Saksamaa karikas ei väsi üllatamast: kolmanda liiga sats lülitas välja Meistrite liigas mängiva Leverkuseni (0)

Leverkuseni kaptenil Lukas Hradeckyl tuli piinliku kaotuse järel fännidele aru anda. Foto: Scanpix / IMAGO / Neis / Eibner-Pressefoto

Saksamaa karikavõistluste esimene ring pakkus laupäeval kuhjaga üllatusi, kui konkurentsist lendas muuhulgas Bundesliga möödunud hooaja kolmas klubi, sügisel Meistrite liigas mängiva hakkav Leverkuseni Bayer.

Sakslaste jalgpallipüramiidi ühtlane ning kõrge tase on üldtuntud fakt. Nii juhtub igal karikahooajal, et väiksemad löövad suuremaid pikali. Kui uue hooaja esimesed mängud reede õhtul läksid veel sedasi, et favoriidid said kirja võidu, siis laupäeval üllatasid neli musta hobust oma vastast.

Suurim šokk oli tugevusel kolmanda liiga klubi Elversbergi 4:3 võit Leverkuseni üle. Elversberg läks juba teisel minutil juhtima, ent lasi viiendal ühe tagasi lüüa. 17. minutil haarati 2:1 eduseis, millele oli Carles Aranguizil vastus 30. minutil. Riietusruumi sai kodumeeskond (madalama liiga klubid mängivad esimeses ringis kodus) siiski 3:2 juhtseisu pealt.

Kuigi Leverkusen tegi juba vaheajal kaks vangerdust ning tõi hiljem veelgi jõudu juurde, oli sisuliselt oma parimas rivistuses pallinud Bundesliga klubi 74. minutiks olukorras, kus nad olid kaheväravalises kaotusseisus. 89. minutil lõi Tšehhi ründestaar Patrik Schick veel ühe tagasi, ent 3:4 kaotusest ja karikateekonna lõpust see neid ei päästnud.

Bundesliga klubidest lõppes veel Kölni karikahooaeg, kui nad kaotasid 2:2 viigimängu järel penaltiseerias 3:2 esiliiga praegusele liidril Regensburgi Jahnile. Üle noatera pääses Wolfsburg, kes alistas teise üleminuti väravast (!) 1:0 neljanda liiga klubi Jena Carl Zeissi. Piinliku koslepi sai 2. Bundesliga võistkond Fürthi Greuther, kes jäi 0:2 alla viienda liiga klubile Stuttgarter Kickersile. Esiliiga satsidest kukkus välja ka Hansa Rostock, kes kaotas teisele Hansalinnale Lübeckile (neljas liiga) 0:1.