Reim ütlustest, et Flora kaudu saab koondisesse: seda on natuke valus kuulata (29)

Foto: Brit Maria Tael

Täna kogunes esmakordselt pärast märtsikuud Eesti rahvuskoondis. Koondise peatreener Martin Reim selgitas ajakirjanikele nii oma valikuid, eesmärke kui ka ütles, mida ta arvab nendest juttudest, et Floraga liitudes koondisesse saab.

Koondise eesmärkidest Balti turniiril

"Ma ei tea, kas olen kunagi öelnud, et mingile mängule läheme nii, et eesmärk ei ole võita. Ma arvan, et ei ole. Sama on ka siin. On see Balti turniir või ei ole, igale mängule läheme selle plaaniga, et võita ja turniiri puhul on tähtis, et esimene mäng õnnestuks. Muidu on päris keeruline seda saavutada. Eks ma loodan, et meie mängijad on nii palju näljased - pole nad ju seda karikat saanud. Võib-olla mõned nooremad, kes on U21-s olnud, on korraks kätte võtnud selle noortekarika, aga A-koondise omad ei ole."

Teisesed eesmärgid võidu kõrval

REKLAAM

"Kõik selle aasta mängud on suures pildis ettevalmistus sügiseseks Rahvuste liigaks ja just selle nurga alt, et leida juurde mängijaid, kes kannaksid seda raskust. Ka praegused mängud ei ole ametlikel päevadel ja paljude mängijate saamisega oli probleeme või olid kõvad läbirääkimised klubidega.

Loomulikult mõistame ka klubide seisukohti, kes eitavalt vastasid või kel on oma liigamängud. Teisest küljest sunnib see meid olukorda, kus peab kasutama teisi mängijaid ja ma loodan, et sealt keegi seda võimalust ka kasutab. Võime öelda, et paar kuud tagasi, kui käisime mängimas [Armeenias ja Gruusias], siis ei kasutatud seda võimalust. Loodan, et seekord on nad hakkajamad."

Koosseisu koostamise keerukusest

"Panime alguses ikka kõik kirja - mine tea, võib-olla lastakse. Aga olime valmis väga suurteks kadudeks ja sellest tulenevalt oli meil see nimekiri pikem ja oligi ka alternatiive, et kui tekib veel ärakukkumisi. Loomulikult ka äraütlemistes on üllatusi olnud, nii positiivseid kui negatiivseid, aga sellega peab elama. Tegelikult arvan, et Leedul ja Lätil võib midagi sarnast see olukord olla. Võib-olla neil Skandinaavias küll ei mängi eriti mängijaid, kellel koguni liiga käiks, aga selline hooaja lõpp ja see nüüd annab hea võrdluse, mis võistkondadel on see koosseisuvalik sügavam."

Sergei Lepmetsale pattude andestamisest

"Minul ei ole talle midagi andeks anda, kui sa mõtled nüüd seda Rumeenia aega (Sergei Lepmets sattus 2012. aastal Rumeenias mängides ööklubis kaklusesse, pärast mida ta ajutiselt oma profikarjääri lõpetas. Kui toona oli ta ka koondise kutseid saanud, siis seejärel enam mitte - K. E.). Praegusel momendil, kui meil väravavahtidest väga paljud on seotud oma klubidega, siis arvan, et Sergei väärib seda kutset ja võimalust."

Sergei Lepmetsale ei olnud vaja patte andeks anda. Hetkel väärib ta lihtsalt võimalust, sest on koduliiga parim kiiper. Foto: Brit Maria Tael

Kihlveopettustes osalenud mängijatele andestamisest

"Meil on ju olnud aegu tagasi situatsioone, kus ei ole midagi teha - koondise uks on peaaegu kinni. Eks siin sõltub ka väga palju sellest, mida mängija on pärast teinud ja missugusel tasemel."

Henrik Ojamaa ja Sander Puri naasmisest

"Kui sa nimekirja vaatad, siis kutsusin nad selleks, et väljakule panna, et nad väravaid lööksid ja momente tekitaksid. Mis kaalutlustel? Oleme ju käinud neid ikkagi vaatamas ka - nii mina kui Andres [Oper]. Miks nad ei ole varem olnud? Ka Henrik ei olnud siis veel sellises hoos, kui ta Horvaatias alustas ja Sander samamoodi. Ja kuna Henrik mängib riigi esiliigas, siis oli vaja natuke lähemalt vaadata, mis tase see on. Arvan, et hetkeseisul on ta jälle valikus ja tegelikult samamoodi ka Sander. Kindlasti oli siin konkurente veel nii Eesti liigast kui ka noortekoondisest, aga praegu ma tunnen, et nad oleksid rohkem abiks koondisele kui teised.

