidil on leping Kaljuga, neil pole mingit kohustust teda kuhugi ära lasta, kui ei taheta, eriti veel võileiva raha eest.
Mõtiskleja   •  
(90.190.114.***)
@Tok K

Saan aru ja ei vaidlegi sellele vastu. Aga siis nii Klubi öelgugi, et leping seob ja me ei ole huvitatud enne XX:XX kuupäeva teda müüma kui summa ei ole märkimisväärselt üle X summa, mitte ärgu ajagu seda "mängija pole veel päris valmis" lollust vabanduseks :D
Eranio   •  
(87.119.177.***)
Agyiri läks ainult 100 taanlastele maksma.
enrito   •  
(5.62.60.***)
@Eranio Agyiry'l oli pool aastat lepingu lõpuni.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
EESTLASED VÕÕRSIL
B-ALAGRUPP
LIVE: kas Horvaatial või Albaanial õnnestub Itaaliast mööduda?  (teised poolajad!)
A-ALAGRUPI LÕPP
Memo | Ungarile meenutati, et on tähtsamaid asju kui jalgpall, aga 90+10. minuti võiduvärav on siiski ka päris suur asi
EM-FINAALTURNIIR
ETV ja TV3 järgivad viimases voorus sportlikku prioriteeti 50% ulatuses
SAKSAMAALT TAGASI
Intervjuu | Mis Saksamaal EM-i ajal tegelikult toimub? Kogemus finaalturniirilt
EM-FINAALTURNIIR
VIKTORIINISAADE
VIDEO | Kes paremini matsu jagab? Palumets ja Järvela  vs.  Pajunurm ja Õigus
VIDEOKOHTUNIK
Videokohtunik | Kaks suurt prohmakat: Kaljult võeti värav, Levadiale kingiti penalti
PEATREENER
Peatreener | Paide vaevles ebakõlade all, Trans tegeles Kalju kaitsjate meelitamisega
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Milleks meile VAR, kui ei oska seda kasutada?
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
18
14
3
1
45:7
45
2.
Tallinna FC Flora
18
10
5
3
33:20
35
3.
Nõmme Kalju FC
16
9
5
2
31:16
32
4.
Paide Linnameeskond
18
9
1
8
26:20
28
5.
JK Narva Trans
16
5
3
8
22:34
18
6.
FC Kuressaare
16
4
5
7
20:31
17
7.
Tartu JK Tammeka
16
4
4
8
20:22
16
8.
JK Tallinna Kalev
18
4
4
10
20:36
16
9.
Pärnu JK Vaprus
16
4
4
8
16:27
16
10.
FC Nõmme United
16
2
4
10
10:30
10
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
45
Tallinna FC Flora
35
Nõmme Kalju FC
32
Paide Linnameeskond
28
JK Narva Trans
18
FC Kuressaare
17
Tartu JK Tammeka
16
JK Tallinna Kalev
16
Pärnu JK Vaprus
16
FC Nõmme United
10
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!