Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Ramsdale vaatas pingilt, kuidas debütant alustas Arsenali-karjääri võiduka nullimänguga

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Arsenali uus kindamees David Raya sai debüüdil kirja nullimängu. Foto: Scanpix / Lee Smith / Action Images via Reuters

Londoni Arsenal võttis Inglismaa Premier League'i viiendas voorus võitlusliku 1:0 võidu Evertoni üle. Pealinlaste esikinnas Aaron Ramsdale istus pingil.

Kogu mängu domineerinud Arsenal jõudis esimest korda väravani 19. minutil. Punasärkide keskkaitsja William Saliba söötis keskväljal risti Gabrielile, kes proovis nahkkera tagasi mängida, aga Evertoni ründaja Beto sai jala vahele. Portugallase puutest lendas mänguvahend teisel pool platsi viibinud Kahurite kesktormajale Eddie Nketiahle. Inglane jätkas Gabriel Martinellile, kes skooris. Aga värav ei lugenud, sest Nketiah oli suluseisus. Ei päästnud ka see, et sööt tuli Beto põrkest.

Lugemata jäänud tabamus tegi karuteene hoopis väravaautorile endale. Nimelt Martinelli sai pärast lööki vigastada ning peatreener Mikel Arteta vahetas ta välja, tema asemele sekkus talvel Brighton & Hove Albionist ostetud Leandro Trossard. Vaheajaks oli seis 0:0.

Arsenal alustas teist poolaega veelgi teravamalt kui esimest. Klubi kapten Martin Ödegaard sai juba 46. minutil vastase karistusalas proovida, aga Evertoni puurilukk Jordan Pickford tegutses kindlalt.

Mida mäng edasi, seda rohkem kerkis õhku viigihõngu. Näis, et Arsenal ei suudagi Pickfordi lukku lahti muukida, kuid kõik muutus 69. minutil. Pealinlased mängisid nurgalöögi lühidalt lahti ning kuus kiiret söötu hiljem maandus mänguvahend avapoolajal vahetusest sekkunud Trossardi jalal, kes virutas selle esimese puutega postist sisse - 0:1.

Viimase 20 minuti jooksul oli Arsenalil veel võimalusi, kuid kord tõrjus Pickford, siis blokeerisid kaitsjad. Arsenalile kokkuvõttes kindel võit, mis jätab nad liigatabelis neljandale kohale. Punkte on neil 13, sama suure summa peal seisavad ka Tottenham Hotspur ja Liverpool.

Lisaks klubile, oli tulemus väga tähtis ka David Rayale, kelle jaoks oli tegu esimese matšiga Arsenali särgis. Selleks tegi talle ruumi esikinnas Aaron Ramsdale, kes istus pingil pigem mõtlikult.

Evertoni jaoks on tšempionaat alanud nigelalt. Viiest voorust on nad teeninud vaid ühe punkti, kui mängisid 2:2 viiki eelmisel hooajal esiliigas pallinud Sheffield Unitediga.

Everton - Arsenal 0:1 (0:0)