Mainin ka seda, et see nimekiri, mis on väljas, on esimene mäng. Seal võib pärast esimest mängu tulla täiendusi või muutuseid, sest paljudel hooajad läbi ja on vaja näha, mis seisus nad on. Eesti liiga ja Skandinaavia mängijatel on hullumeelne graafik olnud - kui vaadata liigamänge, näed, et paljud on viimase piiri peal. Peame olema valmis lisajõude juurde võtma, kui vaja."

Äärekaitsjate rohkusest 

"Üks vastus on lihtne: Artur Pikk arvatavasti mängukõlbulik ei ole. Teada oli, et tal väike põlvevigastus oli. Kutse ta sai, et ka kontrollida ja vaadata. Hetkeseisul treeningule tuleb, aga Rakverre pigem mitte isegi. Ehk üks koht kukub kohe ära. Ja teistele meil ruumi jätkub.

See on suhteliselt nõudlik positsioon ja kui on kritiseeritud viiest kaitseliini, siis kui rünnakul tahad, et nad tugevalt sinna lülituksid, siis on see potentsiaalne koht, kus mängus vahetusi teha, et nad kõik oma võimaluse saaksid."

Martin Reim valib koondisesse mehi nende võimete, mitte koduklubi järgi. Foto: Brit Maria Tael

Flora kaudu koondisesse saamise juttudest

"Ma vaatasin oma lepingu veel üle ja seal ei olnud ühtegi sellist klauslit sees. Klubijuhid võivad olla rahulikud - ma ei ole kuskilt isegi ühtegi vihjet saanud, et mingi klubi mängijad oleksid eelistatud. Arvan, et klubijuhid võivad olla rahulikud ja vaadata võib-olla, mis nende enda sees toimub, et miks sellised asjad juhtuvad. Iseenesest on mul hea meel, et on erineva taustaga klubisid ja erineva mõtteviisiga - see rikastab.

Aga seda on natuke valus kuulata, et kuidagi tõmmatakse koondis sinna taha. Mikspärast on sattunud nii, et tihtipeale on Florast rohkem mängijaid kui teisest? Lükake nimekirjad lahti ja ma ei saa Liliut või Alidori või Ugget võtta - midagi ei ole teha lihtsalt. Arvan küll, et nad vastaksid [tasemelt] vähemalt võimalusele proovida. Aga see punane bordoovärvi pass peab olema, et saada koondisesse. Ma ei saa midagi teha - need on rahvusvahelised reeglid.

Eks see on jäänud ja seda korratakse aastast aastasse ja ikka, kui ollakse pettunud mingites asjades. Arvan, et see on jäänud sellest ajast, kui oli Floral ja koondisel üks treener. Eks me koondisetreeneritega ei ole ka selles süüdi, kui ühes klubis mängib Eesti mängijaid ja teises mitte. Ma ei vaata klubilist kuuluvust, vaid ikka mängija võimalusi, kuidas ta hakkama saab väljakul ja mis on ka tema potentsiaal. Kui mängijad on võrdsed, siis üks mõõdupuu on see, kas ta võib neid samme edasi teha või pigem mitte.

Kui on ründemängijaid, kus üks on 20-aastane ja teine 30+ ja nad on tasemelt ühtemoodi, siis eelistan mingi hetk nooremat. Ja kui ta ei ole hea, saab U21-s mängida, siis annan ta sinna ja loodan, et U21 treener annab talle täismängu seal, mis on tema jaoks kasulikum kui pingi peal istumine."

Zakaria Beglarišvilist

"Ma ei tea, mis tal toimub. Ütleme nii, et kui sa passi saad, siis see ei tähenda, et oled ka koondises. Loomulikult ring laieneks ja annaks mõtteid, aga kindlasti loeb see, kuidas mängija on võimeline rahvusvahelisel tasemel hakkama saama, kui vastased on kiiremad, võimsamad, tugevamad. Tuleb natuke ette näha - see on see kõige keerulisem koht. Võid Eestis küll vaadata, et oh, päris hästi tegi ära, aga siis pead vaatama, kes tal vastas oli."

