Sillamäe ja Rummu korraldasid liiga suurima väravaküti vedamisel skooripeo, Viimsi jäigi löömatuks (järele peetav mäng selgitab paarid) (0)

Viimsi Smsraha võitis põhiturniiril kõik 14 kohtumist. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Coolbet Saaliliigas kujunes laupäevane põhiturniiri viimane voor väravatepeoks, sest kolme kohtumise peale löödi neid kokku suisa 48. Suurima skoori eest hoolitsesid Rummu Dünamo ja Sillamäe Silmet, lõpuks võitsid külalised Sillamäelt 13:9.

Aleksandr Dubõkin andis eesootavast aimu juba 13. sekundil skoori avades. Lõpuks kerkiski meistriliiga esiväravakütt kohtumise parimaks skooritegijaks, lüües Dünamo võrku seitse palli. Kokku sai Dubõkin põhiturniiril kirja 27 väravat, Ervin Stüfil Viimsist on tabamusi 21 ning Temari Nuumal Ravensist, kellel üks mäng veel pidada, 19.

Rummu poolel vastas nelja tabamusega Stanislav Hmeljov, kes sai seejuures hakkama omapärase saavutusega, lüües 13 sekundi jooksul värava mõlema meeskonna kasuks. Esmalt realiseeris ta 16. minutil penalti, ent saatis siis kohe palli õnnetult ka enda võrku.

Kuigi veel veerandtunnise mängu järel oli seis 4:4 viigis, lükkas Sillamäe seejärel sisse teise käigu ning hoidis suurt edu viimase viie minutini. Siis vähendas Rummu vähem kui kolme minuti sees löödud nelja tabamusega vahe kõigest kaheväravaliseks, ent Dubõkin tabas veel korra, lõpusekunditel tegi skoori ka väravavaht Artjom Taar ja Sillamäe sai hooaja kuuenda võidu.

Kindel tabeliliider Viimsi Smsraha ei jätnud võõrsil Narva Unitedi vastu midagi juhuse hooleks, lüües juba esimese tosina minutiga neli vastuseta väravat. Lõpuks võideti 9:2. Kohila läks kodusaalis Tallinna Cosmose vastu 31. sekundil juhtima ja hoidis avapoolaja lõpuni veel 1:1 viiki, ent viimaks said külalised kindla 13:2 võidu. Seejuures tegid Cosmose üheksat väljakumängijast skoori koguni kaheksa.

Põhiturniiri võitis täisedu 14 võiduga Viimsi, kes pääseb koos teise koha saanud Narva Unitediga otse poolfinaali. Veerandfinaalides jätkavad Cosmos, Ravens, Sillamäe ja Kohila, kuid lõplikud paarid saavad selgeks alles teisipäeval, kui Narva United ja Ravens peavad ära põhiturniiri viimase, edasi lükatud seitsmenda vooru kohtumise. Võidu korral mööduks Ravens tabelis Cosmosest ja kerkiks kolmandaks ning läheks vastamisi Kohilaga, Cosmos kohtuks sel juhul Sillamäega. Kui aga võidab Narva, on veerandfinaalpaarid Cosmos-Kohila ja Ravens-Sillamäe.

Protokollid (EJL-i kodulehelt):

6. märtsil kell 14.00 Kohila spordihoones

Rummu Dünamo - NPM Silmet FC Sillamäe 9:13 (4:6)
6. Vitali Borovikov, 8., 16. pen., 27., 37. Stanislav Hmeljov, 12. Kert Gasatško, 36., 38. Aleksandr Seppago, 39. Deniss Hmeljov - 1., 3., 12., 21., 28., 29., 40. Aleksandr Dubõkin, 13., 22., 33.. Igor Pavlov, 16. ov. Stanislav Hmeljov, 17. Anton Mašinistov, 40. Artjom Taar

Hoiatused: 14. Vitali Borovikov - 9. Anton Mašinistov, 16. Aleksandr Golub
Kohtunikud
: Andrei Karhu, Ago Kärtmann

Rummu: Silver Lill, Stanislav Hmeljov, Deniss Hmeljov, Aleksandr Seppago, Arseni Hmeljov, Vitali Borovikov, Valeri Mihhailov, Kert Gasatško, Martin Kurilenko.

Sillamäe: Artjom Taar, Igor Pavlov, Vladislav Ivanov, Aleksandr Dubõkin, Anton Mašinistov, ALeksandr Golub, Fjodor Uvarov, Roman Grigorevski.

6. märtsil kell 19.00 Lähte spordihallis

Narva United FC - Viimsi FC Smsraha 2:9 (1:4)
19. Vitali Kutuzov, 34. Andrei Bolonenkov - 1. Artur Makarov, 2., 39. Jevgeni Merkurjev, 12., 13. Igor Ivanov, 33., 40. Oleksandr Sorokin, 36. Edwin Stüf, 38. Egert Peljo

Hoiatused: 20. Vitali Kutuzov, 32. Daniil Dikopavlenko - 20. Artur Makarov, 37. Egert Peljo
Kohtunikud
: Jagnar Jakobson, Kristjan Kattus

United: Nikolai Pulkkinen, Vitali Kutuzov, German-Guri Tsvibelberg, Kirill Novikov, Andrei Bolonenkov, Aleksei Fedotov, Roman Vedehhov, Aleksandr Dmitrijev, Maksim Raužin, Nikita Baiterjakov, Daniil Dikopavlenko.

Viimsi: Mark Boskin, Viktor Kravtsov, Jevgeni Merkurjev, Artur Makarov, Oleksandr Sorokin, Dmitri Gabenko, Sergei Kostin, Artur Bõstrov, Igor Ivanov, Egert Peljo, Edwin Stüf, Karl Kane.

6. märtsil kell 19.00 Kohila spordihoones

JK Kohila - Tallinna FC Cosmos  2:13 (1:1)
1. Sander Kõva, 39. Madis Rajando - 20. ov. Mario Kuum, 21., 32. Marek Naal, 27., 35. Maksim Aleksejev, 27. Juri Pronin, 30., 39. Pavel Rubel, 37., 40. Nikita Tšernei, 37. Boriss Poddubnõi, 38. Marek Šatov, 39. Oleksi Drobiazko

Hoiatused: 15. Sten Mattias Oksaar - 8. Boriss Poddubnõi
Kohtunikud
: Dmitri Kulikov, Lauri Salei
Kolmas kohtunik: Andres Jahimaa

Kohila: Mario Kuum, Martin Heinaru, Madis Rajando, Tanel Oeselg, Sander Kõva, Juri Kuznetsov, Jaan-Kristjan Kaalma, Sten Mattias Oksaar, Georg Markus Tammverk.

Cosmos: Vadim Beljakov, Pavel Rubel, Maksim Babjak, Nikita Tšernei, Marek Naal, Mihhail Timošenko, Maksim Aleksejev, Boriss Poddubnõi, Juri Pronin, Oleksi Drobiazko, Marek Šatov.

1. Viimsi FC Smsraha            14 14 0 0  115:29   42
2. Narva United FC              13  8 3 2   62:42   27