Saaremaalt kaotusega naasev Henn: võib öelda, et lausa piinlik esitus (1)

Tallinna Flora peatreener Jürgen Henn tunnistas pärast tuulises Kuressaares saadud üllatuslikku 0:1 kaotust, et iga meeskonnaliige peab sellise tulemuse järel enda sisse vaatama ja vastutuse võtma.

Kas klassikaline europohmell või mis oli see, mis täna valesti läks?
Praegu on raske öelda. Ma arvan, et vastane ületas meid eelkõige tahtega. Nad jooksid rohkem, võitsid rohkem duelle ja kuna Kure mängib lihtsat jalgpalli, siis nad ületasidki meid lihtsate elementidega. See koosseis, kelle me täna valisime, ei olnud selleks mänguks valmis ja võib-olla ei kohanenud ka ilmaga - Kuressaares oleme alati mänginud ideaalsetes tingimustes, paljud pole seda tuult kogenudki. Kure pööras kõik need tingimused ja selle mängu enda kasuks.

Teil oli neli päeva tagasi üliraske euromäng, 120 minutit, oli see nende seitsme algkoosseisus tehtud vahetuse põhjuseks?
Ütleme, et suures pildis olid need ikkagi sunnitud vahetused, sest meil on järgmine [euro]mäng tulemas. Ideaalis mängime me alati oma parimas koosseisus, ühtegi minutit me niisama kinkida ei taha. Siin oli seda aga vaja teha.

Aga tuul - oled vist nõus, et see mõjutas täna seda mängu ikka väga palju?
Jah, ilmselgelt. Tuul oli faktor, aga samas ju mõlemale meeskonnale. Esimesel poolajal neile, teisel poolajal meile, aga ta mõjutas mängu ikkagi päris palju.

Esimese poolaja järel arvasid ilmselt kõik, et kui Kuressaare sai enne taganttuulega mängida, siis nüüd, kui Flora saab endale taganttuule, muutub mäng kardinaalselt. Aga ei muutunud. Miks?
Raske öelda. Kiirustasime, ma arvan, päris palju. Loomulikult see penalti ka mõjutas meid psühholoogiliselt. Tundus, et nüüd on väga kiiresti vaja hakata midagi tegema ja hakkasime kiirustama kohtades, kus polnud seda vaja teha. Meeskondlik mäng kadus ära, idee, mida teha, kadus ära - meie poolt väga-väga, võib isegi öelda, et piinlik esitus.

Ei meenu üldse, et oleks mõnes mängus mõlemalt poolelt nii palju söödupraaki näinud. Isegi maast söötude puhul, mida tuul nii palju ei mõjuta.
Väljak oli selline kõva, põrkas päris palju. Ei olnud kuidagi pidi lihtne täna palliga mängida, aga see ei ole vabandus. Kui me tuule kaotuse põhjuseks toome, siis oma arengus me eriti kaugele ei jõua.

Mängu lõpu eel proovisite ka taktikalisi muutusi ellu viia - midagi rombilaadset üritasite keskväljale tekitada.
Jah, üritasime rohkem jõudu üles viia, palle kasti. Paraku oli neid täna keeruline sinna täpselt viia - tuul kandis neid vahepeal väga pikaks ja siis jäid need jälle väga lühikeseks. Aga ühtegi vabandust ma ei otsi. Meiesugune meeskond peab sellega hakkama saama, peame sügavalt enda sisse vaatama. Loomulikult üks halb mäng ei tähenda pikas plaanis seda, et meeskonnal tuleks pea otsast lõigata, sest nad on ikkagi pakkunud meile ka väga palju häid elamusi, aga kindlasti peame tagantjärele selle mängu peale mõtlema.

Kas sa pelgad, et see tulemus võib tuua ka mingisuguse emotsionaalse tagasilöögi? Teil oli nelja päeva eest Omonia vastu supermäng, mis ei toonud edasipääsu, ja nüüd siit selline ootamatu sahmakas kohe otsa.
Kahtlemata ta võib. Aga eks saame teada, kui tugevad me vaimselt oleme. Jällegi, kui me vaatame suurt plaani ja seda mustrit, kuidas me oleme mänginud, siis on selge, et see on väga pikas jadas üks kehv mäng, millest peame lihtsalt üle saama. Jah, viimasel ajal ei ole ka tulemusi - just euromängudes, kus me oleme hästi mänginud - eriti kätte saanud, mis võib emotsionaalset poolt mõjutada, aga kui me vaatame mängupilti, siis oleme sel aastal ikkagi hästi mänginud ja see üks kehv tulemus ei tohiks eriti suurt rolli mängida. Peame lihtsalt aru saama, miks me täna nii kehvad olime.

Kas see paneb sind ka natukene muretsema, et te olete küll hästi mänginud, aga need väravad, mis te endale olete lasknud, on tihtipeale tulnud just lihtsatest individuaalsetest eksimustest? Tänagi - Pürgilt penaltiviga, euromängudes on tal samuti juhtunud. On see midagi, mille peale sa ka mõtled?
Kindlasti, igat väravat analüüsime. Meil on see peas ja vajadusel tegeleme nende momentidega, mõtleme nende peale. Ühtegi sellist viga me niisama ilma analüüsita kõrvale ei pane.

Mis su sõnum meeskonnale mängu järel on?
Seesama, mis ma rääkisin. Peame enda sisse vaatama, võtma vastutuse. Ei tohi pead liiva alla peita. Samas kindlasti ma seisan selle meeskonna eest, sest nendel aastatel, mil mina olen selle meeskonnaga olnud, on nad andnud väga palju tagasi. Nad on väga palju panustanud, me peamegi lihtsalt tegema õige analüüsi ja siit koos edasi minema.

Aga jalgpall ongi ju selline - võid olla võitnud Kuressaare vastu 19 mängu järjest ja olla liigas 34 mängu järjest kaotuseta, kuid ühel hetkel saavad need seeriad ikkagi läbi.
Mina neid seeriaid kunagi ei vaata. Mida pikemaks need lähevad, seda tõenäolisemalt need ka otsa saavad. Ükski seeria ei püsi igavesti, Kuressaare on ennegi topp kolm meeskondi võitnud ja võidab kindlasti ka edaspidi. Selles mõttes tuleb neile au anda, nad mängisid hästi ja teenisid selle võidu auga välja.