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
Kommentaarid

njhh   •  
(2001:1530:1000:84e1:b0.***)
Ojamaa vennas ju nüüd ka Flora mängijaid müümas, hea aeg patud andestada... Aga hea, et ei kiusata, vajalik mees koondises!
meie koondis   •  
(2001:1530:1010:6184:18.***)
Jälgides aastaid nii koondise kui ka EJL tegevusi siis muster sama . Ennem olid kusagil mujal klubis pallimas aga kui hakkasid Florale meeldima ,siis tõmmati sind kohe eelpooltoodud klubisse ja millegipärast oli kohe koondise A või B koht kindlustatud . Ennem vanas klubis millegipärast ei olnud sa kuidagi ei A ega B koondise kõlbulik . Peegel on paras koht kuhu vaadata ,Spordihuvilised ei ole lollid nagu arvavadki meist poliitikud . Ega Reimgi eriti terav pliiats pole aga õnneks otsekohene ja tundub siiras aga selles artiklis küll -loll jutt suhu tagasi
Õige   •  
(37.157.104.***)
EESTI U21 OLI DŹUMADIL, kuna oli Paides. Nüüd on ta Kalevis ja teda ei ole.
Jah   •  
(82.131.109.***)
Põnevaim osa on lõik Zakast. Tundub mullegi, et ta on väga väärt mees igasugu San Marinode, Lichtensteinide, Luxemburgide, Andorrade, Fääri saarte jt sarnaste vastu, ehk oleks isegi platsil parim mees, aga kohe kui vastu tuleb keegi, kes oleks ka Kaljus või Levas põhis, siis lihtsas keeles kellad.
teine vaatenurk   •  
(90.191.127.***)
Mängijate tase ju ka tõuseb tippklubisse minnes. Kui olla Kuressaares ja potentsiaalikas ja Flora endale korjab, siis võib selle mängija tase tänu tugevatele trennidele ja headele õpetussõnadele aasta pärast olla tunduvalt parem. Ja ilmselt seda ta ongi. Reim on minu arvates sümpaatne mees
Jah   •  
(82.131.109.***)
Meie A-koondises mängivad mehed peaksid olema välismaa profiliigades põhimehed. Kui see pole võimalik, tuleb vaadata kohalike PROFIklubide poole ning otsida sealt põhiraskust kandvaid ja ka teiste profisatside vastu hästi mängivaid mehi. Levas ja Kaljus täna selliseid ei ole. Florast on Vihmann. Kõik ülejäänud on konkreetsed hädavariandid.
kehv suusamääre   •  
(62.65.204.***)
Keda Tehva siis koondisesse tahaks, et kutsutakse Tiit Ugge, Jaan Liliu, Ants Brtan, Ivo Mbu Alidor?
See   •  
(93.185.255.***)
See nõmmekate jutt jah mingi haige hülgemöla. Head näiteid on kohe levadiast võtta, kui olid sealgi tasemel eesti kutte, raudsepp, antonov jne jne. Raudsepp nüüdseks muidugi oma oskustes kõvasti tagasi andnud ja antonov välismaal. Aga levadias olles teenisid ka nemad kutseid koondisesse. Nüüdseks lihtsalt enam ei ole nii palju häid EESTI poisse levadiast võtta ja nõmme kaljust ammugi. Kaljus on häid eesti poisse, aga kui sa neid ikka ei mängita ja aegajalt ikka kohustusest, siis ei olegi midagi teha. Lõpuks lähevadki mehed florasse, saavad mänguaega ja tulevad jälle koondisekutsed.
eks aeg näitab   •  
(85.253.211.***)
Eks aeg näitab mis õige on, kas Pürg Floras saab koondisse või ei.
Kaljus oli ta KTM'iga 100% põhikoosseisus, kuid koondisse EI saanud.
Tähelepanek   •  
(85.253.211.***)
Tähelepanuväärne on siinjuures veel see et muidu nii sõnakas ja sõnaosav vana Pohlak ise on vaid kui kult rukkis. Ei ole piiksu tulnud temalt ses KTM'de ülesotmise teemas.

Selle asemel saadeti Reim tulle.
Häbiväärne.
Karius tuli ja peale mängu kummardas ise fännidele. Aga kus on Pohlak?
ajast   •  
(82.131.117.***)
Pürg on terve aja olnud U21 koondises ja seal ka põhis. Või peaks olema Klavani kõrval A-koondise põhis? Pürg olnud U21 koondises ka siis, kui mänguajaga kehvemini olnud. Täitsa mõttetu elus pettunud kaljukate hala käib kogu aeg. Võtke kokku ennast!

