Saku jättis Tartus väravad viimasele veerandtunnile, Flora võttis Põlvas Tabasalult liidrikoha (galerii!) (0)

Saku Sporting sai Tartus hooaja teise võidu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Saku Sporting alistas naiste Meistriliiga kolmandas voorus 2:0 Tartu Tammeka. Valitsev meister Tallinna Flora võitis 8:0 Põlva Lootost.

Kohtumine Tammeka ja Saku vahel Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul ootas avaväravat pikalt. 79 minutit kestnud ootuse lõpetas Sportingu pallur Kristina Bannikova. Harjumaa naiskond sai kaane pealt, kuus minutit hiljem duubledas eduseisu Katriin Saulus.

Tammeka on ühe võidu ja kahe kaotuse järel liigatabelis viiendal kohal. Sporting seisab kolme mängu järel kuue punktiga kolmandal real. Lisaks Tammekale võitsid nad ka Pärnu Vapruse ja Viljandi Tuleviku ühendnaiskonda. Seni ainsa kaotuse andis neile Tallinna Flora.

Flora oli kolmandas voorus Põlva Lootospargis 8:0 parem Lootosest. Seejuures mäng otsustati juba avapoolajaga, kui Lootosele löödi seitse vastuseta väravat. Teisel poolajal sahistati korra. Kahe tabamusega särasid Getter Saar, Jaanika Volkov ja Kristina Teern, skoori tegid ka Liselle Palts ja Lisette Tammik.

Flora jätkab kolme vooru järel sarnaselt Tabasaluga täiseduga, aga florakad tõusid parema väravate vahega tabeli tippu. Lootos on seni kaotanud kõik kolm mängu ja hoiab liigatabelis eelviimast positsiooni. Nulli peal on ka Viimsi ning Vapruse ja Tuleviku ühendnaiskond, kes lähevad kolmandas voorus omavahel vastamisi.