Ründes hirmuäratavaid numbreid näidanud Rootsil oli sitke Belgia langetamisega tükk häda (0)

Paberite järgi pidanuks kuningriikide kohtumine kuuluma kogu täiega rootslastele, kelle jaoks on EM-il säärasesse faasi jõudmine kohustuslik kava. Belgia seevastu tegi tänavu juba ajalugu alagrupist välja murdmisega. Ka veerandfinaalis oli selgelt näha, et lõvikonservide säilivusaeg polnud veel kätte jõudnud.

Juba kohtumiste esimestel minutitel tõusid belglased agaralt rünnakule. Olulisi niite tõmbas sealjuures Marie Minnaert, kes jõudis näpatud mänguvahendiga Rootsi karistusala piirimaile, mängis seltsi tõusnud Davina Philtjensiga seinasöötu ja lasi palli värava alla. Seal oli kollaseid särke muidugi küllaga.

Törts hiljem piisas vaid ühest Sinikollasest: Filippa Angeldahl sai keskväljalt palli, tõstis pea, lippas ning sai pea segamatult paarikümne meetri pealt Nicky Evrardi kummuli saata. Kümne minuti täitumise järel katsetas poolkaitsja taas, kuid kõmmutas mänguvahendi üle värava.

Rootsi torm jätkus kangekaelselt. 15. minutil riputas Nathalie Björn mõõdetud palli Belgia kaitseliini taha, tagumises postis olnud Amanda Ilestedt pääses peaga kõksama, kuid Evrard viskus vahele. Jätkupall jõudis küll väravast meetri kaugusel seisnud Stina Blacksteniuse jalge ette, kuid imekombel puterdas Arsenali ründaja olukorra ära.

Vähem kui kümme minutit hiljem toimetas mõõdetud läbisöödu saanud Blackstenius eeskujulikult, saates palli puurisuult välja tulnud Evrardist kindlalt mööda. Võrgusahinale vaatamata tõmbas VAR peole kriipsu: rünnakule tõttava Blacksteniuse õlg oli kaitses viimast joont hoidnud Laura Deneve omast grammi jagu eespool.

Sarnastel viisidel kulges kohtumine ka edasi. Tunni täitumise järel sai Angeldahl taaskord oma kaugpurakat demonstreerida, kuid sihik polnud endiselt paika loksunud. Kangutada sai ka Kosovare Asllani, kord peaga, siis jalaga, kuid vast kõige isukamalt lõvikonservi kugistanud Belgia puurilukk hoidis asjad otsustavalt kontrolli all.

Aga! Teisel üleminutil sai Rootsi oma 13. nurgalöögi. Asllani läks lipu juurde, võttis endale hetke mõtteaega ning alles seejärel saatis palli kasti. Tekkinud segaduse kasutas ära vanameister Linda Sembrant, kes põrutas omanikuta jäänud mänguvahendi kogu täiega võrku - 1:0!

Niisiis sai 34 korda katsetanud Rootsi kätte vaid minimaalse võidu ning astub poolfinaalis vastu Inglismaale. Kuna tegemist saab olema tõeliste tippude lahinguga, siis on pisut liimist lahti olnud Rootsi jaoks hädavajalik, et kõik kadunud tütred saaksid tagasi mänguvormi. Teatavasti pistavad põhitegijad Hanna Glas ja Jonna Andersson rinda koroonaviirusega, kapten Caroline Segerit vaevab pisivigastus.

Teises poolfinaalis madistab Saksamaa kas Hollandi või Prantsusmaaga.

Rootsi - Belgia 1:0 (0:0)