Reimile kiitus, et julges ausalt ja otsekoheselt asjadest rääkida.
Mainin   •  
(93.185.255.***)
Mainin ka seda, et A.Pohlakul juba ammu ei ole mingit seost floraga. V.a see, et tema poeg on flora president nüüd.
Nooo   •  
(82.131.109.***)
Kuulda on olnud, et A. Pohlak Zakale koondises "kätt ette ei paneks". Mis tähendab, et puhtalt üks mees, kes jalgpallist suurt ei jaga, otsustab. Või vähemalt on tal vetoõigus.
Mainin ka   •  
(37.157.98.***)
Nii head nalja, et Pohlakul pole seost Floraga, pole ammu kuulnud.
Bob   •  
(2001:7d0:87d8:d580:2d2.***)
Mina olen Reimi poolt. Tõepoolest on seda Flora teemat valus kuulata, sest Reim on esimene!!! koondise peatreener kes seda ei tee.
H.   •  
(85.253.138.***)
Pürg pole koondisematerjal. Võib-olla Floras suudab arenguhüppe teha, kuid Kaljus on ta KTM variant lihtsalt. Zaka oleks väga huvitav ja hea täiendus koondisele, kui see võimalik oleks.
elevant Nelly   •  
(80.235.35.***)
Pohlak vist kodakondsust ei jaga vä?
Aadu   •  
(85.29.241.***)
Zakat proovida tahaks kindlasti. Võib-olla mitte kindel põhi, aga eeldatavate nõrgemate vastu loovust juurde tuua, kes mängus kaks osavat söötu liini vahele annaks - seda kindlasti. Vassiljev on törts tüntsiks jäänud ja mängib koondises tujutult, pisut konkurentsi talle loova pooliku näol oleks ka tervitatav.
Ei   •  
(86.110.43.***)
no muidugi, zaka ei jõua seal küll joosta noorte meestega, nagu ka Reim ütles, see et mees premiumis lööb, ei tähenda, et ta koondise eest tegija on. Huvitav küll, kust jah need jutud tulevad, et 6 kuuga saab koondisesse, eks ikka Pohlakult endalt ja eks see ole kirjutamata lubadus, mis siis Florasse mängijaid meelitaks.
JK   •  
(85.253.248.***)
Kui alaliidu juht saab Flora jalgpalliagentuurist palka, siis pole imestada, kui ainult ühe klubi mehed koondises pildile saavad. See Reimi jutt lepingupunktidest on hülgemöla. Kes sellist asja lepingusse paneks?
Sahinad   •  
(37.157.110.***)
käivad, et õigepea sõlmib Kuno Tehva Floraga lepingu ja saab seejärel koondisesse mänedzeriks-pallide kokkukorjajaks trennides-reisidel.
Tegelt   •  
(90.191.87.***)
Tegelt on nii et niikaua kui isand Aivar EJL juhib ja poeg Flora president on ja isa poja klubi mängijate müügilt palka saab ja sa A-koonidse treener tahad pikalt olla siis eelista Flora poisse ja koos Kivisillaga võite rahus pikka iga nautida. Kui aga lähed lammutama nagu Tarmo seda tegi on hapud õunad.
Oeh   •  
(82.131.66.***)
Zaka peaks see aasta Eesti kodakondsuse saama.
jehhuudi   •  
(213.219.106.***)
Keegi võiks mainida ka seda kui palju saab klubi raha UEFA-lt,kui mängija on A-koondisesse kutsutud
väga   •  
(213.35.252.***)
hea tähelepanek.
Meele Pett   •  
(37.157.98.***)
A-koondises osalus parandab kindlasti mängija müügi võimalusi.
nonoh   •  
(2001:7d0:88db:280:edbb.***)
Elu on sageli lihtsam, kui inimestele mõelda meeldib. Kui niisugune koondisekohtade müümine tõde oleks, rääkinuks mängijad sellest juba ammu.
to Tegelt   •  
(90.190.15.***)
Tarmo Rüütli on kõige pikemalt koondise peatreener olnud mees, su jutt pole õige.
Skooma   •  
(2001:7d0:4d01:c080:719.***)
Zaka on esindanud gruusiat/georgiat ametlikus maavõistlus kohtumises. Isegi kui saab eesti passi siis väljakule tal meie koondise eest asja pole.

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK